TB fizetés


eevee # 2017.02.07. 15:59

Kedves fórumozók, egy igen nehéz kérdéssel fordulok hozzátok.

Édesanyám idén lesz 60 éves, munkanélküli, semmilyen ellátást nem kap, a testvéreimmel minden hónapban kifizetjük a ház rezsijét, és mindig küldünk neki pénzt mindenre.

Viszont mostanában sokat panaszkodik az egészségére, mondtuk neki, hogy elvisszük orvoshoz, de végül elmondta, hogy azért nem akar orvoshoz menni, mert ezer éve nem fizette be a társadalombiztosítását.

Most utána néztem, hogy 4 év az adótartozás elévülési ideje. De ezt az összeget lehetetlen kifizetni. Mit lehet ilyenkor tenni? Bevállalnám, hogy ezentúl személyesen intézem az TB fizetését is.
Életkorra, mozgásszervi betegségekre hivatkozva, munkanélküliségre méltányossági alapon lehet kérni csökkentést, részletfizetést?

Attól félek, ha most elkezdeném neki fizetni neki az egészségügyi hozzájárulást, akkor jönne egy levél adótartozásról és ráterhelnék a tartozását a házra.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Bridget91 # 2017.02.18. 06:38

Van egy ismerősöm, akinek évek óta nincs munkája, és nem is fizette maga után a tb-t. Viszont tavaly év vége fele volt kb 2 hónapig bejelentett munkahelye. Azóta megint nincs, és nem jelentette be, igy is évekre visszamenőleg kérhetik a befizetést vagy csak a legutóbbi pár hónapot veszik figyelembe?
Köszönöm

wers # 2017.02.18. 10:44

(vagy valaki helyette)
Ezt hogyan érted? Egyénileg egyszerűbb és olcsóbb. Vagy nem?

wers # 2017.02.18. 11:56

????
Ennek mi az értelme? A biztositott nevére kiállitja a NAV a csekkelet, hogy kiadja fel, teljesen mindegy. Minek bonyolitani?

wers # 2017.02.18. 14:57

Miféle jogviszony?

wers # 2017.02.18. 16:10

:)) egyszerűbbnek tűnt megkérdezni, egyébként tényleg érdekel (miért jó az bárkinek, ha átvállalja?)

gothmog123 # 2017.03.21. 08:30

Megbizasi szerzodessel dolgozom es a jovedelmem elerte a azt a mennyiseget hogy biztositasi jogviszony jon letre. Eddig a t1011essel fizettem a 7000 forintot.

Viszont az ugyfelkapun nem latom bejlentve a biztositast. A kifizeto a jarulekokat befizette. Most ilyenkor mi van? Van biztositasom vagy nincs a munkam miatt? Nekem kene bejelenteni valamit? Vagy a munkaltatomnak kellett volna es szabalyt sertett?

Rexor # 2017.03.21. 09:43

Nem munkáltató, hanem megbízó, de igen neki kell bejelentenie a jogviszonyt.

gothmog123 # 2017.03.21. 09:55

Köszönöm szépen a választ. Esetleg van tanácsod hogy mit tegyek? Csak nyaggatni lehet a megbizót?

Ha tovabb fizetem a t1011es 7000 forintot abból baj lehet?

Rexor # 2017.03.21. 13:02

Jelezd a megbízónak, illetve elkérheted a bejelentőlapod másolatát is tőle.

gothmog123 # 2017.03.21. 13:36

Köszi.

Beszéltem vele, azt mondta megtörtént a bejelentés (17T1041 nyomtatvány).

Akkor ez csak az átfutási idő, tehát nem látom én azonnal az ügyfélkapun csak kitudja hány nap vagy hét mulva?

Rexor # 2017.03.21. 15:51

Igen, az előfordulhat.

gothmog123 # 2017.03.28. 12:40

Még mindig nem lettem biztosítva...

A navot érdemes felhívni vagy csak ártok magamnak ha halandó emberként megpróbálok velük kommunikálni?

