Bűncselekmény jellege


bufurcka # 2018.02.11. 17:41

És erre is 15 napom van? Vagy ezt a előkészítő tárgyaláson fogják csak elbírálni? Ön szerint van értelme nekem megírni vagy próbáljam meg a ügyvédemet rávenni? Tudom ez nehéz kérdés de kb mennyi lenne a ügyvédi díj ha mást kérnék fel? esetleg ebben tudna nekem valami támpontot adni még? Nagyon szépen köszönöm a eddigi segítségét is.

Dr.Attika # 2018.02.11. 17:35

Ezt most meg kell ismételni és a vádiratot kiküldő bíróságnak címezni, mert már ő illetékes dönteni az előkészítő ülésen.

bufurcka # 2018.02.11. 17:16

A házi őrizet kapcsán írtam kérvényt már Novemberben mert a idős édesanyámnál vagyok elhelyezve és így veszélyeztettem a ő megélhetését is. Mellékeltem a nyugdíj szelvényét és gyógyszer kiadásait. Ezt a ügyvédem telefonon keresztül javasolta.Szerettem volna elérni hogy valahogy el tudjak menni dolgozni jövedelmet szerezek.

Dr.Attika # 2018.02.11. 17:04

Nézze! 5-10 évvel fenyegetett bűncselekmény kapcsán nem lehet internetes fórumon adott tanácsokra alapozni. Azt írja, hogy pénteken kapta meg a vádiratot. Hogyan írhatott volna a bíróságnak a házi őrizet tárgyában és azt hogyan bírálhatta volna el a bíróság amikor még előkészítő ülést sem tartott.

bufurcka # 2018.02.11. 16:05

A ügyvédem annyit mondott ő nem tud mit csinálni majd a tárgyaláson találkozunk és ott beszélünk. Kérvényt azt mondta írjak én a házi őrizett miatt. Írtam is de választ sem kaptam. Semmilyen kérdéssel nem volt hozzám eddig. Amit én kérdeztem arra azt mondta várni kell és majd a vádiratból vagy a tárgyaláson kiderül.

Dr.Attika # 2018.02.11. 15:48

Nem adhatok tanácsot az ügyvédjével kapcsolatban. Végig kell menni a vádiraton. Le kell írni a pontatlanságokat, tévedéseket. Be kell adni 15 napon belül a bizonyítékokat, ha vannak. Meg kell tenni az esetleges bizonyítási indítványokat. Kérni lehet a házi őrizet megszüntetését. Van ott teendő a tárgyalásig.

bufurcka # 2018.02.11. 14:42

Szóval akkor ön szerint jobban járok ha kérek egy másik ügyvédet? Mert mint munkanélkülit állítanak be a vádiratban de én igazoltan rendelkeztem állandó lakcímmel és állandó munkával is külföldön. Amit nem is néztek, ellenőriztek. A bűncselekményt elismertem. Hogy megbízás alapján hoztam a országba a kábítószert. Terhelő vallomást tettem magamra ez ügyben.Mit javasolna számomra ez ügyben. Előre is köszönöm a válaszát.

Dr.Attika # 2018.02.11. 14:13

Van ott mit tenni. Benne van, hogy 15 napon jelőlje meg bizonyítékait.

bufurcka # 2018.02.11. 11:16

Köszönöm a hozzá szólását a vádiratot most pénteken kaptam meg ebben szó szerint ez áll:különösen jelentős mennyiségű kábítószer birtoklás bűntettével vádolnak. A ügyvédem eddig csak annyit mondott hogy érdemben addig nem tud foglalkozni a ügyel amíg nincs vádemelés most meg azt mondta csak a tárgyaláson tud majd tenni valamit.és hogy nem áll jól a ügy mert legszigorúbb bírót kaptam. Szerinte el kellene gondolkoznom a másodfokon. De eddig egy kérvényt sem volt hajlandó megírni vagy bármilyen felvilágosítást adni hogy konkrétan mi is fog történni.

Dr.Attika # 2018.02.11. 10:19

Valamit félre érthetett. Szerintem kereskedelemmel vádolják (5-20 év). Erre mondhatta a védő, hogy el kellene érni, hogy csak a csempészet álljon meg, ami csak birtoklás (5-10 év).

bufurcka # 2018.02.10. 15:35

Köszönöm a hozzá szólásokat, elméletileg van egy kirendelt védőm de igazából ez segítség e arról nem vagyok meg győződve. Ő mondta hogy ha csempészésre sikerülne változtatni a vádat akkor kevesebbet kaphatnék. Ez úgy látszik nem igaz akkor. Nem tudom lenne e értelme a tárgyalás előtt lecserélni sajnos fizetősre nem telik hisz közel 15 hónapja vagyok házi őrizetben minden jövedelem nélkül.Előre is köszönöm a tanácsokat.

Dr.Attika # 2018.02.10. 06:18
Dr.Attika # 2018.02.10. 05:48

Így van. A büntetési tétel (5-10 év) is ugyanaz. Egyébként sem a vádirati minősítés a lényeg, hanem az, hogy a vádirati tényállást a bíró hogyan minősíti.

ObudaFan # 2018.02.09. 21:15

A kábítószer ország területére való behozatala, onnan kivitele is birtoklás.

bufurcka # 2018.02.09. 10:53

Szép jó napot kívánok.

Azt szeretném meg kérdezni lehetséges e olyan hogy a vádpont módosítást elérjem most jelenleg különösen jelentős mennyiségű kábítószer birtoklás bűntettével vádolnak. Szeretném elérni hogy csak a csempészés legyen a vád. lehetséges e? És ha igen hogy? Előre is köszönöm a segítséget.