magánnyugdíjpénztár be NEM fizetése


peterfalvi # 2008.07.16. 03:48

ha pedig már az APEH sem tudja behajtani rajta akkor pipacs

nandy # 2008.07.15. 22:11

Szvsz. te nem tudod ezért beperelni a főnököd.

Majd az APEH behajtja rajta.

peterfalvi # 2008.07.15. 16:41

nemhiszem, beszéltünk a főnökkel, és beismerte, aztmondja hogy nemtudja kifizetni, pereljem be ha akarom, de nemtudja kifizetni

majdnem 100.000 forintról van szó

András79 # 2008.07.15. 16:24

Én is megdöbbentem, amikor kibontottam az mnyp egyenlegközlőmet. Nekem 1-12 hóig 0 forint volt a befizetés. Később láttam, hogy alul a 2008.01.15-i! tavalyi évzárás után érkezett összegek külön táblázatban szerepeltek. Mivel az APEH-en keresztül történt a bevallás, az pedig jaóval 2008.1.15 után küldte el az éves jelentését a pénztáraknak, állítólag ezért nem látszik semmi a 2007-es egyenlegnél. Lehet hogy a tied is meglesz!

nandy # 2008.07.11. 15:55

De, 2007.01.01. óta az APEH számlájára kell utalni a magánnyugdíjpénztárat megillető összegeket is...

Avita # 2008.07.11. 12:33

A magánnyugdíjpénztári tagdíjat nem az Apeh-nek, hanem a pénztárnak utalják, csak az összeget kell szerepeltetni a 08-as bevalláson.
A behajtást a pénztár kérelmére indítja az APEH.

FRAKK # 2008.07.10. 07:15

Az összeg átutalásra került az APEH-hez a munkáltató felől.
Az APEH ül a pénzeken, ők feldolgozzák, adatbázisokba beépítik adatokat stb.
Az én egy éves befizetett pénzemet is az APEH szagolgatja még.
Így persze nem kamatozik a banknál.
Erről a kérdéskörről volt egy nagy cikk a két héttel ezelőtti Figyelő magazingban. Jogszabálymódosítást kezdeményeznek majd, hogy APEH változtasson ezen eljárásán.

nandy # 2008.07.10. 07:10

Ha megvannak a bérszámfejtési papírjaid, azokon rajta van minden hónapban, hogy milyen összeget vontak a bruttó fizetésedből.

Ha rendben elmentek a 08-as bevallások (a munkáltató küldi az APEH-nek), akkor az Adóhivatal előbb-utóbb behajtja rajta.

Amit tehetsz: írj a magánnyugdíjpénztárnak egy levelet arról, hogy tőled minden hónapban vonják a járulékot, és kérd az ügyed kivizsgálását.

peterfalvi # 2008.07.10. 03:30

az most hogy mit ír rá a bérpapírra a munkáltató az mindegy, nekem most 9 hónapom nincs befizetve a magánnyugdíjamba, ez a lényeg szerintem

nandy # 2008.07.09. 18:56

Az a lényeg, hogy tőled levonták.

Innentől kezdve nem a te felelősséged, vajon befizette-e a munkáltató a járulékot.

peterfalvi # 2008.07.09. 17:19

Tisztelt Mindenki.

röviden a gondom: a munkáltatóm nem fizette be a magánnyugdíjpénztárba a bevallott összeget

hosszabban:
megpróbálok minél tisztább képet alkotni a problémáról;

nevezzük 1-es, 2-es, és 3-as cégnek a cégneveket

Dolgoztam pár évet az 1-es cégnél, ám egyszercsak az 1-es cégből átmentem a 2-es cégbe. Ez egy kényszerű döntés volt, mert az 1-es cég csődközeli állapotba jutott, mert nem fizettek ki neki pár munkát...
Azt tudni kell, minden maradt látszólag a régiben, mivel az 1-es cég tulajdonosa valaki segítségével alapította meg a 2-es céget, amiben ő már nem igazgató, csak egy "síma munkás".
Ez eddig nem is volt gond, azt persze nem is mondom hogy közben minden értékes dolgot [autókat, stb...] átvásárolt a 2-es cég, ez kb olyan volt hogy egyik zsebemből átrakom a másikba a pénzt, és levagyok fedve...

Viszont nemrég kaptam meg a magánnyugdíjpénztár részletes kimutatását a 2007-es évre visszamenőleg, amiben látszódik hogy a Januárt még befizette, a többit viszont NEM.
Beszélgettünk a kollégákkal és kiderült hogy mindenkinél ez a helyzet...

Nos ebben a helyzetben mit tudunk csinálni ?

köszi a választ