Autó vétel hitelátvállalással


anaksunamon # 2004.08.27. 21:34

Köszönöm a válszt.
Sajnos ez azért nem jó megoldás(mi is így okoskodtunk)mert abank felé lévő tartozást ha kifizetjük akkor nem marad elég pénz az Apehre.Így pedig az Apeh nem megy bele.
Köszönöm a segítséget.

szajbertattila # 2004.08.27. 06:55

Anaksunamon,

a legjobban úgy tudsz kijönni az ügyből, ha magad keresel vevőt az autóra, a vételárból visszafizeted a bank pénzét, és afennmaradó öszeget meg kifizeted az APEH-nak - feltéve természtesen, hogy olyan értékű autóról és kisebb összegű hitelről van szó. Ha sikerül egy ilyen megállapodást kötni az Apehhal, akkor jó. Más megoldást nem nagyon tudok.

anaksunamon # 2004.08.26. 19:53

Az én kérdésem kicsit bonyolultabb.
Az autonkat mi hitelre vásásroltuk.Még hátra van 4 év ,de tb tartozás felyében az APEH elvitte a forgalmi engedélyt és a banktól kikérte a törzslapot is.Mi fizetjük továbbra is a részleteket.
Az APEH a tartozás fejében elakarja árvereztetni az autót.Nem értem ,hogy abnk ezt miért engedheti meg,hioszen nem is a miénk még az autó,nem volt nálunk a törzslapja egy percig sem!Ha elárverezik és annyiért ami az APEH felé a tartozásunk akkor a bank felé fennálló tartozásunkkal mi lesszz??
Esetleg van valami megoldás?Nagyon fontos lenne a válasza,kérem írjon.
Köszönöm.

Dr. Csomós Lilla (törölt felhasználó) # 2004.08.13. 11:49

Kedves Bali és Brien!

A szerződést csak érvényteleníteni lehet és azt sajnos rendőri közvetítéssel nem fogja tudni elintézni.

Próbálja meg a vevőtől a fennálló tartozásának (vagy egyrészének) a Bank/lízingcég felé történő átvállalása - azaz helyette megfizetésével a gépjárművet visszavenni. Tegyen erre ajánlatot, ha ez nem megy csak egy módja van, hogy valahogy kikeveredjen az ügyből próbálja felvenni a kapcsolatot a Bankkal és próbáljon egyezkedni velük. Ha a Bank ugynis tudja hogy kinél van a gépjármű akkor behajtó cégén keresztül azt beszállíthatja a telephelyére és kényszerértékesítheti, kárenyítési kötelezettsége alapján, így csökkenne a visszafizetendő összeg. Remélem egy megértő ügyintézővel találkozik.

Kedves Brien!

Ha az új tulajdonos ugynolyan "fizetőképes" mint Ön a bank biztosan enegedéyezni fogaj az átvállalást valószínűleg ezért szerződésmódosítási. az átírási illetéket természetesen nem vállalja át, hiszen ez az átvállalás az Ön akaratából történik és nem a Bank indítványára ezért ehhez a költséghez neki "semmi köze". Egyébként valószínűleg szerződésmódosítási díj fogja terhelni a tartozásátvállalást. azt kösse ki előre a tartozásátvállalóval, hogy annak megfizetését vállja.

Üdvözlettel:

brien # 2004.08.13. 09:34

Üdvözlet!

Nekem is hasonló problémám van.
Hitelátvállalással szeretnék autót vásárolni, mint magánszemély, de szeretném ha valaki felvilágosítana az esetleges jogi következményekről, vagy hogy milyen szerződés lenne a legmegfelelőbb. Szeretném elkerülni, hogy esetleg visszavegye az autót, függetlenül attól, hogy fizetem a törlésztést becsületesen. Természetesen nekem is azért ez a kényszermegoldás, mert a bank elutasíthatja az átvállalást vagy felszámolja az átírási költséget ami az autó vételárának 6%-a, ha jól tudom.

A választ előre is köszönöm.

varga

bali # 2004.08.11. 20:37

Üdvözlet!Hasonló a problémám csak a másik oldalrol.Idén Februárban eladtam az autómat amin még tartozás van,irtunk egy üzembentartóit és sajnos egy adásvételit.Természetesen bekövetkezett az amitől féltem és nem tudja vagy nem akarja fizetni a törlasztést az ember.A kérdésem a következő:ha ugy döntök,hogy visszaveszem az autót lehet valami bajom az adásvételi szerződésből,ha rendőrt hívok a helyszínre ő sem fog tudni segiteni ha ezt meglátja(szerintem). A választ előre is köszönöm.

Antal

Lili01 # 2003.05.05. 14:46

Kedves Rozovics!

Nem tartom megfelelőnek az Ön által vázolt megoldást, hiszen ha így 'vásárolna' gépjárművet, akkor tulajdonjogot nem fog szerzeni, csak használati jogot. Én azt javaslom, hogy ha úgy gondolja, hogy a bank vagy lízingcég elbírálása nem biztos, hogy kedvező Önre nézve, először keresse meg Öket informális úton, azaz szóban és ne írásbeli kérelemmel.
Senkinek sem javaslom azt a fajta 'vásárlást', melyet Önnek javasolta, hiszen egyfelől, mert üzembentartóként, - ahogy már írtam - nem lesz tulajdonos - a kölcsön részleteket tartozás átvállalása nélkül csak a jelenlegi adós nevében tudja megfizetni, így az a jelenlegi eladó tudja a költségeket elszámolni, a kölcsön futamidejének lejárta után a jelenlegi eladó fogja megkapni a gépjármű terheletlen törzskönyvét stb. Ön pedig 'futhat' a pénze és a gépjárműve után.

Ezért javaslom, hogy inkább a kölcsönadó megkeresését, a tartozás átvállalását.

Üdvözlettel:

Lili

rozovics írta - 2003.05.1 21:56
Cégem részére használt autó vásárlására van lehetöségem. Az autót az eladó tulajdonos hitelre vásárolta. Cégem az autót a hitel  átvállalásával venné úgy, hogy a tulajdonost nem, csak az üzembentartó nevét íratnánk át a cégre. Így kikerülnénk a banki elbírálást -esetleges visszautasítást-, a kezelési költséget. Kérdésem, hogy milyen szerzödést kell ahhoz írjunk, hogy a cégem minden költséget el tudjon számolni, vagyis a törlesztörészleteket is, illetve a tulajnak semilyen követelése ne lehessen felém, ne tudja az autót visszavenni, vagy az üzembentartói jogot elvenni.(kiv. nemfizetés esete) Válaszukat megköszönve üdv.


Lili

rozovics # 2003.05.01. 19:56

Cégem részére használt autó vásárlására van lehetöségem. Az autót az eladó tulajdonos hitelre vásárolta. Cégem az autót a hitel  átvállalásával venné úgy, hogy a tulajdonost nem, csak az üzembentartó nevét íratnánk át a cégre. Így kikerülnénk a banki elbírálást -esetleges visszautasítást-, a kezelési költséget. Kérdésem, hogy milyen szerzödést kell ahhoz írjunk, hogy a cégem minden költséget el tudjon számolni, vagyis a törlesztörészleteket is, illetve a tulajnak semilyen követelése ne lehessen felém, ne tudja az autót visszavenni, vagy az üzembentartói jogot elvenni.(kiv. nemfizetés esete) Válaszukat megköszönve üdv.


Krisztin@