szocpol újra


kisrita # 2007.08.07. 15:22

Az én kérdésem a következő lenne.

Zártkerti részen szeretnénk építkezni, de nem nyaralót stb. hanem lakást.
Igénybe vehetjük a szocpolt? Vagy esetleg utólagosan ha kaptunk lakhatási engedélyt?
Erre nem találtam választ sehol. A többi feltételnek amit a törvény előír, eleget teszünk.

Előre is köszönöma válaszokat

kék laguna # 2007.08.02. 21:05

Köszönöm a segítséget,azt hiszem erről már lecsúsztam végleg.De ez nem megkülönböztetés mellesmeg,hogy csak a 35 alattiaknak jár a félszocpol?

monalisa1 # 2007.08.02. 14:38

Köszönet a részletezésért.

Dr.P. # 2007.08.02. 14:15

Akinek van lakása, annak azt előbb el kell adnia ahhoz, hogy új lakásának magvásárlásához vagy építéséhez támogatást vehessen igénybe. Azonban szocpol igénybevételénél nem minősül lakástulajdonnak - vagyis a támogatás akkor is igényelhető -, ha az igénylőnek, házastársának, élettársának, kiskorú gyermekének, valamint a vele együttköltöző családtagjának

1. együttesen legfeljebb 50%-os tulajdoni hányada van egy olyan lakásban, amely tulajdonközösség megszüntetése vagy öröklés útján került a tulajdonukba, vagy
2. a tulajdonában lévő lakása lebontását a települési önkormányzat jegyzője elrendelte vagy engedélyezte, vagy
3. a lakás több mint két éve öröklés vagy ajándékozás jogcímén haszonélvezettel terhelten került a tulajdonába és a haszonélvező bent lakik .

www.magyarorszag.hu

Dr.P. # 2007.08.02. 14:14

A támogatást igénylőnek, házastársának, élettársának és kiskorú gyermekének, együttköltöző családtagjainak nem lehet:

1. másik lakástulajdona (lakástulajdonnak minősül a gazdasági társaság tagja által a társaság részére apportként szolgáltatott, valamint az építési és használatbavételi (fennmaradási) engedélyben meghatározott céltól, illetve a rendeltetésétől tartósan eltérő célra használható lakás is),
2. állandó lakáshasználati joga,
3. önkormányzati tulajdonban lévő, illetőleg szolgálati jogviszonyhoz vagy munkakörhöz kötött lakásra bérleti jogviszonya .

monalisa1 # 2007.08.02. 14:09

Kedves Dr.P.!
Majd minden kérelmező fiatal párnak van a nevén lakás és/vagy ház., a szocpolt a megszületendő/megszületett gyermekre kérhető ill. adható.

Dr.P. # 2007.08.02. 14:04

én úgy tudom, akinek van a nevén ingatlan, annak nem jár szocpol. talán ha haszonélvezettel terhelt, akko igen.

monalisa1 # 2007.08.02. 13:59

Vélem majd csak akkor ha a gyerekednek mint leendő tulajdonosnak lesz majd saját gyereke.

Azonban ha netán új lakást vásárolsz 400 ezer forint áfa jelenleg visszaigényelhető.

kék laguna # 2007.08.02. 07:46

T. fórumozók.
Én már nem vagyok jogosult a koromnál fogva a félszocpolra sem,új lakást pedig nem kívánok venni,építkezni sem akarok.Viszont a következő ingatlant a gyerek nevére fogom megvásárolni ezért a kérdésem a következő.Neki jár-e a szocpol?