ADAM vs. Munkáltatói


_Lala_ # 2007.02.10. 21:52

Ha az egyetlen munkáltatódtól van csak bevételed, akkor a jan. 31-ig számodra általuk megküldött kimutatást szépen soronként bemásolod a bevallási nyomtatványra, az összegző sorokban meg kiszámolod az útmutató szerint, hogy valóban annyi adót kell-e fizetned, mint amennyit levontak. Optimális esetben igen, ekkor egy nagy 0-át beírsz a befizetnivaló/visszaigényelnivaló rovatba. Nem nevezhető bonyolultnak a feladat.

Rozi5 # 2007.02.10. 21:38

Én pontosan azt teszem már évek óta, amit Loren. Bevált.

Loren # 2007.02.06. 08:08

Hello jamesz!

Elvileg mindenkinek ki kell adni (illetve már kellett) az M30-ast jan 31-ig, aztán febr 15-ig még gondolkodhat mit akar! De mégis mit akarhatna? Hogy csinálja meg neki valaki (akárki) a bevallást.
Én úgy gondolom, hogy kicsit több idő, de mindenkinek megcsinálom a 0653-ast, azaz önadózók lesznek. És talán nem kell azon agyalnom, ha elütöttem pl a házszámát, akkor, mint munkáltatót 200 e Ft/db pénzbírságra büntethetnek. (Már ha volnék szíves elkészíteni a munkáltatói adóbevallásukat!)
Az Adóhatóság pedig újra vakargathatja a kobakját, miért lesz megint olyan kevés ADAM-os!

jamesz # 2007.02.05. 14:28

http://index.hu/…r/ado070205/

Ezt olvastátok?

Gratulálok.
Főleg annak aki a MÁK számfejtési körbe tartozik, annak nagyon jó. Gyakorlatilag január 30-án küldte le a kincstár az igazolásokat, de a Nyilatkoztatást (az adóbevallás elkészítési módjáról) még nem. Ki kell találni (mondjuk 100 főnél nagy öröm ez a munkaügynek) hogy ki akar önadózó lenni, ki nem...
Vagy kétszer járkál a dolgozó. Egyszer igazolást kap-ha figyel, egyszer pedig nyilatkozik, de persze február 15-ig.

ADAM: ennek most mégis mi értelme?? Ha a munkáltató nem akarja elkészíteni a dolgozó adóbevallását, de segítenie kell az ADAM kitöltésében, jobban jár ha mégis elkészíti, mert mire elmagyarázza a dolgozónak, hogy neki mikor jó az ADAM- addig simán megcsinál egy bevallást.
(www.apeh.hu/…23/06530.pdf tartalmazza a feltételeket)
Szóval örülnék, ha valaki elmagyarázná, hogy miért is éri meg ADAM-ot csinálni?????