TIGÁZ kötbér


Dr.Attika # 2012.08.13. 15:50

Nagyon szégyenletes ügyvéd kolléganő tevékenysége miatt.
Ügyvédi névjegyzék Dr. Simóka Beáta

Dr. Simóka Beáta §
Cím: 1162 Budapest Erdős u. 6/a.

Iroda neve: dr. Simóka Beáta Ügyvédi Iroda

Tel: 06-1-4092296
Fax: 06-1-4092296
Mobil: 06-30-242-9762
Kapcsolatfelvétel: drsimokabeata@gmail.com
Képesítés:

társasági és ingatlan szakjogász; közgazdász
Szakterületek: családjog
gazdasági jog
ingatlanjog
ingatlanközvetítés
polgári jog
sportjog
társasági jog
Nyelvtudás: angol

Zsolti8 # 2012.08.13. 15:28

Ki tudja ma már, hogy mivel követünk el jogsértést, inkább biztosra mentem :)

A meghatalmazás: http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

A nevem nincs rajta, úgy tűnik ez valami általános meghatalmazás.

Egyébként az avexo.hu-n van egy "ügyvédi meghatalmazás" is: http://www.avexo.hu/…talmazas.pdf

Dr.Attika # 2012.08.13. 14:56

Zsolti08!
Közzé tenné a mellékelt meghatalmazást is, úgy hogy csak a saját nevét takarja ki? Simókáék bennhagyhatja, azzal nem követ el jogsértést.

kozkrisz # 2012.08.13. 14:51

Üdvözlök mindenkit!
Szeretném valakinek a segítségét kérni, hogy tudja-e a kötbér számla tartozásnak minősül-e?
Azaz kikapcsolhatóak vagyunk a rendszerből ha nem fizetjük ki?
Ma megérkezett az 540 ezres csekk + majd érkezik a szakértői számla is..(mert szerintük illegális vételezés történt...). Még az óra kicserélésére is kiszámláznak valamit, amit azért nem értek, mert 10 éves elmúlt ezért cserélték le.
Szóval ha valaki érdemlegesen tud ezzel kapcsolatban bármi féle információt azt szívesen fogadom!
Köszönöm és üdv mindenkinek!
Kozkrisz

Dr.Attika # 2012.08.13. 14:50

Nos Dr. Simóka Beáta nem írhatta alá a levelet jogszerűen ennek a cégnek a törvényes képviselőjeként, mert nem az. A törvényes képviselő a leánytestvére. Dr. Simóka Beáta a Budapesti Ügyvédi Kamarában bejegyzett ügyvéd. Üzletrésze van ugyan ebben a cégben, de ez kívülálló felé semmilyen jogosítvánnyal nem ruházza fel.

Zsolti8 # 2012.08.13. 14:38

Az Avexo levél: http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

A levél hátulján egy 2011-es meghatalmazás található.

Egyébként volt már valaki, akinek fizetési meghagyást küldtek?

Dr.Attika # 2012.08.13. 13:38

Ismerjük a TIGÁZ ezen az igazságügyi szakértőkre vonatkozó jogszabályokra vonatkozó üzletszabályzatát. Bírósági tárgyaláson a jogtanácsosaik nem is tartják fenn. Csodálkoznak, hogy ez hogyan kerülhetett bele.

El sem hiszik, hogy a dörgedelmes leveleket kibocsátó szolgáltatók a bíróság előtt milyen "kisfiúk".

csemegebene # 2012.08.13. 13:22

TIGÁZ Tiszántúli Gázszolgáltató
Zártkörűen Működő Részvénytársaság
EGYETEMES SZOLGÁLTATÁSI
ÜZLETSZABÁLYZATA

6. ib) A szerződésszegés bizonyítására vonatkozó szabályok

Ha a felhasználó a szabálytalan vételezés tényét, vagy annak valamely elemét vitatja,
vagy ha a felhasználó ezt kéri, a mérőberendezés kötelező szakértői vizsgálatát az elosztói
engedélyes köteles igazságügyi szakértői névjegyzékben szereplő szakértővel elvégeztetni.

Az igazságügyi szakértő kiválasztásában a felhasználónak lehetőséget kell biztosítani.

