Adókedvezmény


Aranyesőő # 2011.11.15. 09:20

Látom rég nem írt senki.Remélem aért valaki hozzáértő olvassa majd.
Pár szóban,4 éve elváltam van egy 8 éves fiam aki után én veszem igénybe a családi pótlékot és az adókedvezményt.Van egy élettársam lakcímünk közös és most vagyok 27 hetes terhes,ő akarta megigényelni a magzatra az adókedvezményt,kikérte a szükséges papírokat kirótöltöttük én is bevittem a munkahelyemre hogy igazolják le hogy nem én kérem amaguzat utáni kedvezményt,ere közölte a nőci hogy a párom nem igénylehti meg mert nem vagyunk házasok.Én úgy tudom hogy csak a közös lakcím a feltétel nem?
Valaki segítsen légyszi.
Ja és engem is érdekelne hogy visszamenőleg is kérdhető-e az adókedvezmény.
Köszi

henike75 # 2011.10.24. 15:04

Üdvözlöm,

Visszamenőleg igényelhető-e a családi kedvezmény?
Ha igen hány hónapra visszamenőleg?


Üdvözlöm,

Érdeklödni szeretnék a családi kedvezménnyel kapcsolatban.Én rokkant nyugdijas vagyok 53%ban egyedül nevelem 12 éves fiamat.Igényelhete

sushian # 2011.02.03. 19:08

Kedves Szakértők!
Azt szeretném kérdezni, hogy a 2010/11es egyetemi tanév első félévére befizetett tandíj után érvényesíthető-e adókedvezmény (levelező tagozat)? Ezt a halasztásos dolgot, amiről a tájékoztatóban írnak, nem igazán értem.

Előre is köszönöm!

marykat # 2011.01.31. 16:51

Kedves Fórumozók !
Szeretném az alábbiakhoz a véleményeteket kérni :
Kaphatok-e a 2010-es évre adóvisszatérítést az életbiztosítás ill.a befektetés után ? ( az előtte levő években megkaptam ) Marykat

nandy # 2011.01.25. 09:33

nem.

Nyuszkó123 # 2011.01.21. 17:12

Tisztelt Szakértők!

Kérlek segítsetek. Ha valaki GYESen van, hogy érinti az adókedvezmény? Hisz a GYES nem adóköteles jövedelem . Érdemes kérni a családi adókedvezményt, ha gyesen van valaki?

előre is köszönöm!

ZSike

lewho # 2010.12.08. 14:13

Köszönöm!

nandy # 2010.12.08. 14:06

Úgy tudom, hogy magánszemélynél már nincs lehetőség.

De ha gondolod, tedd fel az adoforum.hu oldalon a kérdésed (ingyenes a regisztráció), a lányok biztosan tudni fogják :)

lewho # 2010.12.08. 11:22

Nandy, és magánszemély szjánál?

nandy # 2010.12.07. 21:24
nandy # 2010.12.07. 21:19

Tao tv.
7. § (1) Az adózás előtti eredményt csökkenti:

  1. a kiemelkedően közhasznú besorolással rendelkező szervezetnek vagy közhasznú, kiemelkedően közhasznú besorolással rendelkező közhasznú szervezettel kötött tartós adományozási szerződés keretében, a közhasznú szervezetekről szóló törvényben nevesített közhasznú tevékenység, a kiemelkedően közhasznú besorolást megalapozó közfeladat támogatására, vagy a Magyar Kármentő Alapnak az adóévben visszafizetési kötelezettség nélkül adott támogatás, juttatás, térítés nélkül átadott eszköz könyv szerinti értékének, térítés nélkül nyújtott szolgáltatás bekerülési értékének373

1.50 százaléka kiemelkedően közhasznú szervezet és a Magyar Kármentő Alap támogatása esetén,
2.20 százaléka tartós adományozási szerződés esetén,
de együttesen legfeljebb az adózás előtti eredmény összege,

lewho # 2010.12.06. 15:29

pötty

lewho # 2010.12.06. 12:42

Sziasztok!

Közcélú adomány vagy közérdekű kötelezettségvállalás után jár-e valamilyen adókedvezmény a kifizetőnek?

A korábbi szabályozást hatályon kívül helyezték 2010.01.01-tól, de van-e valami helyette?

Köszönöm a válaszokat.

lewho

nandy # 2010.06.25. 09:27

Járna, de nem tudjátok igénybe venni, mert annyira kevés az adóköteles jövedelem, hogy annak adóját már az adójóváírás lenullázza, ergo nincs mit tovább csökkenteni.

andrea088 # 2010.06.25. 08:10

Tisztelt Szakértő!
SZERETNÉK ÉRDEKLŐDNI HOGY HOGY TUDOM IGÉNYBE VENNI A A CSALÁDI ADÓKEDVEZMÉNYT FÉRJEM ROKKANTNYUGDÍJAS MELLETTE BEJELENTVE 7ÓRÁT DOLGOZIK ÉN JELEN PILLANAT GYESEN VAGYOK VAN KÉT LÁNYUNK AKIK 3ÉVES ÉS A KISEBBIK 15HONAPOS LESZ LELJEN PILLANAT A 3DIK BABÁT VÁRJUK ÉS A 17DIK HÉTBE VAGYOK.
FÉRJEM MÁR KÉRDEZTE A MUNKAHELYÉN DE ŐK MINDENT TAGADNAK HOGY NINCS ILYEN MEG HOGY NEM JÁR.
KERESETÜNK: ÉN 52395FT-OT KAPOK EBBE BENNE VAN A GYES ÉS A CSALÁDI. FÉRJEM KAP ROKKANT NYUGDÍJAT AMI HAVI 27000FT A FIZETÉSE PEDIG NETTÓ 53457 BRUTTÓ PEDIG 64406FT. ILYEN KERESET MELLET IGÉNYBE LEHET E VENNI ÉS HA IGEN HOVA KELL FORDULNUNK
KÖSZÖNETTEL ANDREA

