A kétséget ki nem zárható bizonyítás ügyészi teendői


gerbera317 # 2020.03.11. 05:06

Ez már a harmadik topik, ahol látom ezt a sztorit. Te most dicsekszel?!?

Szomorú örökös # 2020.03.11. 05:57

Elnézés, ha esetleg hosszan és összefüggéstelenül fogalmaztam...

És feleslegesen több topikban egyszerre :-D

Szomorú örökös # 2020.03.11. 06:01

RhinoCoke23

Közben rájöttünk az ügyvéddel az iratokból és a vallomásokból, hogy random beillesztették a képem a sértettek elé.....az arcom egyébként úgy került oda, hogy 15 ben volt egy üzletszerű csalásos gyanúsitásom

Látod-látod, ha világ életedben tisztességes életet éltél volna, akkor nyilván nem kerültél volna soha nyilvántartásba és nem lenne ott a fényképed a yardon. Ergo nem kerültél volna ilyen helyzetbe.

gerbera317 # 2020.03.11. 07:34

Mondjuk, két demens személy általi felismerés, meg az alibi hiánya még nem ok az alapos gyanúra. Alaptalan gyanúval pedig nem emelnek vádat. Ennyi erővel bárkit meg lehetne vádolni. Azt a "random" kiválasztást sem a gép dobta, csak úgy.
A kihallgatás során lehetett a kérdezőnek néhány elszólása, mint például ez: "Büntetlen előélettel mire számithatok?" (mert miért a büntetés mértéke meg az enyhítő körülmény figyelembe vétele érdekel valakit, aki eleve ártatlan? - ugyebár). Meg aztán hová tűnt mellőle az ügyvédje? Hááát...

RhinoCoke23 # 2020.03.11. 08:11

Az hogy gyanúsitottak anno csalással, az még nem jelenti azt, hogy el is követtem. Mint kiderült, nem volt csalás, csak az okos nyomozó azt sem tudta, hogy mi egy számla és egy pro forma számla között a különbség....Nem vagyok idióta, nem kérdeztem baromságokat kihallgatáson....
Tényleg szeretném tudno, hogyan került oda a fényképem. Eddig 5 ezer oldalt olvastam át, még nem derült ki.
A mai napig annyit tudok az iratok tegnap éjjeli átolvasásából, hogy még 2-en mondták, hogy ismerős az arcom, de nem mondanák biztosra...az is kiderült, hogy nem pár tucat, hanem több mint kétszáz sértett van, ergo 200 idős embernek mutattak 16 emberről fotót, akár 2 évvel a történet után...igy valóban nem nehéz gyanúsitottként kijönni a rendőrségtől...majd a tárgyaláson a "tettestársak" csak nem ismernek fel, ha már semmi közöm az egész ügyhöz...az öregeket be fogom perelni, ha már olyan biztosak abban, hogy én voltam az elkövető. :)

RhinoCoke23 # 2020.03.11. 08:19

Kedves Gerbera!
Kérlek linkeld be a 3 topikot, csak hogy tudjam, mert ide és egy másikba irtam be a torténetet. Kiváncsi lennék a harmadikra....

drbjozsef # 2020.03.11. 08:24

RhinoCoke23,

Ez, a "Vád ártatlanul", és az "Ártatlanul - Jogtalanul megvádoltak valamivel" című.

Nem volt olyan régen, de hát ahogy az arcok felismerése, úgy a beírásokra emlékezés is megkopik egy idő után...

gerbera317 # 2020.03.11. 08:25

Ja, mert most ártatlanul "megvádoltalak". Úgy-e? A topikcímek (mindegyik a büntetőjog folyosón, jelenleg is egymást követően)
- A kétséget ki nem zárható bizonyítás ügyészi teendői
- Vád ártatlanul
- Ártatlanul - Jogtalanul megvádoltak valamivel
Jóreggelt!

RhinoCoke23 # 2020.03.11. 09:09

Kedves József! Ez kettő...matek.

RhinoCoke23 # 2020.03.11. 09:15

Egyébként nem ez a lényeg, hagyjuk. Majd ha egyszer az ember hasonló helyzetbe kerül, nem lesz olyan vicces. :D
Igazából a "tettestársak" nem ismerhetnek, igy tojok az egészre, csak fárasztom magam vele. Magyarország 2020...

wers # 2020.03.11. 09:30

Kedves József! Ez kettő...matek.

  • ez, amiben vagyunk. Az három

Az a gond, hogy vannak esetek, amik túlnyúlnak ezen fórum segítő kezein. Remélem az ügyvédedtől több segítséget kapsz, aki ismerheti az egész anyagot.

wers # 2020.03.11. 09:36

(bocs, ezt nem én tévesztettem - véletlenül, az a "nyíl" egy + azaz "plusz jel" lett volna)

drbjozsef # 2020.03.11. 09:55

"Ez" vessző...

Nehéz nyelv ez, na. :)

RhinoCoke23 # 2020.03.11. 10:42

Igaz-igaz, bár nem lényeg, hogy hány helyre irtam be. Szerintem...
Az ügyvédem még telel, ezért érdeklődtem itt... :)

Szomorú örökös # 2020.03.11. 16:05

RhinoCoke23

nem lényeg, hogy hány helyre irtam be. Szerintem...

Jól írtad: Szerinted!