őstermelő


laurea # 2007.08.25. 12:01

a felvásárlónál a felvásárlási jegy szigorú számadású bizonylat, ha te viszed oda a tömböt a felvásárlónak, akkor nem írhatja bele.

adószámot kérhetel, akkor adnak, ha bejelentkezel az áfa hatálya alá, ekkor állíthatol ki számlát. így viszont áfa bevallások, fizetendő és levonható áfa, stb számolni kell, megéri-e

scania # 2007.08.25. 11:45

Szóval, hiába viszem oda a felvásrlónak a nyomtatványt és megmutatom, hogyan kell kitölteni, nekik az a kézenfekvő, ha nem kell ilyesmivel foglalkozniuk. Volt úgy , hogy ez miatt veszítettünk el egy nagy felvásárlót, de akkor még nem hallottam róla, ma pedig már igen, hogy lehet adószámot igényelni az őstermelőnek és akkor adhatok én is számlát.

scania # 2007.08.25. 11:38

Köszönöm a bizalmat, de nem a nagybanira járunk, mi tojótyúkokkal foglalkozunk és tojáseladásról kérnek tőlünk számlát.

laurea # 2007.08.25. 08:57

pontosabban növényi termékeknél 12% , állati termékeknél 7 % a kompenzációs felár

Dr. M. Tóth Zoltán (törölt felhasználó) # 2007.08.24. 08:48

Jogtalan a felvásáról igénye!

Éppen az a lényege adózás szempontjából az östermelői státusznak, hogy nincs számla nyugta adási kötelezettsége, helyette a felvásárló bizonylatolja a gazdasági eseményt illetve Õ fizeti meg a felvásárlási jegy alapján a 12% -os kompenzásciós felárat.

www.adojogasz.hu

monalisa1 # 2007.08.23. 15:23

Mármint milyen számlát kérnek az őstermelőtől? (Netán a nagybani piacon jól bevásárol és mint "saját" termés próbálja eladni?)

scania # 2007.08.23. 14:57

Manapság az őstermelőket is azzal szórakoztatják a termékfelvásárlók, hogy nem felvársárlási jegyet akarnak kiállítani, hanem az őstermelőtől kérik a számlát. Kérdésem, hogyan tudom ezt megtenni, mert hogy van rá lehetőség.