rágalmazás, zaklatás, zsarolás


Heell # 2018.04.17. 17:45

Ez a kérdezgetés olyan,mint ha nekem kötelességem lenne lenyelni egy ilyen ember hazugságait. Már majdnem én érzem magam a rossznak. Igenis kapja meg azt ami neki jár.Volt már veszélyben a munkahelye a viselkedése miatt.Egy újabb veszély forrás lenne a munkahelyét tekintve,amit amúgy meg úgy félt...Egy ilyen alak ne teljesítsen szolgálatot a rendőrségen.

Burn Out # 2018.04.17. 17:35

miből gondolod azt, hogy egy feljelentés hatására meg volt változni, vagy hogy rendeződni fog a helyzet?

Heell # 2018.04.17. 17:21

Nem elmérgesíteni akarom ,hanem ennek véget vetni. Én eddig nem voltam ebbe bele keverve,de most átlépett egy határt.

Burn Out # 2018.04.17. 17:13

ha még jobban szeretnéd elmérgesíteni a helyzetet, akkor feltétlenül érdemes feljelentést tenni.

Heell # 2018.04.17. 16:32

Jó napot.
Van sajnos egy nőszemély aki folyamatosan megkeseríti a napjainkat. Ettől a nőtől van egy 5 éves kisfia a páromnak.
Gyámhatósági eljárás és bírósági eljárás is folyik a nő ellen (gyerekelhelyezés).
A mai nap smsben leírta a nő ,hogy amennyiben nincs gyerektartás láthatás sem lesz. Mi nyilván tudjuk,hogy nem függ egyik a másiktól.. A gyerektartás meg fel van adva ...A lényeg,hogy vita lett az smsezés vége és odáig fajult,hogy engem ,mint kívülálló személyt is bele kevert a nő, és azt állítja emberöléssel fenyegetőztem. Hozzá teszem soha életemben egy szót nem váltottam vele semmilyen módon. Nem tudom súlyosbít e a dolgon,hogy az illető rendész ? Az elmúlt fél év folyamatos stresszben telt ,mert nem bírt magával,ha rajta volt a hülyeség irogatott és nem hagyott minket nyugton élni.Volt,hogy azzal zsarolta a párom és a saját tulajdon édesanyját,hogy ő és a munkatársai majd rendezkednek,hogy ne örüljünk magunknak és egyebek...vissza élt a pozíciójával. Minderről van bizonyíték. Érdemes feljelentést tennem/tennünk ?

FTWM # 2018.03.05. 14:10

Az én lányom csak 19 éves és mindig itthon lakott, ezért ez egy másik idióta, de remélem őt is feljelentik!

facsiga77 # 2018.03.05. 10:49

Ismeritek egymást, így nickről azonnal kiszúrva? :)

FTWM # 2018.03.03. 20:26

Tisztelt Szakértők! Szeretném megkérdezni, hogy a következő esetben mi a helyes jogi álláspont! Nagykorú lányomat zaklatta a volt barátja, telefon, email, stb. útján, rendszeresen, nem fenyegetőzött, szerintem csak alapeset, miután telefonon határozottan eligazítottam, és kilátásba helyeztem a feljelentést, szerencsére befejezte, kb 2 hónapja. De mostanában megint küldött 2 smst. Ebben az esetben mivel e régi folyamatos, rendszeres, háborgatás után eltelt a 30 nap, megáll-e a zaklatás törvényi feltétele vagyis fel lehet-e eredményesen jelenteni, magánindítvánnyal vagy muszáj megvárni amíg ez is rendszeressé válik?

facsiga77 # 2018.02.26. 21:13

Nézd, az hogy zsarolás-e amit leírsz az egy ügyész tudja egészen pontosan megállapítani.
Vagy egy büntető ügyvéd.

Ha feljelentést teszel (esetleg az ügyészségen), akkor egy valószínű megnézi hogy mi is a tényállás és hogy ez a hatályos törvények mellett a bírói gyakorlatban vajon mi.

sysak # 2018.02.26. 20:45

Azt reméltem, hogy kapok jogi érvelést valamilyen végkifejlet mellett.