Rexor # 2017.03.28. 12:52

Szerintem nyugodtan felhívhatod őket, és jelezd nekik, hogy a kapott infó alapjén ezen és ezen a napon be lettél jelentve.

gothmog123 # 2017.03.29. 10:21

Felhivtam őket, nem látják még a bejelentést. Azt mondták hivjam vissza őket pár hét múlva...

bandi33 # 2017.04.04. 12:08

Jó napot!Tisztelet fórumozók,azzal a problémával fodulok önökhöz,hogy én jelenleg reintegrációs őrizetben vagyok.És az én tudomásom szerint addig még a B.V.Intézethez tartozom nem kell TB-Járulékot fizetnem,mert a B.V.Intézethez tartozom?!De mint megtudtam Édesanyám fizeti utánam már hónapok óta a TB-t.Én mondtam neki ne fizesen,mert nem kell!Sajnos nem sok a fizetése és szeretném a felesleges kiadásoktól megóvni!De ő nem érti meg amit mondok neki.Kérem valaki írja nekem le,hogy ebben az esetben mit lehet tenni,hogy végre megértse azt,hogy nem kell fizetnie és az eddig fizetett pénzt vissza kaphatja e?Köszönöm előre is az információt!

butaa # 2017.04.05. 14:13

Tisztelt Fórumozók! A segítségüket szeretném kérni! Az egészségügyi szolgáltatási járulékomat szeretném elkezdeni fizetni. A szükséges nyomtatványt kitöltöttem útmutató szerint majd elektronikus módon az ügyfélkapun keresztül el is küldtem. Válszként az érkezett, hogy nem rendelkezem jogosultsággal az adatszolgáltatás beküldésére és ajánlottak egy bizonyos EGYKE nevű nyomtatványt kitölteni,de sajnos nem tudtam értelmezni ezt a nyomtatványt. Valaki sejti esetleg, hogy mit nem csináltam jól?

sortie # 2017.04.06. 07:43

bandi33 2017.04.04. 14:08

Jó napot!Tisztelet fórumozók,azzal a problémával fodulok önökhöz,hogy én jelenleg reintegrációs őrizetben vagyok.És az én tudomásom szerint addig még a B.V.Intézethez tartozom nem kell TB-Járulékot fizetnem,mert a B.V.Intézethez tartozom?!De mint megtudtam Édesanyám fizeti utánam már hónapok óta a TB-t.Én mondtam neki ne fizesen,mert nem kell!Sajnos nem sok a fizetése és szeretném a felesleges kiadásoktól megóvni!De ő nem érti meg amit mondok neki.Kérem valaki írja nekem le,hogy ebben az esetben mit lehet tenni,hogy végre megértse azt,hogy nem kell fizetnie és az eddig fizetett pénzt vissza kaphatja e?Köszönöm előre is az információt!

T. Kérdező!

Tbj. 16. § (1) Egészségügyi szolgáltatásra a biztosított és

(itt egy hosszú felsorolás jön, például kiskorú, hajléktalan stb. és az n pontban találja az Önre vonatkozó részt)

n)fogvatartott.

(Azt, hogy ki minősül fogvatartottnak a Bv. törvény definiálja.)

Kérjen egy igazolást a Bv-től, amit jutassanak el ezirányú kérelmükkel együtt a NAV részére.

sortie # 2017.04.06. 07:46

bandi33 2017.04.04. 14:08

Jó napot!Tisztelet fórumozók,azzal a problémával fodulok önökhöz,hogy én jelenleg reintegrációs őrizetben vagyok.És az én tudomásom szerint addig még a B.V.Intézethez tartozom nem kell TB-Járulékot fizetnem,mert a B.V.Intézethez tartozom?!De mint megtudtam Édesanyám fizeti utánam már hónapok óta a TB-t.Én mondtam neki ne fizesen,mert nem kell!Sajnos nem sok a fizetése és szeretném a felesleges kiadásoktól megóvni!De ő nem érti meg amit mondok neki.Kérem valaki írja nekem le,hogy ebben az esetben mit lehet tenni,hogy végre megértse azt,hogy nem kell fizetnie és az eddig fizetett pénzt vissza kaphatja e?Köszönöm előre is az információt!

