gépjárműadó tartozás


nonolet # 2017.05.16. 22:13

pl. elköltözik/odaköltözik?

Azaz illetékes adóhatóságot vált...

Szomorú örökös # 2017.05.17. 03:06

Mielőtt még tovább agyalnátok rajta, tájékoztatásul elmondanám, hogy nálunk a gépjárműadó fizetés már nem éves szinten működik. Hiába volt január elsejét a te tulajdonodban a gépjármű, ha január közepén eladod, akkor határozatban törlik a január 15-e utáni adófizetési kötelezettséged - nyilván onnan kezdve az új tulaj fizeti - és neked csakis az új járműre írják elő, de azt is csak a vásárlás időpontjától. Lehet máshol másként van, de nálunk így működik már jó pár éve. Persze ehhez az is kell, hogy az illető bemenjen és lejelentse az eladást-vásárlást.

Maci Laci # 2017.05.17. 06:28

Szomorú örökös, mielőtt itt megkérdeztem volna, bementem az önkormányzat adóosztályán megkérdezni. Hiába is jelentettem volna be náluk, az okmányiroda jelenti le nekik a változást,csak az alapján dolgozhatnak.
Utána felhívtam a 1818-at, na azt nem kellett volna. :-D
Nem tudott a hölgy konkrétan mit mondani, javasolta a helyi adóosztályt, ök csak átalános tájékoztatással tudnak szolgálni.

gerbera317 # 2017.05.17. 07:37

Maci Laci,
Sajnálom, hogy nem tudtam érthető módon hozzászólni a bánatodhoz. Drukkolok neked, hogy nálamnál már csak értelmesebb emberekkel legyen dolgod.

Maci Laci # 2017.05.17. 08:07

Gerbera, teljesen érthető volt,az utolsó momdatod miatt reagáltam úgy.
Részemről béke, további szép mapot!

nikgabor # 2018.08.02. 06:53

jó napot kivánok . a kérdésem a következő lenne . van e joga az Önkormányzatnak kivonnia a foggalomból a gépjárművemet , egy másik gépjárművem adótartozása miatt , a válaszát előre is köszönöm . üdv. nikgabor

ius latratus # 2018.08.02. 08:57

A te adótartozásod az oka.

ius latratus # 2018.08.02. 09:00

... s, hogy kerek legyen, meg helyes:
Az önkormányzat csak kezdeményezi mindezt, majd a Kormányhivatal vonja ki.

gerbera317 # 2018.08.02. 09:02

Gépjárműnek nincs adótartzása, ezért a kérdés eleve nem igaz.
A gépjármű tulajdonosának lehet adótartozása, ami miatt pedig bármely vagyontárgya végrehajtás alá vonható. Akár egy (látszólag) másik járműve is.