adóbevallás kitöltési problémák


nandy # 2008.05.12. 07:14

1. nem 2. igen 3. általában nem

Daniel74 # 2008.05.11. 21:34

Pardon, nem augusztus 20 közeledik, hanem május 20, természetesen... :)

Daniel74 # 2008.05.11. 21:33

Tisztelt Jogász Hölgyek / Urak!

Vészesen közeledik augusztus 20, lenne pár kérdésem a kitöltéssel kapcsolatban:

  1. A már kinyomtatott java-s űrlapba bele lehet-e még tintával írni? (egy X hiányzik a kérem-e a visszaigényelhető összeget vissza rovatnál, meg a számlavezető bankitézetem adatai, számlaszám), ehhez kapcsolódik a második kérdésem is:
  2. A 0753-B lapon a 29. sor-hoz (adójóváírás) tartozó összeg az űrlapon a programban piros számokkal jelenik meg, a kinyomtatott űrlapon viszont üres az a mező! Jó ez így? /Vagy nem tud pirosat a nyomtatóm? :)/
  3. A 0753-09-es lapot (Az egészségügyi hozzájárulási kötelezettség és elszámolása) mi alapján kell kitöltenem? Egyáltalán ki kell-e töltenem?

Előre is köszönettel! Daniel74

Eaglet # 2008.05.10. 15:15

Rossz a kérdés ! Visszavontam ! Elnézést ! ( 97. sor és 100.000 Ft korlát és visszakérheti )

Eaglet # 2008.05.10. 14:47

Nyugdíjas tag által az önkéntes nyugdíjpénztárba történő befizetés után " tag által teljesített befizetés x Ft "

  • ot csak ennek a nyugdíjpénztárnak a javára, de semmikép saját részre lehet visszakérni ?

Akkor jut a pénzéhez gondolom amikor megszünteti a tagságát ?

ohej # 2008.05.10. 00:13

Miért nem regisztrálsz az ügyfélkapun? mert akkor interneten is elküldheted az apehnak az adóbevallást.

Krokodil # 2008.05.09. 20:14

na sikerült megerőszakolni a rendszert valakinek az ismerőseim közül, úgyhogy csodamód de telepítve vannak a dolgok Neki (nekem még mindig nem, úgyhogy ha van valakinek kedve, még mindig várom a szájbarágós elmesélést) és megtudtuk, hogy hová kell kanyarítani a miniszterit.
Köszi

Krokodil # 2008.05.09. 19:26

Sziasztok!
Két féle kérdésem lenne az adóbevallással kapcsolatban (magánszemély, semmi extra):

  1. az apeh oldalról valakinek sikerült letöltenie ÉS megnyitnia a 0753-as nyomtatványt? Mi a munkamenet az internetes adóbevallás készítésekor a fent nevezett tipusú adóbevalló esetében? Lehet "hülyegyerekesen" magyarázni, nem tartom magamat antitalentumnak számítógépes kérdésekben, de ez kifogott rajtam.
  2. A már kinyomtatott adóbevallást, amit postán szeretnék elküldeni (szóval nem az apeh csomagot, amit személyesen lehet átvenni és otthon tintával kitölteni) hol a fenébe kell aláírásommal hitelesíteni?? Van az első oldalon alul egy nagy feket paca, helyenként rubrikákkal, meg egy helyen a hely, dátum, de sehol egy olyan hely, ami alá az lenne írva: aláírás.

Nagyon köszönöm