KÖBE BIZTOSITO


Isti73 # 2006.12.07. 20:25

190/2004. (VI. 8.) Korm. rendelet
a gépjármű üzemben tartójának kötelező felelősségbiztosításáról

8. §.(5) A károsult a káreseményt - annak bekövetkeztétől számított - 30 napon belül köteles bejelenteni a biztosítónak. A határidő elmulasztása esetén - kivéve, ha a károsult bizonyítja, hogy az önhibáján kívül történt - a késedelmes teljesítés jogkövetkezményei a biztosítóval, a kárképviselővel, a Kártalanítási Számla kezelőjével és a Nemzeti Irodával szemben nem alkalmazhatók.

Főlökött # 2006.11.27. 15:29

Tisztelettel

El kéne olvasni a szerződésben foglaltakat, melyet aláírásunkkal el is fogadtunk. Ezen adatok nélkül, nehezen lehet állást foglalni.

Úgy rémlik, hogy a biztosító esetén, 24 óra áll rendelkezésre, a kér bejelentésére. Ha ezt nem tettük meg, problémás helyzetben vagyonk, külföldi tartózkodás ide- vagy - oda.

El kell azon gondolkodni, pert lehet indítani, de lehetséges, hogy többe kerülne a "leves, mint a hús". Azaz többe kerülne, egy kétséges pereskedés, mint hogy buktuk az összeget, saját hibánkból.

----------------------
  • Löki
kores # 2006.11.24. 13:28

szia.
Ezt nem jogi érvelésnek szántam.
A hozzászolásokbol egyértelmüsitettem,hogy bonyolult biroságosdi lenne a dologbol.azt meg inkább kihagyatom a hölggyeé

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.13. 16:18

ha igy végighuzott oldallal jó volt neki eddig akkor ezután is jó lesz,

Sajátos jogi érvelés. :)

kores # 2006.11.13. 13:53

Szerintem, ha igy végighuzott oldallal jó volt neki eddig akkor ezután is jó lesz,hogy kiveszem a hozzászólásokból,nincs jogalap a kifizetésre,talán csak máltányossági alapon.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.07. 09:42

Ezért kérdeztem, hogy az autó a sérült állapotában van-e. Ugyanis úgy vettem ki a szóból, hogy nem volt kárfelmérés - hiszen a biztosító nem is értesült az eseményről. Viszont így még most is megállapítható a kár mértéke - bár borítékolom, hogy hatalmas viták lesznek. Szép kövér per ígérkezik.

ObudaFan # 2006.11.06. 21:09

Így van, ha volt kárbecslés, akkor nem lehet gond. 5 napos határidő egyébként nincs a rendeletben tudomásom szerint.

_Lala_ # 2006.11.06. 20:14

Érdemes, mert a biztosító ebben az esetben is csak akkor (és annyiban) mentesülhet a kártérítési kötelezettsége alól, ha (és amennyire) az eltelt idő lehetetlenné teszi a pontos kárfelmérést.
Illetve a lentiek szerint ezen felül kamatot sem (nagyon) fog tudni kérni, de ez gondolom a kisebbik gond.

kores # 2006.11.06. 19:20

a kulföldön valo hossszabb tartozkodás elégséges indok??
csak azért faggatozom,hogy egyáltalán lrdemes e elindulni vagy feszett a dolog??
a kár kb 150000 ft

ObudaFan # 2006.11.06. 18:31

A károsult a káreseményt - annak bekövetkeztétôl számított - 30 napon belül köteles bejelenteni a biztosítónak. A határidô elmulasztása esetén - kivéve, ha a károsult bizonyítja, hogy az önhibáján kívül történt - a késedelmes teljesítés jogkövetkezményei a biztosítóval, a kárképviselôvel, a Kártalanítási Számla kezelôjével és a Nemzeti Irodával szemben nem alkalmazhatók.

kores # 2006.11.06. 16:29

igen,egy kicsit meg van korrodálva ahol végig lett huzva a visszapillanto tükör lett kicserélve egy ujjra ,de megvan a régi letört csonk.
az oldalát huzta végig a károkozo.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.06. 13:34

Az autó ma is az összetört állapotában van?

kores # 2006.11.06. 11:59

Tanácsot kérnék ez ügyben:
Hölgyismerösöm autoját tavaly novemberben összetörték,rendörségi helyszinelés volt,a határozatot ez év márciusban!! kapta meg.Mivel gyerekcsösz németországban csak most jött haza.
Telefonáltam a KÖBE-be :azt mondták 5 munkanapon belül kellett volna bejelenteni a kárt,ismerösöm azt mondja egy év után évül el a dolog.
Márciusig semmit nem tudott volna tenni de a helyszinelö rendör is azt mondta , hogy várja meg a határozatot amit kipostáznak neki.Az 5 napba sehogy nem fért volna bele.