Az "abban biztos vagyok" nem meggyőző jogi érv egyik végkifejlet irányában sem, így maradok egyenlőre tanácstalan.
Illetve továbbra is várom egy jogász érvelését valamely irányban.

facsiga77 # 2018.02.26. 18:56

Igazad van, tegyél feljelentést.

Aztán majd írd meg hogy mi írtak rá, mert hogy ebből nem lesz semmi abban biztos vagyok.

sysak # 2018.02.26. 16:46

Itt természetesen a jogi oldalról kell megközelíteni. Nem az a kérdés, hogy mi éri meg, vagy mi nem. Hanem, hogy zsarolás, vagy nem.

Mert ha az akkor ez kiterjed az ország lakosságának a nagy részére. Valószínűleg országos szinten milliókról beszélünk.

Ezt érdemes lenne tisztázni. A mi érdekünk, hiszen köztudott, hogy a szolgáltatók egyoldalú szerződéseket íratnak alá. Valószínűleg a Te szolgáltatód is.

Ha egy szolgáltató elmehet a zsarolásig és nem teszünk semmit, akkor megérdemeljük a sorsunkat.

Vadsuhanc # 2018.02.26. 16:16

Értem. Akkor, majd a kölcsönadott pénzre járó kamat miatt pereld be a szolgáltatót. Gondolom a pár száz forintos kamat miatt megéri pert indítanod, amely összeget egy-két év múlva meg is kapod, ha egyáltalán a bíróság megítéli. És nem a büntetőjog szerint, hanem a polgári jog szerint.

Gondolom neked megéri. SOk szerencsét hozzá.

Tisztelettel.

sysak # 2018.02.26. 15:26

Nem tartottam fontosnak, hogy melyik szolgáltató, hiszen egyik sem áll másképpen a törvény előtt. Ez egy tévéadás szolgáltató.
Telefonon beszélgetésem van, melyet rögzítettem. A beszélgetés alatt közlöm is, hogy rögzítem a beszélgetést.
A telefonbeszélgetésben a hölggyel egyetértettünk abban, hogy a pénz nem jár nekik. Ennek ellenére kijelentette, hogy, amennyiben nem fizetem be a pénzt, (amit majd a következő számlán jóváírnak) korlátozzák a szolgáltatást. A befizetés átutalással történik. A befizetésnek határideje van megadva. Ezek is elhangzanak a beszélgetésben.
Nincs jogos számla, még jogosnak vélt számla sem, mert mind a két fél egyetért abban, hogy a számla nem jogos, mivel a rajta szerepélő összeg nem jár a szolgáltatónak.

A beszélgetésben rögzítésre kerül még, hogy mi egy olyan cég vagyunk, ahol a szolgáltatás korlátozása jelentős anyagi kárt okoz. Rögzítésre kerül még, hogy a szolgáltatás díját eddig rendben befizettem (ami jár).

A szolgáltató azzal érvelt, hogy azért kell kölcsön adnom ezt a pénzt, mert ilyen a rendszerük. Továbbá, ha nem adom kölcsön, korlátozzák a szolgáltatást, ez is csak azért van, mert ilyen a rendszerük.

Most be fogom fizetni, mert félek, hogy veszélybe kerül a vállalkozásom.

Vadsuhanc # 2018.02.26. 14:40

Kedves sysak!

Nem írtad milyen szolgáltató. Nem írtad, hogy a beszélegetés egyszerre zajlott-e le vagy később hogyan mondta ....?

Amikor bementél a szolgáltatóhoz és reklamáltál a többlet számlázás miatt, akkor kellett volna kifizetni azt az összeget, amelyet elismert a szolgáltató...

Ugye nem így volt?

sysak # 2018.02.26. 12:16

Kedves facsiga77 Köszönöm a tanácsot.

Bár nem értem hogyan lehet lehet jogosan pénz követelni mástól, tudván, hogy az a pénz nem illeti meg. A követelő fél tudja és egyetért vele, hogy a követelt összeg nem az övé, nem jár neki. Még is félelemben tart, ha nem fizetek.
Az idevonatkozó törvény szövegét olvasva ez inkább zsarolás, mint nem az, az én értelmezésemben.