Mi az oka annak, hogy ez nem így történik?
A TIGÁZ miért hagyhatja figyelmen kívül az Üzletszabályzatot? Ezt miért nem kéri számon rajtuk a MEH?

A felhasználó részére biztosítani kell a szakértői vizsgálaton való részvétel lehetőségét;
ennek érdekében a vizsgálat időpontjára vonatkozó értesítést legalább 15 nappal a vizsgálatot
megelőzően tértivevényes küldeményben kell a felhasználó részére megküldeni.

Az igazságügyi szakértői vélemény elkészülte után, az azzal ellentétes véleményt az
egyet nem értőnek kell bizonyítania.

Hogy is van ez? Az előző hozzászólások egyike szerint tehát a szolgáltató maga választja ki és bízza meg a függetlenként beállított, de a TIGÁZ által fizetett " nyugdíjas nyomozó szakértőjét", majd ezen anyagilag érdekelté tett, a szolgáltatótól függő, azzal elfogult szakértő szakvéleményével szemben bizonyítson a kiszolgáltatott, csőbehúzott fogyasztó?

Tisztességes eljárás ez?

Nem kellene eleve a TIGÁZ-tól független szakértőt választani úgy, ahogyan azt az Üzletszabályzat előírja?

Nem tartalmaz ezen eljárás koncepciós elemeket?

A szakértői véleménynek egyértelműen tartalmaznia kell a szakértő arra vonatkozó véleményét,
hogy megvalósult-e valamilyen szerződésszegés.

A szakértői vizsgálat költsége az ic. 2. g.) 2-7. pontok szerinti szerződésszegés esetén a
felhasználót, minden más esetben az engedélyest terheli.

Az előző hozzászólás szerint ez az előírás sem kerül alkalmazásra a gyakorlatban, sőt.

Aranyos egy gazdasági társaság. :)

És tisztességes. :)

Meg jogszerű. :)

Főleg jogkövető. :)

https://www.tigaz.com/…%A1lyzat.pdf

Zsolti8 # 2012.08.13. 12:38

Természetesen, hazaérek és bemásolom ;)

Dr.Attika # 2012.08.13. 12:22

Mily érdekes ez az 540.000,- Ft? Minden szabálytalan vételező ennyit vételezik szabálytalanul.
Úgy látszik ez olyan a gázszolgáltatásban, mint a pi szám(3,14).
Megosztaná velünk ezt az AVEXO levelet úgy, hogy az Ön nevét kitakarja? Cserében én is megosztok valamit ezzel a céggel kapcsolatban.
Nagyon meg fognak döbbenni.

lapidus # 2012.08.13. 11:59

Tisztelt varadero!

Köszönjük a részletes tájékoztatást.

Tanulságos, több új érdekes és használható elemet tartalmaz.

Várjuk a fejleményeket.

Felháborító, hogy a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztálya nem hajlandó rámozdulni ezekre az ügyekre.

"Ők bármikor, bármit vizsgálhatnak." Mint az 1950-es években az ÁVH. Bármikor, bármit, következmények és a hatályos jog betartása nélkül....

Ólombetétes fa láda? Lám-lám van ilyen is, csak maguktól nem használják. Miért is?

"ha többet akarok tudni, nézzem meg az üzletszabályzatukat a honlapjukon." Kár, hogy a saját Üzletszabályzatukat sem tartják be. Nevezetesen a szakértőt egyoldalúan, a fogyasztó bevonása nélkül választják ki,az állandó, általuk fizetett szakértőt etikátlanul független szakértőnek állítják be, a szakértői díjat akkor is kiszabják a fogyasztóra, ha a szakvélemény nem állapított meg szerződésszegést, a fogyasztót az óra leszerelésének időtartamára a kógens jogi szabályozás ellenére igyekeznek eltávolítani a helyszínről, ha a fogyasztó a valótlan, a kizárólag a szolgáltató érdekeit szem előtt tartó, jogról való lemondást tartalmazó jegyzőkönyvet nem írja alá rendőrrel fenyegetik meg, a sajtóhoz és a szabályozó hatósághoz forduló fogyasztót -az ellenőrzési jogosultságot nem rendeltetésszerűen használva, azzal visszaélve, mintegy retorzióként- kontroll ellenőrzésekkel zaklatják és igyekeznek megfélemlíteni, a helyszínen jelen nem lévő fogyasztót etikátlanul a munkahelyén keresik fel és bírják rá a jegyzőkönyv aláírására és lehetne folytatni.

