Milyen ítélet várható?


ObudaFan # 2013.09.05. 10:14

maczi0

Ha van rá magyarázat, hogy miért jártál arra kerékpárral (hiszen a területet őrizted) és mások is járhattak ott, akkor önmagában ez aligha lesz elég.

maczi0 # 2013.09.05. 11:19

Üdvözletem!Még annyit fűznék hozzá,hogy a kerékpár nyom az épületen belül van,ahonnan eltűnt az a bizonyos tárgy.De ez egy üzemrész.Állításuk szerint kb 200kg az eltűnt tárgy.Az Ő meglátásuk szerint a kerékpárral húztam (húztuk) ki az udvarra,onnan pedig a céges teherautóval vittük el éjszaka.Na most én sokszor kerékpárral közlekedtem.Azt mondtam a rendőröknek hogy nem emlékszem hogy én jártam volna ott kerékpárral.De viszont az tényleg az én gumiabroncsom nyoma!És ha még is voltam ott kerékpárral?Vagy valamelyik kolléga kölcsönvette?Szóval erre építhet a jog?Volt házkutatás is,de nem találtak(nem találhattak) semmit.Köszönettel...

ObudaFan # 2013.09.05. 20:08

Azt azért ne gondold, hogy érdemben lehet így interneten keresztül bizonyítékot értékelni.

metaxa # 2013.09.17. 14:35

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot kérnék az ügyemben! Ez év Májusában vitába keveredtem a szomszéddal. A 78 éves öreg a 4 éves gyerek játék babakocsiját a levette a kampóról a földhöz vágta. Anyám normál hangnemben megkérdezte mégis miért csinálta. Az öreg anyámat megrángatta a ruházatánál fogva, anyám segítségért kiáltott, én a paprika spray-vel befújtam az öreget, kapott anyám is, és az 1 éves gyerek is, majd kihívtam a zsarukat. Csoportos garázdaság miatt vádemelés lett, majd az Ügyészség ejtette a vádat hármunk ellen.
A helyszíni orvosi ellátás során emberre veszélytelen anyagnak minősítette az orvos a sprayt.
Az ügyészi leirat szerint a helyszínre érkezéskor az öregnek már szinte panasza sem volt.
Az öreg könnyű testi sértésért magánindítványt tett.
Megjött az idézés a bíróságról, tárgyalásra.
Milyen és mekkora büntire számíthatok?
Köszönettel:METAXA

ObudaFan # 2013.09.17. 14:45

Voltál-e már büntetve?

metaxa # 2013.09.17. 14:50

Tisztelet Fórumozók!
Könnyű testi sértésre nem voltam büntetve, soha.

METAXA

ObudaFan # 2013.09.18. 05:40

És másra?

metaxa # 2013.09.18. 06:43

Tisztelt ObudaFan!

Soha, semmiért nem voltam.
Büntetlen az előéletem. Elnézést!

METAXA

Agent Cooper # 2013.09.18. 22:31

Kedves metaxa!

Ügyes védekezéssel akár meg is úszhatja, de komoly büntetésre semmiképp se számítson.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2013.09.19. 15:05

Próbára bocsátás, esetleg pénzbüntetés, ha egyáltalán.

bandyta # 2013.09.22. 21:24

Volt élettársam elkövetett egy könnyű testi sértést, az utcán egy közeli rokonom ellen. Az eset után öt perccel már orvosnál volt, aki 6 nap alatt gyógyuló sérülést állapított meg. Az illető volt már büntetve több alkalommal is kts-ért, v.mint több erőszakos cselekményért. Megrovással kezdte, majd egy év próba, legutóbb egy komoly pénz büntetést írtak a számlájára.
Ha bűnösnek találják milyen ítélet várható?

köszönöm

Funfun # 2013.09.23. 06:26

Segitseget szeretnek kerni. Egy baratom( buntetlen eloeletu) a napokban, az ejszaka folyaman hangosan kiabalo ferfira (nem kiskoruak) es baratnojere lett figyelmes es a kornyek nyugalmat zavartak, ittak zenet hallgattak a sotet lepcsosoron a haztombok kozott. Kiment es megkerte oket, higy menjenek mashova szorakozni, vagy haza. Ez a keres nem az elso alkalom volt,ugyanis a ferfi a kozelben lakik. Felemelt hangon kiabalni kezdett h o nem hangoskodik. Ezt kovetoen a baratom visszament es felsegitette a lepcsorol h induljon haza es adott neki kapucnis pulcsin keresztul egy pofont. Erre a ferfi agresszivva valt fel ala rohangalt es uvoltozott hogy megutottel kocsog meg ami a torkan kifert. Senki nem jart arra es jott oda. Majd kijott a ferfi apja is aki lokdoste es sertegette a baratom es azt mondta h ez termeszetes h az utcan hangoskodnak a fiatalok. Erre a baratom kihivta a rendoroket akik hamar kierkeztek. A baratomat eloalliottak garazdasag buncselekmenyert es ot illetve a randalirozo part bevittek kihallgatni. A baratomnak harom ora orizet utan reggel azt mondtak h nem tortent buncselekmeny ( meg konnyu testu sertes sem volt nyoma nincs a pofonnak) es hogy nem hallgatjak ki,menjen haza. Semmi papirt nem kapott csak h orizerben volt. Kerdesem ha nincs buncselekmeny, akkor mire lehet szamitani? Szabalysertesi eljaras? Annak mi a eljarasi menete es ilyen esetben milyen buntetesre lehet szamitani? Koszonom elore is a valaszt.