s.zoli # 2010.02.16. 13:51

Tisztelt Szakértő!
Gyermekem 2 tannyelvű iskolába jár 3. éve, a tandij 24.500 ft/hó, a befizetett tandíj 30 %-át, ill a maximálisan igényelhető 50.000 ft-ot szeretnénk visszaigényelni, a feleségem 90.000 bruttó bért kap, de mivel cukorbeteg ő már kap, kedvezményt, ill a lakástörlesztésből szintén visszaigényelhető 120.000 ft helyett kb 20.000 ft-ot.Én pedig azért nem tudom ,visszaigényelni egyiket sem mert 4.200.000 ft az éves bruttó bérem és nem vagyok rá jogosult.
A kérdésem arra irányulna, hogy nincs-e olyan lehetőség amely segít abban,hogy ehhez az összeghez hozzájuthassak.
Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.

Annabell # 2010.02.15. 13:49

Tisztelt Szakértők!

3 gyermekünk van, 12E Ft-s családi adókedvezményt a legidősebb gyermek középiskolai tanulói jogviszonyáig 2009.júniusáig kaptunk. A következő 2 hónapban jogilag 2 gyermekesek voltunk, mert a legidősebb gyermek akkor még nem állt hallgatói jogviszonyban, tehát 2 gyermekre járó családi pótlékot kaptunk,adókedvezményt már nem. 2009. szeptemberétől beiratkozott a felsőoktatásba, így beszámít a családi pótléknál figyelembe vehető eltartott létszámba így a 2 kiskorú gyermekre a 3 gyermekeseknek járó családi pótlékot és a 8000 Ft adókedvezményt kapjuk. A családi pótlék 2 és 3 gyermekeseknek járó összegének különbözetét visszamenőleg megkaptuk a kieső július-augusztus hónapra is. Igényelhető-e visszamenőleg erre a 2 hónapra a családi adókedvezmény is?
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel: Anna

seci # 2010.02.14. 08:54

Kedves lori 69!

Ajánlom figyelmedbe az apeh honlapján olvasható állásfoglalást. TAlán segít. Én ez alapján próbáltam eligazodni több kevesebb sikerrel. Azért még morfondírozok rajta, szívesen olvasnék én is egy érthetően, emberi nyelven megfogalmazott véleményt.

http://www.apeh.hu/adoinfo/szja/ lakascelu_adokedv_athuzodo.html?query=lakáscélú

Üdv.

lori69 # 2010.02.14. 05:19

Tisztelt Válaszadó!

5 évig igénybe tudtam venni a "lakáscélú felhesználásra felvett kölcsön" után az adó kedvezményt (120000Ft)
Idén már nem járna, de az alábbi idézetet nem értem.

"Nem vonatkozik az időbeli korlát az igénylőre akkor, ha az adókedvezmény alapjául szolgáló lakáscélú hitel részben vagy egészben a lakáscélú állami támogatásokról szóló kormányrendelet szerint meghatározott megelőlegező kölcsön, vagy ha a kormányrendelet szerint gyermekek és más eltartottak után lakásépítési kedvezményre és/vagy megelőlegező kölcsönre nem jogosult. Ilyen esetben az adókedvezmény minden olyan évben érvényesíthető, amikor a hitel igénylőjének a törlesztési időszakban családi pótlékra jogosult vagy jogosulttá váló gyermeke van."

Eszerint akinek van családi pótlékra jogosult gyermeke annak továbbra is jár az adókedvezmény.
Kérem valaki segítse ezt megérteni!

Üdvözlettel:

Lori

seci # 2010.02.13. 17:10

Üdv Mindenkinek!

Lakáscélú hitel adókedvezményével kapcsolatosan érdeklődöm. Azon már túl vagyok, hogy meddig érvényesíthetem, azonban a rám vonatkozó jövedelemhatár már egy kicsit gondot okoz. A hitelt 2005-ben vettem fel egyedüli adósként, 2006. közepétől 2009. júliusáig gyeden majd gyesen voltam, tehát a jövedelemhatár, mint olyan, nem volt igazán befolyásoló tényező az adóbevallásom készítésénél. Azonban most a jövedelmem meghaladta a 3,4 milliós határt.

A törvény úgy rendelkezik, hogy akinek a házastársa gyesre jogosult (adóévben legalább 6 hónapig), és egyben adós- és tulajdonostárs is, arra a 4,4 millós határ vonatkozik. Vajon, aki maga egyedüllálóként az egyedüli adós és tulajdonos, és gyesre jogosult, arra milyen szabály vonatkozik? Amennyiben a 3,4 milliós határ, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy a kedvezményre vonatkozó szabály nem alkotmányellenes-e.

Előre is nagyon köszönöm a választ.

timcsi0 # 2010.01.09. 12:08

Nem,mert csak az kap aki 2006.dec.31előtt vette a lakást.Azóta megszüntették a lakáshitel adókedvezményt.

(laikus hsz)

reménykedő # 2010.01.09. 09:21

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék érdeklődni, hogy hitel segítségével vásároltam lakást a 2009-es éven. Erre jár-e valami adókedvemény.

Zsuzsa