De Ők -állításuk és nyilatkozataik szerint- mindíg a hatályos jogszabályok szerint járnak el.

Mintha a gyakorlat, a sok internetes bejegyzés TV riport és újságcikk, parlamenti interpelláció és demonstráció nem ezt támasztaná alá.

Zsolti8 # 2012.08.13. 09:51

Meg is érkezett az Avexotól a levél, hogy fizessünk 540.000-et 5 munkanapon belül (ami természetesen szerintük már holnap lejár). Sima levél, semmi ajánlott, neadjisten tértivevényes...

septem signis obsignatum # 2012.08.13. 09:40

A facebookon olvastam.

http://www.facebook.com/pages/Trükkös-szolgáltatók/216564308406988

Találtam egy jó hozzászólást a pertárskeresőn, mert mondanom sem kell tovább dübörög a gázóra/villanyóra kötbér-henger, bedarálva a jóhiszemű fogyasztókat is, a jól fizetett közhivatalnokaink pedig csak állnak és néznek, ill. köszönök jól megvannak, szabadságuk töltése közben: idézem...

http://www.pertarskereso.hu/…el-vadolnak/

A hatósági munkával kapcsolatban igyekszem lojális lenni, azonban annak hiányosságai egy idő után, -fogyasztói oldalról- elfogadhatatlanok az alábbiak miatt.

...Magyary Zoltán szerint a közigazgatás az állam cselekvése.

A közigazgatás élén a Kormányfő, a miniszterek, illetve az államtitkárok állnak.

Mind az NFH Főigazgatója, mind a MEH Elnöke államtitkári jogállású közszolgálati főtisztviselő.
A közigazgatásnak nem csak végrehajtó, hanem jogszabály javaslattevő és előkészítő szerepe is van.
A Kormány jogosult bizonyos anyagi és eljárásjogi kérdéseket Kormányrendeletben szabályozni, a már hatályos Kormányrendeleteket módosítani.

A MEH Elnöke jogosult a szolgáltatók Üzletszabályzatát jóváhagyni.

Fentiek alapján az ellenőrzést végző szerveknek minden eszköz , -beleértve a jogalkotást is -rendelkezésükre áll ahhoz, hogy a szolgáltatók túlkapásai ellen fellépjenek.

Tény, hogy a szolgáltató az ellenőrzési jogosultságát nem rendeltetésszerűen, hanem azzal visszaélve, sokszor retorzióként alkalmazta.

Tény, hogy ennek keretében tömegek becsületét sértette meg.

Tény, hogy a szabályozó hatóságok mindent megtettek annak érdekében, hogy ne kelljen a szolgáltatók ellen fellépniük.

Tény, hogy a MEH nem tartja be a rá irányadó ügyintézési időt, nem él a határidő hosszabbítás lehetőségével, az ügyfeleket sokszor fél-egy éven át is bizonytalanságban tartja, amivel sérül mind a tisztességes eljáráshoz, mind a határidőben történő döntéshozatalhoz, mind jogbiztonsághoz való jog.

A kiszolgáltatott fogyasztók elsősorban ezen szervektől és személyektől várták-várják a segítséget, amit sajnos nem, vagy csak túl későn kapnak (kaptak) meg. Számukra nem elfogadható, hogy a hatóságok akadályokba ütköztek. Álláspontom szerint az a jólfizetett államtitkár, aki jól képzett és jólfizetett apparátusával képtelen egy ilyen, viszonylag egyszerű, de tömegeket érintő ügyet gyorsan, jogszerűen, szakszerűen és hatékonyan megoldani nem alkalmas ezen feladat ellátására.
Ha mégsem teszi, annak oka van.

