Autólizinggel való banki visszaélés


april # 2011.04.22. 11:56

Még kiegészíteném annyival, a korábban leírtakat, hogy a szóban forgó ingatlanra "Biztosítéki Szerződést", ha jól informálódtam nem kötöttek, a lízing igénylő lapon, x -elték be, hogy rendelkeznek saját tulajdonú ingatlannal.
Amennyiben a bank körültekintően járt volna el és kikérte volna az ingatlan tulajdoni lapját, úgy láthatták volna, hogy valótlan volt az ügyfél állítása.

Üdvözlettel:

April
an

april # 2011.04.22. 10:11

Tisztelt Monalisa1!

Átadtam a kedves ismerősömnek válaszát, köszöni szépen fáradozását!!

Megtenné, hogy esetlegesen reagálna az első bekezdésben foglaltakra is, amely a következő:

2008. évben lízingszerződést kötött.
A lízing igénylő lapon, valótlan adatokat szolgáltatott. Gondolok itt arra, hogy magasabb jövedelmet igazolt, illetőleg sajátjának vallott azt az ingatlant, ahol lakott.

Ezt be fogja nyelni a lízingcég, úgy, hogy nem fog büntetőeljárást kezdeményezni??

Hálás köszönettel, Kellemes Húsvétot Kívánva:

april
an

monalisa1 # 2011.04.21. 17:09

Ha az autót a házasság ideje alatt vette/lizingelte, akkor a felesége pénze fogja bánni, lévén egy házasság alatt közös a gazdálkodás pro és kontra egyaránt.

monalisa1 # 2011.04.21. 17:06

april

Amennyiben igazoltan csak 26e Ft/hó az illető rokkantsági nyugdíja akkor abból a havi 33%-ot letiltani nem lehet., mindenkor a minimális öregségi nyugdíjnak meg kell maradnia (- az éhenhaláshoz), ami 28.500 Ft/hó.

A végrehajtó majd megállapítja: sikertelen ill. eredménytelen a végrehajtás. (A tartozás nem évül el, erre gondja lesz majd - hátha később jobbra fordul az illető anyagi helyzete, igaz, közben a kamat és a járulékos költségek okán majd' megduplázódik a jelenleg követelt összeg.)

Adósok börtöne Mo.-on nincs....

monalisa1 # 2011.04.21. 17:01

A hozzászólásomat NEM AZ alanti kérdésre válaszoltam, nem, hanem a fórum sz.gépe egy régebbi kérdést írt ide elsőre, és arra...

monalisa1 # 2011.04.21. 16:57

Amikor ennyire sz*rul állnak a dolgok - és elég kilátástalanok, személyesen kell tárgyalni, nem pedig telefonvisszahívást várni...

Ez egy javaslat, és nem kioktatás.

Valamint konzultálj ügyvéddel: látnia kell az összes eddigi papírt.

monaLuis
laikus hozzászóló

april # 2011.04.21. 14:04

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Röviden leírnám egy ismerősöm történetemet:
2008. évben lízingszerződést kötött.
A lízing igénylő lapon, valótlan adatokat szolgáltatott. Gondolok itt arra, hogy magasabb jövedelmet igazolt, illetőleg sajátjának vallott azt az ingatlant, ahol lakott.
2010. évben egy komoly betegség miatt táppénzre került, majd teljesen indokoltan vált rokkantosítása.

Fenti okokból kifolyólag, lízinge "bedőlt", a gépjárművet korrektül határidőre visszaszolgáltatta.

A lezárás előtt próbált fizetési haladékot kérni, de a lízingcég nem engedélyezte.

A gépjárművet a töredék értéken elárverezték. A lízingcég felé több milliós tartozása van.

Kérdése a következő, mire számíthat a fentiek tekintetében?
Illetőleg, ha min. a rokkant nyugdíja (cca. 26.000,-Ft), nincs ingatlan vagyona, jelenleg anyósáék lakását bérli, a benne lévő ingóságot nem az ő tulajdonában vannak, az a bérlemény része, viszont a házastársa "szép" jövedelemmel rendelkezik.

Mielőbbi válaszát várva és megköszönve:

an

nandy # 2010.06.28. 08:48

Pedig elképzelhető.

Dr.Attika # 2010.06.27. 08:14

Nyilvánvaló, hogy nem 70 ezer forint az APEH tartozás.

websas # 2010.06.27. 04:08

Kedves badger!

