APEH inkasszó - egyszerre több számlára is?


nandy # 2008.04.21. 21:25

Szívesen. Bár mi sem az APEh állományába tartozunk :)

drgyuri # 2008.04.21. 20:08

Kovács_Béla_Sándornak és Nandynak nagyon köszönöm a segítséget!

nandy # 2008.04.21. 08:19

Art.
144. §
Az adóhatóság alkalmazottja a végrehajtási eljárásban az egyes végrehajtási cselekmények foganatosításakor a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény (a továbbiakban: Vht.) rendelkezéseit alkalmazza, ha e törvény másként nem rendelkezik. Az adóvégrehajtót az eredményes végrehajtás érdekében mindazok a jogok megilletik, amit a Vht. a bírósági végrehajtónak biztosít. A végrehajtás lefolytatásához szükséges adatok beszerzésére és kezelésére a Vht. rendelkezéseit kell alkalmazni.

Vht. 79/B §

  1. A (2) bekezdés a)-e) pontjaiban meghatározott sorrendet először az adós rendelkezése alatt álló összes, forintban kezelt, azt követően pedig az összes, külföldi pénznemben kezelt összegre kell alkalmazni
Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.21. 06:51

Nem kell arra külön felhatalmazás. Arra kellene szabály, hogy csak egy számlát inkasszálhat. (Megjegyzem, nem csak az adóhatóság, hanem bármely hitelező adhat azonnali beszedési megbízást az adós összes számlájára. Legfeljebb, ha több is sikeres lesz, a fölösleget majd visszafizeti.)

drgyuri # 2008.04.20. 21:36

Sziasztok!

Tudom, hogy az adóhatóság egyidejűleg több bankszámlára is bocsáthat ki azonnali beszedési megbízást, de ezt a jogosultságát konkrétan melyik jogszabály, melyik §-a tartalmazza? Átolvastam az Art, Vht, 21/2006 (XI.24) MNB rend, és a 227/2006 (XI. 20)Korm. rend. rendelkezéseit, de a választ nem találtam meg.
Kérem, aki adóhatóságnál dolgozik, és tudja a választ, segítsen!

Előre is köszi!