Hogy mi? A kérdés költői. Mindenesetre ajánlom megnézni az amerikai Serpico és a magyar Dögkeselyű c. filmet. Az első a közállapotokat, a második a szabályozó hatóságok reakcióidejét és a késlekedés következményeit szemlélteti.

http://www.mozinet.hu/index.nof?…

http://hu.wikipedia.org/…esely%C5%B1_(film)

jokepu # 2012.08.12. 14:19

A mágnesezésre én is rákérdeztem,mivel egy fehér és egy kék színű fogaskereket láttam a szétszereléskor. A szakértő szerint valóban mágnesezhető, csak azt nem tudom hogyan, bár a kapanyél is elsül olykor.
Az is bizonyos hogy ezek az emberek szabad idejükben plombát buherálnak és mágneseznek, ez a legjobb időtöltés és nyereséges munkavégzés, hiszen még "fizethetünk" is érte elég szép összeget.

Szerintem egy újabb adónem van kilátásban mágnes -és plombaadó.

varadero # 2012.08.11. 08:22

Tisztelt Fórumozók!
Sokat olvastam a hozzászólásokat, és én is leírom a mi kis folytatásos regényünk első és második felvonását. A rengeteg internetes hozzászólásból okulva, próbálunk védekezni. A kedvesemnek sajnos az édesanyját kellett egész télen ápolnia vidéken, ezért alig tartózkodott a lakásban. Áprilisban az egész utcában "nem tervezett" gázóra leolvasást tartottak, és már ekkor tudtuk, hogy kevesleni fogják a fogyasztást a tavalyi évhez és az átalányhoz képest. Természetesen 2 hónapon belül megjelentek a szakemberek, az óra ellenőrzése és bevizsgálása érdekében. Mit vizsgálnak?-kérdeztük. Az óra átfolyási képességét-válaszolták. Megbízó levél? Ők bármikor, bármit vizsgálhatnak. Ok. Jó állampolgárként beengedtük őket, mire rögtön szemrevételezéssel megállapították, hogy az óra karcos, le kell szerelniük. Mi természetesen körbefényképeztük az órát, plombákat, mindent. Erre közölték, az órát elviszik, szakértői vizsgálatra küldik. Mire párom megkérdezte, hogy amiért eredetileg jöttek, állítólag, hogy az átfolyást megmérjék, nem csinálják meg? Ja! De igen. Akkor legyenek szívesek, és írják rá a jegyző könyvre, hogy az értékek megfelelőek. A jegyző könyv elkészülte közben újabb kérdés részünkről: - hogyan akarják elszállítani a régi órát? Betesszük az új dobozába-jött a válasz. Ezt természetesen nem engedtük, így kénytelen volt az egyik kolléga elmenni a Tigáz telephelyére olyan fa ládáért, ami bélelt, és ólom betétes. Nehogy már majd út közben legyen mágneses! Természetesen mi már előtte bevizsgáltattuk egy Tigázos kollégával, Gallus mérővel, hogy semmilyen mágnesesség nincs az órában. Kérdésünkre, hogy milyen szakértő fogja megvizsgálni az órát, azt a választ kaptuk - " a Tigáznak van egy nyugdíjas nyomozó szakértője, Ő szokta vizsgálni" Mit keres rajta? Ujjlenyomatot? Kedvesen átadtak valamilyen tájékoztatót, hogyan folyik majd le az inkvizíciós eljárás. Ebben felajánlanak eleve valamilyen egyezkedési lehetőséget. Ebben közlik, hogy ha többet akarok tudni, nézzem meg az üzletszabályzatukat a honlapjukon.
Második felvonás
Megkaptuk a levelet az időpontról, melyben értesítenek nap, óra, perc, mikor lesz a "független szakértői" vizsgálat. Persze rögtön felajánlották, hogy egyezkedhetünk, amit pofátlanságnak, és etikátlannak tartok. Erre mi írtunk egy válasz levelet, idézve a Tigáz Egyetemes Szolgáltató szerződéséből, amiről elfelejtettek minket tájékoztatni. Ez a 6.ib) pont egyik bekezdésében van: "az igazságügyi szakértő kiválasztásában a felhasználónak lehetőséget kell biztosítani"
Ment a válaszlevél, amiben kérjük a T.Címet, hogy jelöljék meg az Igazságügyi szakértői névjegyzékből, kikből lehet választani. Mert ha nem biztosítanak lehetőséget, az a saját üzlet szabályzatukkal is ellentétes, és így nem ismerhetjük el független szakértőként, úgy is vehetjük, mint a Tigáz alkalmazottja. Most várjuk a választ. Természetesen a vizsgálatra jogi képviselőnkkel fogunk menni.
Mindenkit tájékoztatok a fejleményekről!