Nekem valami nem kerek, az APEH 70e. ft. tartozásra nem szokott foglalni, mert akkor sok közintézménytől is foglalnának (pl.: kórházak, MÁV, Honvédség, stb.), aránytalanul magas is a lefoglalt tárgy értéke a tartozáshoz viszonyítva. (nincs még ott valami más probléma is?)

websas

Dr.Attika # 2010.06.26. 20:23

A kérdést Ön tette fel. Azt mi nem tudjuk módosítani. Nem tudjuk, nem látjuk a kölcsön szerződést. Anélkül mit tanácsolhatnánk? Főleg, hogy Ön sincs tisztában a szerződés tartalmáról.

badger # 2010.06.26. 18:29

Elnézést, valóban én tévedtem!Az autó nem lízingelt, hanem fedezet alapú új autó kölcsönös...Bocsánat a tévedésemért!Akkor az alapkérdés eszerint módosul!Köszönöm az eddigi válaszokat!

végrehajtó1 # 2010.06.25. 20:04

Ha lizingelt lenne akkor azt nem foglalták volna le mert a bank a tulaj.

Tudod mi az lizing?

Dr.Attika # 2010.06.25. 19:32

Az nem lízingelt. Kölcsönről van ott szó.

badger # 2010.06.25. 18:17

Az autó lízingelt...tehát a bank tulajdona, és igen, mint láthattuk az APEH lefoglalhatja!Tehát akkor egy 70e. Ft-os APEH tartozás miatt úszhat a lízingelt autónk??Milyen alapon vészhelyzet, hogy egy fizetőképes ember(két éve rendesen törlesztem a hitelt), egy elenyésző összeg miatt ÁLLAMI TÁMOGATÁSSAL(!!!) elveszti az autót??És nem elég fedezet, hogy lerakok 3,5millió Ft-ot...az autóért, tehát kb.. 1 millió lenne még a fennmaradó hitel??

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.25. 17:42

Kölcsön az, csak a "lízinget" egyesek elegánsabbnak érzik.

ingatlanok # 2010.06.25. 16:53

Most lízing vagy hitel? Lízingelt autót APEH lefoglalhat? Lízing esetén az autó a bank tulajdona. Itt valami nem stimmel.

végrehajtó1 # 2010.06.25. 16:23

Rutintalan a behajtó emberke.
Ugyanis a bank mindig felmondja a hitelt ha a biztosíték vh alá kerül.A banki szerződésben mindig benne van hogy jogosult a hitelt felmondani ha a visszafizetés veszélybe kerül.És a vh alá vonás esetében veszélyben van.Ugyan igy jár el az ingatlan fedezet esetében is.

badger # 2010.06.25. 14:47

Szeretnék tanácsot kérni az alábbi ügyben:

Adott egy 5 milliós gépjármű, amit egy banki lízingeléssel vásároltam meg, 72 hónapra.80 ezer ft tartózásért(egyéni vállalkozóként) az APEH lefoglalta a gépjármű törzskönyvét a banktól.Rá pár nappal kaptam egy olyan papírt a "banktól", hogy felmondják a hitelt, fizessem ki egy összegben a gépjárművet vagy szállítsam be a telephelyükre.Kiegyenlítettem az APeh tartozást, majd jeleztem a bank felé és szóban(!) közölték telefonon, hogy a hitel mehet tovább, semmi probléma!Rá egy hónappal, az esedékes törlesztést nem tudtam befizetni kb.( 3 hetet csúsztam), amit később büntető kamatokkal együtt befizettem!Utána egy héttel kijött egy végzés, hogy x összegű teljes összeget fizessem ki, nem fizetés esetén adjam le az autót a telepen, a szerződést felmondják!A követelést kiadták egy adósság behajtó cégnek.Az autót megvásárolom valahogy kp-ért, bár ez nagy munkámba kerül összegyűjteni...valamint egy kisebb részét nagyon rossz kamatozású hitelre kellene felvennem...A bank azóta se hajlandó semmiféle kompromisszumra, segítségre!!Most, hogy az autó értékének kb 70%-a kp.-ban a kezemben van, most is hajthatatlanok!!Visszahívást ígérgetnek, stb...
Innen érdekelnének a bank elleni lehetséges lépések!Hiszen ez egy jogállam és a bank által lefektetett szerződés nem megszegése esetén nem mondhatják le a finanszírozást állami segítséggel(APEH)...Az adósság behajtó azt mondta ilyen esetet még ők sem láttak...
Köszönöm a segítséget!