T. Kérdező!

Tbj. 16. § (1) értelmében egészségügyi szolgáltatásra a biztosított és

(itt egy hosszú felsorolás jön, például kiskorú, hajléktalan stb. és az n pontban találja az Önre vonatkozó részt)

n)fogvatartott jogosult.

(Azt, hogy ki minősül fogvatartottnak a Bv. törvény definiálja.)

A fogvatartott tehát külön eü-i szolgáltatási járulék megfizetése nélkül is jogosult eü-i szolgáltatásra. (fogorvos, járóbeteg szakellátás, fekvőbeteg szakellátás/kórházi kezelés/műtét)

Kérjen egy igazolást a Bv-től, amit jutassanak el ezirányú kérelmükkel együtt a NAV részére.

Tbj=1997. évi LXXX. törvény.

Gerda1993 # 2017.04.06. 12:02

Tisztelt forumozok! Azzal a problemaval fordulnek onokhoz,hogy lassan 5 eve kulfoldon elek,de az otthoni TB-t a gimnazium elvegzese ota(2012.jun.)nem fizettem.Az elmult 1 evben cipruson fizettem a TB-m de meg mai napig magyar lakcimmel rendelkezem hivatalosan.Mekkora buntetesre szamithatok? Valamint mit kell tennem ilyenkor? Kihez kell fordulni az elmaradt TB-m rendezesehez?

Valaszukat elore is koszonom! V.G.

Rexor # 2017.04.07. 10:24

Nonolet: szerintem nem erőltesd ezt a témát, mert hemzseg a hibáktól.

Gerda: Ha a lakcímed Mo-n van, akkor egészségügyi szolgáltatási járadék fizetési kötelezettséget szabhat ki a NAV (visszamenőleg 5 évre). Önellenőrzést nem lehet beadni, 50% adóbírságot a NAV szabhat ki de ezt nem kell önként megfizetni :). Ha tartósan Cipruson élsz, célszerű ezt is rendezni.

Há.Zé. # 2017.04.25. 07:31

Mondjátok, én emlékszem rosszul vagy változott valami az egyéni TB fizetés szabályaiban?
Én úgy tudtam, hogy a kórházi tartózkodás idejére nem kell fizetnem. Amikor próbáltam utánajárni, hogy mi a teendőm, kell-e intézni valamit a NAV-nál vagy a kórház továbbítja a szükséges infót feléjük, akkor meg az egyik NAV-ostól azt a választ kaptam, hogy ez hülyeség, ugyanúgy fizetni kell. Előtte a másik azt mondta, hogy menjek be az igazolással az ügyfélszolgálatukra.
Akkor most mi az igaz?

Rexor # 2017.04.26. 11:36

Mit értesz egyéni TB fizetésen?

habs # 2017.04.30. 17:36

Sziasztok
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a gyerek az USA-ba jár egyetemre.
Ebben az esetben, milyen kötelességeink vannak TB fizetés vonatkozásában?
Jelen pillanatban fizetjük a megállapított havi tb járulékot, de igazán tényleg kell fizetnünk??
Vagy lehet kérni valami mentességet?
Köszönöm a segítséget.

Törpidoo # 2017.04.30. 19:41

Tisztelt Olvasók!

Segítséget kérnénk...
a tényállás: kb. 10 éve gyermekelhelyezési perben anyának ítlték a gyereket. Azóta betartva a jogszabályokat folyt a láthatás.
Majd 15 éves lány gyerek összevitatkozott anyukával és elment barátnőjéhez, majd tájékoztatta apukát és apuka kérésére sms-ben anyukát.
Anyuka balhézva elmegy a gyerekért egy köztes helyre, ahová barátnő apukája odahivja édesapukát.
Gyerek kiborulva három órát zokog, nem akar hazamenni, mert fél az anyukájától. Fél, hogy megveri, bántja.
Gyerek hogyan kerülhetne apukához?

Köszönöm a segitséget!