Dr.Attika # 2012.08.11. 07:06

Megállapítottak már mágnesezést műanyag szerkezet esetén is. A fizika törvényei a gázórára nem vonatkoznak.

potyi08 # 2012.08.11. 06:48

Hát megjelentünk a szakértői vizsgálaton, ahol a várható módon közölték, nagy valószínűséggel mágnesezve lett az óra. Előttünk kb 4 órát vizsgáltak aznap, és a helységben még kb 10-15. óra várt ugyanarra a sorsra./ Bár biztosra nem mondhatom hogy ezt mind egy nap alatt vizsgálják meg. Bár valószínű, különben miért lettek volna az adott helységben./ Az előttünk lévő idős embereknek is mágnesezést állapítottak meg, "meglepő módon".
Egy sor vizsgálat végén, egy papírt adtak, melyben szerepel a vizsgálat ténye. Elmondtam és leírtam hogy a mágnesezés tényét nem ismerem el. Közölték hogy 30-on belül várható az írásos vélemény, amellyel hanem értek egyet fordulhatok a panaszírodához Miskolcra. Bár már előre látom, hogy nem panaszkodni kellesz, hanem bírósághoz fordulni...

jokepu # 2012.08.10. 18:17

Nem írtam volna a történteket, ha "sáros" lennék, csak szerettem volna megosztani a többiekkel is, velem nem alkudoztak, csak flegmán közölték, hogy szabálytalan vételezésnek számít az eset a számlákat postázzák. írtam.
Abban egyetértek veled, hogy azokat nem keresik soha, akik valóban sárosak, de számomra rejtély, hogy miért.

Már volt korábbi esetem is, csak az ÉMÁSZ-szal.
Háromszor jelentek meg nálam elmondták, hogy nem stimmel a környéken valami, de érdekes módon nem nálam volt a hiba. (kétszer cseréltek órát is)
A harmadik után jeleztem a szolgáltatónak, hogy a villanyóra kulcsa legközelebb a lábtörlő alatt lesz, nyugodtan jöjjenek és tevékenykedjenek, azóta nem jöttek, pedig biztosan nem derítették ki, hogy ki is volt az igazi ....

Nagy baj, hogy ők vannak nyeregben és hagyják tevékenykedni az ilyen szolgáltatókat és az alkalmazottaikat.

Zsolti8 # 2012.08.10. 06:40

Igen, alkudozni azt nagyon tudnának. Mint említettem, nekünk még a gázóra leszerelése után több mint egy évvel is felajánlották, hogy lefaragnak az összegből. Számalmas ez az egész.

szafika # 2012.08.10. 06:34

jokepu, ha nem vagy sáros, eszedbe ne jusson fizetni , még alkudozni se / ez nagyon felháborított a levelükben !!! / mert annál pofátlanabbak . Mi a bevizsgálást megfizettük , nem kellett volna ! nem volt csalás, gázlopás , aki valóban kárt okoz nekik , azokat nem igazán büntetik ! v kényelmesebb nem megkeresni őket .

jokepu # 2012.08.10. 05:21

Szerintem, akit tudnak csőbe húznak, mivel sokan nem mernek lépni, és Ők ezt nagyon jól tudják. Már engem is felvilágosítottak, hogy csak lehúzásról szól a dolog.
Megalázó, kényelmetlen helyzet az egész, ők tényeket, szabályokat közölnek te pedig fizethetsz.
Minden fogyasztó csaló, és megítélésük csak negatív lehet.
Őszinte vagyok megfordult a fejemben, hogy kölcsönt veszek fel, pedig van két munkanélküli is a családban, de mégis inkább beszéltem egy ügyvéddel.

scriptor # 2012.08.09. 13:35

Nemrég az alábbi e-mailt kaptam:

Kedves .......

