Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány

chieftec # e-mail 2015.05.29. 00:06

Köszönöm a választ :)

folyami géb # e-mail 2015.05.28. 21:33

Mert a szerződéses katona nem hivatásos, és a szerződésesnél a mentesítés után csak három évig tart a várakozási idő.

Viszont látom, hogy közben hülyeséget beszéltem. Elkerülte a figyelmem, hogy fk. voltál. Ha ez így van, akkor az ítélet jogerőre emelkedésekor azonnall mentesültél, úgyhogy az ítélethez képest 3 év múlva már lehettél szerződéses katona.

És akkor tűzoltó sem tíz, hanem az ítélet időpontjáoz képest 8 évmúlva lehetsz.

chieftec # e-mail 2015.05.28. 09:35

Ertem, viszont pont ezt nem értem, hogy lehettem szerződéses katona?

EgySzemély # e-mail 2015.05.28. 00:20

Üdvözletem!

Az pontosan mit takar hogy a 8 napos erkölcsi bizonyítvány kiállítását meghosszabbították 30 nappal?

folyami géb # e-mail 2015.05.27. 21:20

Hát, akkor nincs jó hírem.

Mondjuk azt elfelejtettem megkérdezni, mikor lett jogerős az ítéleted. Mindegy, a helyzet a következő:

A hivatásos tüzoltóra az 1996. évi XXXI. törvény 32. § (1) bekezdése értelmében a fegyveres erők hivatásos tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvény vonatkozik.

Az 1996. évi XLIII. törvény 37/A.§ (1) bekezdés c) pont cc) alpontja szerint valóban a mentesítés beálltától számított 8 évig nem lehetsz hivatásos katona, így túzoltó sem.

Tehát nézd meg, mikor lett jogerős az ítéleted, adj hozzá 2 évet (ekkor járt le a próbaidő és állt be a mentesítés), aztán még 8-at, azaz összesen 10-et, utána leszel teljesen tiszta.

chieftec # e-mail 2015.05.27. 19:25

A második, járnom is kelett a 2 év alatt havonta egyszer egy csajhoz beszélgetni, hogy minden rendben van e.

folyami géb # e-mail 2015.05.27. 18:55

No várj csak, akkor még egy kérdés: próbára bccsátást kaptál vagy felfüggesztett szabadságvesztést? Tehát így szólt az ítélet:

2 évi időtartamfra próbára bocsátja vagy
X hónapi fogház vagy börtönbüntetésre ítéli, melynek végrehajtását 2 évi próbaidőre felfüggeszti?

Nem mindegy!

chieftec # e-mail 2015.05.27. 15:49

A próbaidő volt 2 év, ha jol tudom 3 hónap börtonből lett 2 év próbaidő. Báttyám semmit sem kapott mert én vittem el az egesz balhét mivel ő nagykorú volt már.

folyami géb # e-mail 2015.05.27. 14:15

Ahhoz, hogy válaszolni tudjak, egy kérdésre muszáj válaszolnod: mi volt két év, a büntetés tartama vagy a próbaidő tartama?

Egyre meg ha akasz, válaszolsz: mit kapott a bátyád, hogy ő hamarabb lett tiszta?

chieftec # e-mail 2015.05.27. 13:12

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy 2008 tavaszán sajnos báttyámal csináltunk egy hülyeséget amit én vittem el mert még nem voltam 18 éves, így elvileg kisebb büntetést kaptam. az ítélet 2 év felfüggesztett volt.

Amiután letelt jelentkeztem a honvédséghez 2011-ben fel is vettek. viszont utána adódott a lehetőség, hogy tűzoltosághoz mehetünk báttyámmal, őt fel is vették, nekem meg azt mondták, hogy nem tudnak felvenni mert valahol szerepel, de 8 év múlva elévül és fel tudnak venni.

Arra lennék kiváncsi, hogy akkor 2016 tavaszán már sehol sem fog látszani a büntetés? Illetve, hogy lehet az, hogy a honvédséghez felvettek viszont tűzoltónak nem?
Hol tudom ezt esetleg lekérdezni, mert erkölcsit már sokszor igényeltem abban nem szerepel semmi.

villamos67 # e-mail 2015.05.23. 12:01

Tisztelt Fórumozók! :-)
Szeretném megtudni, hogy ha valaki korábban (1998-ban) szándékos bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen el volt ítélve, de már 2003-ban "tiszta" hatósági erkölcsi bizonyítványt kapott, az 2015-ben szerepel-e még a "hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartásában"? (A 2009. évi XLVII. törvény meghatározza,hogy a nyilvántartásába felvett adatokat hány évig "kell nyilvántartani", de a törlési kötelezettséget nem találtam meg.)
Válaszát előre is nagyon köszönöm!
Vilmos

biga80 # e-mail 2015.05.14. 05:43

Küszönöm a választ!

Tisztelette:
Biga

folyami géb # e-mail 2015.05.13. 07:18

A bűntettesek nyilvntartásban biztosan nem szerepelsz. Jogi szaknyelven te "hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű" személynek minősülsz. Kérdés, hogy az új munkahely milyen szintű erkölcsit igényel.

biga80 # e-mail 2015.05.13. 05:49

Tisztelt Jogi Fórum!

