Meghívólevél és felelősség


dodi0223 # 2011.02.19. 20:27

üdv. mindenkinek!

A barátom egy egyiptomi orvos, most éppen kardiológiára specializálódik, de ezt meg kellett szakítania a katonaság miatt! már 3 és fél éve ismerjük egymást! (szóval bízok benne) :)
Meghívólevelet szeretnék küldeni neki, hogy egy kicsit kikapcsolódhasson…
Tudom, hogy mire van szükség a meghívóhoz, amit édesapám küldene neki, aki elég jól keres, azonban felfüggesztett több milliós adótartozása van (apámnak)…:S
Na most azt is kell igazolni, hogy nincs a meghívó félnek adótartozása.­.....:(
Nem tudom, hogy a felfüggesztett adótartozás keresztbe húzza e a meghívólevél küldésének ötletét…
Aki tud valamit, kérem segítsen!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.11. 22:02

Önmagában a meghívólevél miatt nem. De ha attól tartasz, hogy felrobbantja az USA-nagykövetséget vagy a Churchill-szobrot, akkor inkább ne hívd meg. Mert biztosra meggyanúsítanak a bűnrészességgel.

Cilko # 2007.04.11. 11:43

A következő kérdésben lenne szükségem segítségre:
Egy szíriai ismerősöm számára igényeltem meghívólevelet a Bevándorlási Hivatalnál, amit meg is kaptam. A kérelmen is, és a meghívólevélen is az szerepelt, hogy köteles vagyok szállást biztosítani az illető számára, illetve eltartásának, szükség esetén eü ellátásának és kiutazásának anyagi fedezetéről gondoskodnom kell.
Kérdésem az lenne, terhel-e ezen felül bármilyen (bűntetőjogi, stb.) felelősség az illető itt tartózkodása alatt?
Előre is köszönöm a segítséget.