Színlelt adásvétel - fedezet igazolás


bigdady # 2007.10.30. 15:52

Őrülök

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 14:39

bigdady: kell a pénz az új audikra örülj hogy hozzájárulhattál a kormánytagok kényelméhez

bigdady # 2007.10.30. 14:23

Én úgy szívtam meg, hogy postai kincstárjegyben volt a papa pénze, és mint kiderült ez értékpapírnak bizonyul és levették 11%-át amit szegény megspórolt évek során. Persze ha bankszámlán lett volna akkor takarékbetét és 0% illeték. Ennyi.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 14:11

semelyik sem csak az apehben nagyon okos emberek dolgoznak ők eltudják dönteni hogy életszerűtlen a nagypapád
de az összes elhunyt min egytől egyig életszerűtlen
l

Egyjogász # 2007.10.30. 13:34

Nagyapámnak a 90-es évek elején bebukott valami pénze egy bankcsőd kapcsán. Onnantól kezdve a nyugdíját és a kis keresményét otthon tartotta az ágyneműtartóban.
De amikor annó hagyatéki előadóként dolgoztam, nem egyszer volt, hogy a párnacihában, a könyvek között, stb. milliókat találtunk a leltár során kp-ben.
Úgy hogy szerintem ez - különösebben az idősebbeknél - egyáltalán nem életszerűtlen.
És mi van azokkal, akiknek nincs is bankszámlája?
Engem érdekelne, hogy konkrétan melyik jogszabály tiltja, hogy az ember otthon nagy összegű kp-t tartson?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 13:14

a német tulajdonú részvénytársaságok töbnyire ragaszkodnak a papír alapú részvényekhez pedig milyen életszerűtlen de mégis azt szeretik ha lennt van a pincében nem az értékpapírszámlán

Dr. M. Tóth Zoltán (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 13:08

Az APEH szerint az Ő szóhasználatukkal élve életszerűtlen hogy az ember otthon nagy összegű készpénzt tartson.... Ezalapján csak a bankszámla marad........

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 12:37

kölcsön adok és beveszik a házípénztárba és ő adja kölcsön akkor már oké?

és egy magánszamélynél nem fogadják el csak a bankszámlát?

Dr. M. Tóth Zoltán (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 12:22

Szia !

A házipénztár is bizonylatokon alapul.....

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 12:06

doktor m. tóth zoltán!

az egy vicc hogy mit művel az apeh nem az adóellenőrzéssel van gond hanem ahogy azt teszik több adószakértő ismerösöm is ki van akadva erre

ez érdekes amúgy amit írsz és mi van a házipénztárral? például

Dr. M. Tóth Zoltán (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 11:36

Sziasztok!

Sajnos a tapasztalatok alapján ma már kevés hogy okirattal támaszttunk alá pénzmozgást. Az apeh egy vagyonosodási vizsgálat során kizárólag akkor fogadja el az okiratban foglaltakat, ha igazolni tudjátok hogy a kölcsönadó rendelkezett a pénzösszeggel pl folyószámla kivonat.

üdv.

www.adojogasz.hu

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 11:18

de ebben benne van hogy átadott x milliót ugye?
akkor? ezt pedig valaki ellenjegyzte
szóval pénzmozgás volt

a módszer eladó korábban adott kölcsön vevőnek aki ebből fizetett /életük szorgos megtakarításs csak volt 4 misijük 1 élet alatt/ ez sem jó de....

vanda24 # 2007.10.30. 10:55

értelek kedves rite, és igazad is van...

de itt sajnos utolag jöttek ki a problémák!

adásvételt megkötötték tavasszal, (színlelt adásvételt), és a szülő gyermek között nincs is semmi probléma.

csak most kezdtek el parázni ,hogy mi van ha esetleg igazolniuk kellene, hogy honnan volt négymillió forintjuk.
Jövedelmi helyzetükkel ezt nem tudnák igazolni.

Ezért próbálnak utólag okoskodni.

igen az akkor nem került be az adásvételbe, ezért gondoltam,hogy egy külön megállapodásba foglalánk ami persze már sehogysem lesz az igazi, de esetleg jobb ötlet.??

köszi:)

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 10:38

az adásvételibe 1 ekkor azt írod hogy a vételárat halsztottan fizetik meg halasztott adásvétel ez rendben van az advét érvényes átvezetik adózási szempontból nem vagyok biztos de sztem be kell vallania az eladónak és meg kell fizetnie ha van nyeresége és adókötekles

ilyenkor tovább vagy lejár a halsztott adásvételben szabott ahtáridő és az eladó nem érvénysíti a vételár igényét majd ez 5 év mulva elévül vagy pedig megállapodnak újabb halsztásban stb.

itt nem értem hogy ilyen estben mire kötsz hitel és kölcsön szerződést

arra löthetsz csak hogy a vevő abból fizeti ki avételárat az eladónak

nincs olyan hitelszerződés hogy tartozika vételárral és majd megfizeti ha akrja ez nem hitelszerződés ez halasztott advét

vanda amúgy jogász vagy? mert ha igen gondold máskor jobban át ezeket a dolgokat amiket leírsz

vanda24 # 2007.10.30. 09:42

de mi van akkor,ha nem adott seki kölcsön, hanem egyszerűen arró van szó ,hogy megkötötték az adásvételit, és a szülővel kötött a gyermek külön egy hitelszerződést,hogy a négymillió forintot, ami az adásvétel összege ,a gyermek majd megfizeti.

Ha az eladónak ez így jó és az iltéket megfizették,szerintem senkinek nincs hozzá köze ,hogy az eladó ezt így elfogadta és nem történt pénzmozgás.
Attól még az adásvétel szerintem érvényes, apehnek pedig ha kérdeznék nem kell igazolni a négymilliót,hogy honnan volt, mert nem volt....majd lesz:)))

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 09:34

az egy megoldás ha van egy másik hitelszerződés de az advétbe ezt nem kelllene belírni amit itt leírsz itt az lehet hogy a vevő adott korábban az eladónak aki majd a vételárbóla adta vissza /vagy fizetési határidő alatt beszámította a tartozását a vevő/
de akkor is miből adott kölcsön a vevő korábban

vanda24 # 2007.10.30. 09:08

Köszönöm!

Az szerintetek megoldás lehet a dologra, hogy megvették a szülőtöl a házrészt négymillió forintért, de pénzmozgás nem történt, mert a szülővel külön kötöttek egy hitelszerződést,hogy tartoznak a szülőnek négymillió forinttal.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.10.30. 08:35

ha vizsgálatot tart állítólag 10 ezer ilyet tart évente és ha nem tudsz elszámolni pl h kölcsönkértél stb akkor kiszab egy becsült adót amit meg kell fizetni /ha kölcsönkértél azt is ellenőrzik aki kölcsön adott/

vanda24 # 2007.10.30. 08:31

Sziasztok!

egy családon belüli ingatlan adásvétele estén, színlelt adásvételi szerződés alapján 4.000.000 ft. az ellenérték, de pénzmozgás nem történik, hiszen színlelt az adásvétel.
illeték befizetve után, de mi van olyankor ha az Apeh egy vizsgálat során "megkérdezi" ,honnan volt négymillió forint az adásvételre.
Havi jövedelmi viszonyok ezt nem tudnák igazolni...

előre is köszönöm:)