ObudaFan # 2013.09.23. 20:38

bandyta

Szerintem a legvalószínűbb megint egy pénzbüntetés.

ObudaFan # 2013.09.23. 20:40

Funfun

Talán szabálysértési eljárásra se. Ha a garázdaság egyéb tényállási elemei megvalósultak volna, akkor ugyanis ez nem lett volna szabálysértés. Esetleg tettleges becsületsértésért feljelentést tehet a sértett.

Agent Cooper # 2013.09.24. 01:34

Kedves Funfun!

A pofozkodóval szemben rendzavarás miatt indíthatnak szabálysértési eljárást.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Funfun # 2013.09.24. 05:20

Koszonom a valaszt Obudafun es Agent Cooper. Rendzavaras szabalysertes eseteben milyen buntetesre lehet szamitani?Azt is a rendorseg intezi?Koszonom elore is.

Agent Cooper # 2013.09.24. 09:36

Pénzbírság.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2013.09.24. 09:44

Elvileg lehet rendzavarás miatt elzárást is alkalmazni, de ha nem volt szabálysértése az elmúlt években, abban az esetben ez gyakorlatilag kizárható akkor is, ha egyáltalán indul eljárás.

Funfun # 2013.09.24. 10:48

Köszönöm. Még két utolsó kérdés maradt: a rendőrségen dől el hogy indul e eljárás fognak értesiteni erről? illetve ha tettleges becsületsértéssel feljelent a sértett akkor élhet a barátom viszont váddal mivel egyenlőre még nem jelentette fel a becsületsértésért(de a lökdösődés és a durva szóbeli sértegetésért-apa fia részéről) bőven fel lehetne jelenteni.Érdemes már most ezt megtenni vagy elég akkor is ha ő megteszi ezt?

Funfun # 2013.09.25. 05:59

Köszönöm a válaszokat.Még két kérdésem van az üggyel kapcsolatban.
A rendzavarást szabálysértést a rendőrség folytatja le és szabja ki a bírságot?akkor ebben legvalószínűbb a pénzbírság?(mekkora tétel) Illetve ha tetteleges becsületsértésért feljelenti az illető akkor lehet viszont váddal élni ellene?(a barátom nem jelentette fel holott a lökdösés és agressziv sértegetés bőven beleféer a becsületsértésbe a másik fél részéről is)Érdemes ezért most feljelenteni vagy majd csak akkor ha ő is megteszi ezt?Köszönöm

Agent Cooper # 2013.09.25. 10:41

Kedves Funfun!

A rendzavarás miatt az eljárást a rendőrség folytatja le (előkészítő eljárás), de a büntetést a bíróság szabja ki. A pénzbírság összege ötezer és háromszázezer forint közé fog esni. Kölcsönösen elkövetett becsületsértés esetén lehet viszont váddal élni, ezt viszont a későbbiekben is meg lehet tenni (ebben az esetben nem harminc nap a határidő).

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Funfun # 2013.09.25. 19:29

Kedves Agent Cooper!
Viszontvadat meddig lehet benyujtani, ha esetleg csak ket harom honap mulva kapna a baratom ertesitest arrol hogy feljelentett most a ferfi becsuletsertesert. Mely idopontot kell alapul venni, azt amikor kiertesitik vagy azt amikor feljelentett a sertett?(mert elofordulhat hogy csak sokkal kesobb jon az ertesites)vagy ennek van kotelezo ertesitesi hatarideje?

Koszonom valaszat!

ObudaFan # 2013.09.25. 20:42

Viszonváddal elévülési időn belül bármikor lehet élni. De ha a cselekménytől (egészen pontosan az elkövető személyéről való tudomásszerzéstől) 30 napon túl élsz viszonváddal, annak az a következménye, hogy ha ő ejti a vádat, a viszonvádat is visszavontnak kell tekinteni.

Funfun # 2013.09.26. 18:40

Koszonom a valaszt Obudafun.
Ilyenkor mi az altalanos eljaras hogy ha az illeto feljelentest tesz a rendorsegen, ott kiderul h nem tortent buncselekmeny, szabalysertes akkor is tovabbkuldik a birosagra az ugyet becsuletsertessel vagy ehhez a sertettnek kulon kell fejlelentest tennie a birosagon? Adnak errol a rendorsegen valami tajekoztatast vagy egyszer csak majd honapok mulva kijon egy papir hogy a birosagon az ugy? erdemes a rendorsegen erdeklodni ez ugyben?Elore is koszonom !

szasza1980 # 2013.10.21. 08:33

Tisztelt Ügyvédúr!

Kérdésem a következő lenne!Jogtalan behatolással szabálysértési értékre elkövetett lopás vétségével vádolnak!Régebben már voltam büntetve 2005-ben szabadultam 1 éves büntetésből,azóta viszont semmi ügyem nem volt eddig.Azért mert már voltam büntetve figyelemben veszik azt?Milyen büntetést kaphatok?Esetleg fogadjak-e ügyvédet.Válaszát előre is köszönöm!Maradok tisztelettel!