Először is köszönöm, hogy segít. Új fejlemény ..... Kiszámlázták az óra kivizsgálási díját, pedig megállapították, hogy az óra jól mér "......

Továbbra is küzd az igazáért, minden info jól jön.

Köszönettel:.....

A panaszolt szolgáltató Üzletszabályzatának 88. oldalán a következő található:

A szakértői vizsgálat költsége szerződésszegés, szabálytalan vételezés esetén a felhasználót, minden más esetben az engedélyest terheli.

Felháborító, hogy a szolgáltató a saját Üzletszabályzatát sem hajlandó alkalmazni, illetve hogy a Magyar Energia Hivatal ezen nyilvánvaló és tudatos visszaélések ellen nem hajlandó fellépni.

Ismételten súlyosan jogsértő módon és egyben tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatva jár el a szolgáltató, ha a szakértő díját annak ellenére a fogyasztóval akarja megfizettetni, hogy a vizsgálat azt állapította meg, miszerint nem történ szabálytalan vételezés.

Fentiek miatt célszerű panasszal fordulni a Magyar Enertgia Hivatal Elnökéhez kérve, hogy a szolgáltató jogsértését állapítsák meg, ezen tisztességtelen kereskedelmi gyakorlattól tiltsák el, illetve a jogsértés miatt a monopol helyzetével és gazdasági erőfölényével visszaélő szolgáltatót a szolgáltató éves árbevételéhez igazodó bírságban marasztalják.

csemegebene # 2012.08.09. 12:15

Még egy lehetőség, hogy a gázszolgáltató fogyasztón fogást találjon.

A 2012. szeptember 1-jén hatályba lépő 19/2012. (VII. 20.) NGM rendelet értelmében:

Az ingatlan tulajdonosa köteles

  1. a felhasználói berendezést 5 évente,
  2. a csatlakozóvezeték műszaki-biztonsági felülvizsgálatát 10 évente elvégeztetni.

Az első műszaki-biztonsági felülvizsgálatot az ingatlantulajdonos az alábbi időpontig köteles elvégeztetni:

  1. az 1981. január 1-je előtt vagy ismeretlen időpontban üzembe helyezett felhasználói berendezés vagy csatlakozóvezeték esetében 2013. december 31-ig,
  2. az 1981. január 1-je és 1993. december 31-e közötti időszakban üzembe helyezett felhasználói berendezés vagy csatlakozóvezeték esetében 2014. december 31-ig,
  3. az 1994. január 1-je és 2003. december 31-e közötti időszakban üzembe helyezett felhasználói berendezés vagy csatlakozóvezeték esetében 2015. december 31-ig.

A felülvizsgálatot a gázszerelők engedélyezéséről és nyilvántartásáról szóló miniszteri rendelet szerinti, műszaki biztonsági felülvizsgálatra jogosító engedéllyel rendelkező gázszerelő végezheti. (gondolom jó pénzért. :) )

csemegebene # 2012.08.09. 09:10

Azon panaszosoknak, akinek a Magyar Energia Hivatal az ügyét ésszerű határidőn belül nem intézte el, vagy legalább egy fél éve "hallgat" javaslom az alábbi linken az 51. és 52. bejegyzés megtekintését.

http://www.akontroll.hu/…_hozzasz.php?…

bejuli # 2012.08.08. 19:53

Tisztelt Fórumozók!
Bennünket is átadtak az Avexo Kft-hez behajtásra pár hete!A mai nap folyamán kézhez kaptunk egy levelet a Tigáztól hogy:Tévesen kerültünk át behajtásra....Visszavették a behajtócégtől,szíves elnézésünket kérik...Mi jön ezek után?Újra gázlopással fognak vádolni bennünket csak Tigázon keresztül?Ezt már végképp nem értem..Ettől függetlenül,mivel nem követtünk el semmi szabálytalanságot,ezért Dr.Apáti Istvánhoz(jobbikos Parlamenti Képviselő) fordultunk segítségért,aki azt mondta,hogy megpróbálja a parlamentbe előterjeszteni szeptemberbe(ha sikerül és elfogadják)a Tigáz "mocskos"ügyeit,hátha járnak valamire.Remélem sikerül egyszer a végére jutni és elismerik hogy nem mindenki "lopja"a gázt!!!