magzati adókedvezmény


speedy # 2007.02.14. 09:59

Nagyon okos a könyvelőd!
tarsd meg, okosat mondott.

angelis # 2007.02.13. 14:50

Én úgy tudom, hogy átmeneti szabály alapján, aki 2005. dec 31-ig megszerzete a jogosultságot (vagyis a fogantatástól számított 91. napot eddig betöltötte) annak a gyermek megszületéséig a 2006-os évre jár a havi 3000 Ft. ( Én a HVG Adó2006 különszámában találtam meg annnak idején az átmeneti szabályokat)
Én jún 19-én szülem és a fenti szabály alapján még igénybe vehetem. (Természetesen nincsennek testvérek.)

Avita # 2007.02.13. 13:18

2007. január 1. napjával szűnt meg, ezért a 2006-os adóévre még igénybe vehető.
A fogantatás 91. napjától a magzat világra jöttéig azokra a hónapokra lehet igénybe venni, amelyekben a várandósság - orvosi igazolás alapján - legalább egy napig fennáll, kivéve a gyermek megszületésének hónapját, ugyanis ekkor megkezdődik a családi pótlékra való jogosultság, s így a kedvezmény ez alapján jár. Ha a magzat, illetőleg a csecsemő halála miatt a családi pótlék folyósítása nem kezdődik meg, az utolsó hónapot jogosultsági hónapként kell figyelembe venni.

Ha tavaly az adóelőleg megállapításánál nem vetted figyelembe, akkor most megteheted a bevallásban; ehhez a kezelőorvos terhességet megállapító igazolása szükséges.

HANGYA_ # 2007.02.13. 07:57

Szia! A gyermekekre járó adókedvezmény megszűnt! Ha az okoskodó könyvelő mégis kéri, és el is számolja, majd fizesse is vissza az adóév végén! Mi úgy jártunk, hogy anno 3000ft járt volna, de 6000ft-ot kaptunk pár hónapig de jó ,gondoltam felemelték! Fenét, a h...e könyvelő 2 gyerekre számolt, aztán fizethettük vissza! Csak azt nem tudom ki szülte a másik gyereket?....

gabce # 2007.02.12. 06:37

A párom könyvelője folyton igazolást kér magzati adókedvezményhez. 2006 szeptemberben született a gyerek. Szerintem mi ezt már nem tudjuk igénybe venni, mert megszűnt, a könyvelő mégis bizonygatja az igazát!
Segítség!!! Most jár a hat hónapra havi 3000 vagy sem.