adóvisszaigénylés


Loren # 2007.02.09. 09:02

Igen, az a GYES (Segély), és a GYET (támogatás a vége)!
A GYED (díj a vége): ennek nincs semmi "szociálisan rászoruló" hangzása, kvázi adóköteles.

De pontosítanék azért, mert a GYES és a GYET = adóterhet nem viselő járandóság, és nem adómentes. Azaz a rá jutó adót nem kell megfizetni, de az adóalapot emeli (amilyen a nyugdíj is lesz idén).

T r a v e n # 2007.02.09. 08:44

Kedves Hozzászólók!

Elnézést kérek.

Lehet, hogy az a GYES?

Loren # 2007.02.09. 08:09

A GYED teljesen úgy működik, mint a bér, azaz adóköteles, és adójóváírást is lehet rá érvényesíteni. ( A családi pótlékkal nem kell foglalkozni)
1 millió Ft-nak 180 ezer az adója, 136 ezer adójóváírás érvényesíthető rá, így a "maradék" azaz 44 ezer a tényleges megfizetendő adó. Ez havi szinten 3,6 ezer Ft-nyi adó. Amennyiben többet levontak, azt vissza lehet igényelni.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.08. 18:56

Adóköteles a GYED is.

kuha # 2007.02.08. 15:53

Kedves Traven!

Kifejtenéd bővebben, hogy egész pontosan mit jelent az , hogy a GYED nem adóköteles jövedelem????? Akkor bevallást sem kell készítenem, ha nem volt egyéb más jövedelmem??
És haa nem adóköteles, akkor miért vonták le tőlem minden hónapban a nyugdíjjárulékon kívül az adóelőleget, kb. 4.500 Ft-ot???
Akkor ezt most nem teljesen értem...

Köszi!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.08. 13:16

És a bérjövedelmekre van ilyen szabály? :)

T r a v e n # 2007.02.08. 13:11

Kedves Kuha!

A GYED nem adóköteles jövedelem, ezért adózni sem kell utána. Ergo: adókedvezmény sem vehető rá igénybe.

kuha # 2007.02.08. 12:58

Sziasztok!

Az alábbiakban kérném a segítségeteket:

GYED-en vagyok, és hallottam egy olyat (bár én kétlem, de ki tudja?), hogy ha az éves jövedelem nem éri el az 1.500.000 Ft-ot (márpedig maximum GYED-del + családi pótlékkal sem érem el), akkor az 1.000.000 Ft feletti részből 5 % visszaigényelhető...

Én rákérdeztem a könyvelőmnél, akit bár utazás közben értem el, és nem nagyon tudott rám figyelni, de első hallásra nem rémlett neki a dolog.

Szerintetek? Nektek mi a véleményetek?

Köszi előre is!