Kérem segítsen, aki tud!
Próbára bocsátást kaptam, ami még nem telt le. az ítéletben búnösnek ítéltek egy vétség miatt. Kaphatok-e én ezek után tiszta erkölcsit ( közférában munkavállalás miatt kellene).

Büntetést nem kaptam, de egy váéaszban azt olvastam, hogy "búntettesek nyilvántartásában ... szerepel"
bejegyzést írják be az erkölcsibe. Mindenkinek ezt írják Nem azt, hogy büntetett vagyok-e?
ez nem mindegy.
Én e miatt biztos szerepelek, és akkor ez azt jelenti, hogy nem kaphatok tiszta erkölcsit?

Tisztelettel köszönöm a választ.
Biga

biga80 # e-mail 2015.05.11. 14:41

Tisztelt Jogi Fórum!

Kérem segítsen, aki tud!
Próbára bocsátást kaptam, ami még nem telt le. az ítéletben búnösnek ítéltek egy vétség miatt. Kaphatok-e én ezek után tiszta erkölcsit ( közférában munkavállalás miatt kellene).

Büntetést nem kaptam, de egy váéaszban azt olvastam, hogy "búntettesek nyilvántartásában ... szerepel"
bejegyzést írják be az erkölcsibe. Mindenkinek ezt írják Nem azt, hogy büntetett vagyok-e?
ez nem mindegy.
Én e miatt biztos szerepelek, és akkor ez azt jelenti, hogy nem kaphatok tiszta erkölcsit?

Tisztelettel köszönöm a választ.
Biga

sifo # e-mail 2015.05.06. 18:18

Igen, pontosabban szerzői jog megsértése, ha erre gondol.

Attila0814 # e-mail 2015.05.06. 14:05

A kérdésem a következő lenne!
Megkértem az erkölcsi bizonyítványomat 2015.04.02.-án! Sajnos van egy büntető eljárás amelyben gyanúsítottként szereplek mint másodrendű vádlott! Az erkölcsi bizonyítvány kiadását emiatt 30 nappal elhalasztották! A kérdésem az hogy 30 nap után megkaphatom e a bizonyítványt?

A választ előre is köszönöm!

Business Law # e-mail 2015.05.06. 12:37

" 2010-ben rajtam kívülálló okokból a rendőrség elkobozta a számítógépem. Sajnos torrenteztem és voltak nem eredeti programok rajta. "

A torrentezes volt a fo ok, ha megkerdezhetem?

folyami géb # e-mail 2015.05.05. 22:45

Semmilyen téren, semmilyen hhátrámnyos következménye nincs az elítélésének, talán már a nyilvántartásban sem szerepel.

sifo # e-mail 2015.05.04. 19:33

Tisztel Jogi Fórum,
2010-ben rajtam kívülálló okokból a rendőrség elkobozta a számítógépem. Sajnos torrenteztem és voltak nem eredeti programok rajta.
Tárgyalás mellőzésével 30 napi tétel pénzbüntetésre ítéltek (75 000 Ft), illetve a bűnügyi költségeket is ki kellett fizetnem (265 000 Ft).
2010.05.25.-én hozták az ítéletet.
Kérdésem, hogy kaphatok-e tiszta erkölcsit, azaz semmi nem fog benne szerepelni, illetve lehet e ennek kihatása egy esetleges németországi letelepedésre.
Illetve kaphatok-e útlevelet.
Előre is köszönöm segítségüket!
Üdvözlettel,
Róbert

folyami géb # e-mail 2015.04.29. 12:56

Kaphatsz erkölcsit, hiszen a 2008-ban jogerős felfüggesztett 2011-ben lejárt.

giordano67 # e-mail 2015.04.29. 09:00

Szép napot mindenkinek!
Ha lehetne gyors választ illetve segítséget szeretnék kérni attól aki éppenséggel járatos a jogi dolgokban.
2008-ban 1év felfüggesztettet kaptam 3 év próbaidővel.
Azt szeretném megtudni, hogy tiszta erkölcsi bizonyítványt kaphatok-e és az igénylő lapon mely rovatot kell bejelölnöm?

Köszönöm előre is a segítségüket!

BabaBaba # e-mail 2015.04.28. 09:47

Jó napot kívánok!
Arról szeretnék információt kapni, hogy ha egy tavalyi sikkasztásos ügyben pénzbírságot szabott ki és részletfizetést engedélyezett a bíróság, amit rendszeresen fizet az illető, de még nem fizette vissza a teljes összeget, és most egy állásinterjún kérték tőle az erkölcsi bizonyítványt, abban megjelenik-e bármi erről az ügyről, vagy az ítélet jogerőre emelkedésétől számítottan "tiszta" erkölcsit kaphat-e? Gyors válaszra lenne szükségem. Előre is nagyon köszönöm a segítséget! Üdv. B.

lapu # e-mail 2015.04.27. 22:33

Tisztelt Fórumozók,

a kérdésem a következô: 2015. januárjában jogerôre emelkedett egy 250 ezer forintos pénzbírságom, amit 10 havi részletben fizethetek ki. A részleteket rendben fizetem. Bejegyzés nélküli erkölcsi bizonyítvány kaphatok így?

folyami géb # e-mail 2015.04.26. 18:09

Már régóta.