Adótartozás kiváltása követeléssel?


spgy # 2007.09.07. 10:14

Nagyon köszönöm a válaszokat! Sajnos én is ilyesmire gondoltam.


spgy

Rexor # 2007.09.05. 13:15

Felajánlhatod, de 99%-ban biztos, hogy nem fogják elfogadni. Ha van a bankszámládon elég pénz, akkor számithastz inkasszóra értesités nélkül ( a felajánlásod nem oszt nem szoroz ebben az esetben).

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.05. 13:08

Esetleg tartozásom miatt - értesítés nélkül inkasszózhatják vállalkozói bankszámlámat?

Minden további nélkül.

Követelést fel lehet ajánlani - de egy tényszerűen behajthatatlant aligha fogadnak el. Mert fordítsuk meg a kérdést: van 5 millió visszaigényelhető ÁFA-d. Az APEH meg azt mondja, hogy ő ezt nem fizetné ki, de itt van a Nolove Kft. társasági adótartozása, amit megpróbált inkasszálni, de sikertelenül. A visszafizetés helyett ő ezt engedélyezi rád. Csábító?

spgy # 2007.09.05. 12:40

Üdvözlet Mindenkinek!

Örülnék, ha tudna valaki tanácsot adni:
Adótartozásom van, de még nem kaptam felszólítást - nagy valószínűséggel a közeljövőben nem lesz annyi bevételem, hogy ki tudjam fizetni (pár százezer forintról van szó). Ellenben van egy régebbi követelésem egy vállalkozóval szemben - közel egymillió forintról, jogerős bírósági végzés alapján ezt az összeget az illetékes Végrehajtó a vállalkozótól nem tudta behajtani, papírjaim viszont még Nála vannak, hátha valamikor lesz lefoglalható vagyona - még nem évült el.
Lehetséges, hogy ezt a követelésemet felajánljam az APEH-nek adótartozásom ellenében?
(olyasmit olvastam, hogy végrehajtás során követelést is lefoglalhatnak)
Én magamtól tegyem meg felajánlásom, vagy várjam meg amíg felszólítanak? Elfogadhatják ezt a követelésemet?
Esetleg tartozásom miatt - értesítés nélkül inkasszózhatják vállalkozói bankszámlámat?

Köszönöm előre is a hozzászólásaitokat!


spgy