kései M30


_Lala_ # 2007.02.05. 13:13

De hogy érdemben válaszoljak a kérdésedre: az igazolást jan. 31-ig el kell juttassák hozzád. Ha ezt nem teszik, és ezzel kárt okoznak, kötelesek azt megtéríteni.

Sücy # 2007.02.05. 12:38

Közben megkaptam rájuk szólás nélkül is, de köszönöm, itt (a suliban) nem sok jóval bíztattak...

Loren # 2007.02.05. 10:00

Szerintem szólj rájuk, hogy neked sürgős, és megkapod a héten. Minden egyéb megoldás ennél sokkal bonyolultabb!
Igazából kevés az olyan közalkalmazott, aki egyéni vállalkozó is, és sajnos elég rövid az idő febr 15-ig, de ez persze nem rajtad múlik.

Sücy # 2007.02.05. 09:51

Ahha, köszi..
A kérdés attól még áll: ha a TÁKISZ miatt késik az adóbevallásom, akkor hogy vasalhatom be rajtuk a késedelmi bírságot?

Loren # 2007.02.04. 09:44

Febr 15-ig kell megkérdezniük, hogy önadózó leszel-e, de jan 31-ig mindenkinek ki kell adni az M30-ast, adózási viszonytól függetlenül.

Sücy # 2007.02.03. 10:11

Itt is felteszem a kérdést, csak egy kicsit másképp, mint a munkajogi fórumban...
Közalkalmazott vagyok, és ha a brészámfejtő intézménytől (TÁKISZ) nem kapom meg sem január 31-ig, sem pedig február 15-ig (mivel egyéni vállalkozó vagyok, eddig SZJA bevallást kell tennem) az M30-as adóigazolásomat, és ezáltal nem tudok SZJA bevallást készíteni, bevallani, akkor az tiszta sor, hogy késedelmi büntit kapok, de ugye ezt valamiképp követelhetem attól az állami szervtől aki miatt késedelembe kerültem? (Sajnos az adóigazolás legalább két beiktatott intézményen keresztül jut el hozzám... De a mai napig még azt sem kérdezték meg, hogy önadózó leszek-e...)