Ez csak akkor lenne az, ha én csinálnám?
Eddig szinte biztos voltam benne, hogy egyenlőek vagyunk a törvény előtt.

facsiga77 # 2018.02.26. 08:23

Lula:

írásban kérd, és írd bele hogy ekkor meg akkor irat betekintésedkor nem engedték, hogy megnézd.

Ha meg tárgyalás akkor mondd el, hogy szeretted volna megnézni és ezt most is szeretnéd és időt kérsz az erre való észrevételek, nyilatkozatok megtételét illetően.
Szigorúan legyen benne a jegyzőkönyvben hogy ezt elmondtad.

Szerintem, és nem vagyok jogász :)

facsiga77 # 2018.02.26. 08:19

Ez csak akkor lenne az, ha te csinálnád, egyébként nem az. :)

Mivel valós számlakövetelés van a követelés mögött ezért nem zsarolás, mert jogos követelést követel.
Az egy más kérdés, hogy a jogosnak vélt követelés általa tudottan is csak részben igaz, és majd a jövőben vissza fogja neked téríteni.

Nagy valószínűséggel elhajt a tekintetes hatóság azzal hogy ez polgári ügy.

sysak # 2018.02.25. 20:13

Ez zsarolás?

Egy szolgáltató tévesen többet számolt a számlán a kelleténél. Ezt tisztáztuk és egyetértett a szolgáltató is, hogy ez a pénz nem jár neki.
Ezután azt mondta: ha nem fizetem be ezt a pénzt, ami nem jár neki, akkor korlátozza a szolgáltatást (ez nekem jelentős anyagi hátránnyal jár).
Ezt a konkrét összeget fizessem be és a következő havi befizetéskor, majd ennyivel kevesebbet fizetek. Tehát adjam kölcsön a pénzt 1 hónapra, ha nem akkor kárt okoznak.

Ez zsarolás?

Lula # 2017.12.05. 08:16

Mit tehetek?
Meg szeretném nézni, de nem engedik?
(holnap 10-kor lesz a tárgyalás)
Köszönöm

ObudaFan # 2017.12.04. 14:53

Elvileg meg is lehet.

Lula # 2017.12.04. 09:08

A tárgyaláson fogja ismertetni a bíró, de előtte nem olvashatom el, nem engedik.
Azt hittem, tárgyalás előtt meg lehet tekinteni, hogy fel tudjak készülni.

ObudaFan # 2017.12.01. 12:31

Magánvádlóként betekinthetsz a szakvéleménybe.

Lula # 2017.12.01. 10:11

#rágalmazás

Tisztelt Ügyvéd Asszony/Úr,

az alábbi témában kérem segítségét:

van egy férfi, aki éveken keresztül zaklatott (rendszeresen követett az utcán, telefonon hivogatott, sms-eket küldözgetett), és a bíróság fél év távoltartásra ítélte.
Elmeorvosi szakértő is megvizsgálta, ha jól emlékszem

Kb. 2 éve vettem észre, hogy bejelölt a FB-on, és az oldalán több alkalommal megosztotta a profil képem, és nyilvánosan becsmérelt.
Ismét rendőrség, magánvádlóként bíróság...
Kb. 1 év bíróságra járás után bekérte a bíró a zaklatás alatti rendőrségi, bírósági aktákat, majd pár hónapja elmeorvosi szakértőt kért a bíró vádlott részére.
Jövő héten szerdán lesz az újabb tárgyalás, de a szakértői véleményt nem küldik meg, illetve nem tekinthetek bele.
(a zaklatás tárgyalása során baráti segítséggel fizettek ügyvédet, aki képviselt, és akkor az iratbetekintés során meg lehetett nézni)
Magánvádlóként hogy/mire készüljek így fel?
(nincs ügyvédem, gyes-en vagyok, és egyedül én tartom el a gyermekem)
Előre is köszönöm a tanácsuk

seok23 # 2017.11.18. 18:45

Annyi van benne, hogy jogerőre emelkedest koövetően megküldi a határozat egy példányát a partfogo felügyeleti osztalyanak