Polgármester - összeférhetetlenség



Szomorú örökös # 2020.08.21. 21:16

gerbera317

és nulla befolyással bírnak, úgy-e?

Én ezt olvastam:
Bár vétójoga van az egyes törvények elfogadásában, ezzel a jogával még nem élt.

gerbera317 # 2020.08.21. 13:02

nem is ők vezetik ott sem az országot
...és nulla befolyással bírnak, úgy-e?

Szomorú örökös # 2020.08.20. 14:55

gerbera317

Én tudok olyan országot, ahol egy időben a király és a királyné házastársak voltak, egyik fiuk pedig a Yorki herceg volt, a másik meg a Walesi herceg. És mégsem beszélt senki családi maffiáról.

De nem is ők vezetik ott sem az országot.
Az uralkodói cím jelképes, talán egy kicsivel erősebb, mint a mi „köztársasági elnökünké”.

gerbera317 # 2020.08.20. 14:37

Én tudok olyan országot, ahol egy időben a király és a királyné házastársak voltak, egyik fiuk pedig a Yorki herceg volt, a másik meg a Walesi herceg. És mégsem beszélt senki családi maffiáról. Napjainkban is alig más ott a felállás, és még most sem ez ott a legnagyobb probléma.

drbjozsef # 2020.08.20. 14:28

Nem, szerintem azért nem minden, de ha így érzed, én azt is megértem.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.20. 11:24

"Jaj, jaj, minden sz@r, és a végén még mind meg is halunk!"

drbjozsef # 2020.08.20. 10:50

Sajnos nagyjából ez az egész ország egy blabla akkor.

Szomorú örökös # 2020.08.20. 07:21

KBS

Ha ez összeférhetetlen lenne, a kormányhivatal csak észre vette volna már.

Nálunk a polgármester és a közterület felügyelet vezetője házastársak. Még ha papíron nem is közvetlen főnöke az asszony a fickónak, azért amikor a közterület felügyelet feladata lett volna egy-egy polgármester által meghozott határozat betartatása a karantén-időszak alatt, azért voltak bőségesen "szemethúnyások" a csókosok tettei felett. Nyilván itt is „fenntről” érkezett az utasítás, hogy kivel szemben kell intézkedni és kivel szemben nem szabad. :-O

Kovács_Béla_Sándor # 2020.08.20. 07:11

Ha ez összeférhetetlen lenne, a kormányhivatal csak észre vette volna már. De azért rákérdezhetsz náluk.

(Az, hogy neked nem tetszik valami, az egy dolog. Hogy a választók többségének mi tetszik, az meg egy másik. Tehát csak óvatosan a jelzőkkel.)

D.Inez # 2020.08.19. 18:41

Sziasztok!

Az alábbi helyzettel kapcsolatban kérném a segítségeteket, véleményeteket.

Településünkön a polgármester és a jegyző házastársak. Ez számomra (és természetesen mások szerint is) eleve összeférhetetlen. Kis településről van szó, olyan testülettel, ahol szinte csak a barátok,rokonok ülnek.

A testület nem is kérdés, mivel ők indultak, mi pedig őket választottuk.....de!....engedélyezett az, hogy házaspár irányítsa az egész települést?
Amit művelnek ketten,az gyomorforgató.

Nem lehet ezt valahol jelenteni? Vizsgálatot, ellenőrzést, vagy valamit kérni?
Ezt tényleg szabad?

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.02. 16:35

Tényleg nem. (Nincs olyan, hogy "fő munkáltató".)

Szomorú örökös # 2020.01.02. 16:18

KBS

Én mindezt megértem és valóban nem okoskodni akarok, de ha egy vidéki kisváros közterület felügyeletet üzemeltet, akkor tényleg nem ő a fő munkáltatója?

(2) Közterület-felügyeletet a községi, a városi képviselő-testület, a megyei jogú városi közgyűlés, a fővárosban - a helyi önkormányzatokról szóló törvény keretei között - a fővárosi kerületi képviselő-testület és a közgyűlés (a továbbiakban együtt: képviselő-testület) hozhat létre a polgármesteri (főpolgármesteri) hivatal belső szervezeti egységeként, önálló költségvetési szervként vagy költségvetési szerv belső szervezeti egységeként.

Azért ha egy laikus ezt a szöveget elolvassa, akkor máris másnak tűnik számára a leányzó fekvése. Én valóban szeretném megérteni, ezért kérdezek ennyit, bocsánat érte!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.02. 16:13

A közterületfelügyelet vezetőjének felettese nem a polgármester.

Szomorú örökös # 2020.01.02. 16:08

oligaliga

Köszönöm a választ! Viszont én találtam egy ilyen pontot, vajon ez alapján is tuti lehet egy vidéki kisvárosban az általam említett jogviszony legális?

2011. évi CXCIX. törvény
a közszolgálati tisztviselőkről
84. § (1) Nem létesíthető kormányzati szolgálati jogviszony, ha a kormánytisztviselő ezáltal hozzátartozójával irányítási (felügyeleti), ellenőrzési vagy elszámolási kapcsolatba kerülne.

Itt nyilván az a kérdés, hogy egy közterület felügyelő megbízatása mennyire tartozik kormányzati szolgálati jogviszonynak és a polgármester mennyire van vele ellenőrzési-elszámolási kapcsolatban?

oligaliga # 2020.01.02. 08:31

Bocsánat, Szomorú örökös volt a kérdező.

oligaliga # 2020.01.02. 08:30

drbjozsef

Első kérdésre: a területtől függ.

Második kérdésre: lehet.

Szomorú örökös # 2020.01.01. 18:31

Tisztelt illetékesek!

Érdeklődni szeretnék, hogy vajon milyen törvény szabályozza egy településen belül a családtagok megbízásával kapcsolatos összeférhetetlenséget? Konkrétan pl. lehet-e közterület felügyelet vezetője egy polgármester házastársa ugyanazon a településen? Előre is köszönöm a válaszokat!

wers # 2019.11.04. 10:02

no de a korm hivatal nyilvan masik jegyzőt jelolne ki.

Minek tenné? Eljár saját hatáskörben. Hacsak nem a területileg illetékes Kormányhivataloz adja be a kérelmét, hanem az ország túlvégére. De akkor sem a polgármesteri hivatalhoz teszi át.

dipo # 2019.10.29. 10:06

Nem viccelek :), igen kozben Ákr egyértelmű. Köszönöm!

Az oké hogy ki van zárva akr alapján az eljarasbol , 23. § (4), no de a korm hivatal nyilvan masik jegyzőt jelolne ki.
Bocs egy fontosat nem irtam.. a jegyző irta alá ( nem tudom véletlenül e) az osszes berleti szerződést. ( Természetesen a jegyző re nem lett ez a feladat atruhazva)

wers # 2019.10.29. 06:15

miért próbál a jegyző hivatkozni összeférhetetlenségre

Viccelsz?

Igaza van, a kormányhivatalnál kérje a polgármester a fiktiválást.

dipo # 2019.10.29. 05:22

Még annyi, hogy a polgármester kéri a fiktivalast.

dipo # 2019.10.29. 04:48

Üdv!
Önkormányzati bérlakásból való fiktiválás esetén (bérbeadói jogokat a testület a polgármesterre ruházta) miért próbál a jegyző hivatkozni összeférhetetlenségre ( hatásköre van fiktiválásban) és eltolni magától a feladatot?

wers # 2019.10.28. 06:13

kinek az illetékessége ezt eldönteni, hová lehet fordulni?

A település választópolgárai választotta meg.

alfateam # 2019.10.27. 12:48

Itt megnézheted. Ez ugyan nyilvános de mégsem pletykálkodhatsz róla széltében-hosszában a faluba.
https://www.nav.gov.hu/…any_hatralek

Jutka70 # 2019.10.27. 12:27

kinek az illetékessége ezt eldönteni, hová lehet fordulni?Hozzá szeretném tenni egy tűzépnek is tartózik úgy mond a hivatala lassan 2 éve.