pénz kölcsönadási szerződés


monalisa1 # 2010.02.07. 22:27

1.000.000 Ft pénzkövetelés esetén fizetési meghagyás már nem lehetséges hanem pert kell indítani az adóssal szemben. (A per illetéke a követelt összeg 6%-a melyet előre be kell fizetni., a per megnyerése esetén az alperessel ezt is megfizettetik.)

A lakhely szerinti városi bíróságon megérdeklődni melyik nap van "panasznap" - azon segítenek a keresetlevelet megfogalmazni. Vinni kell a kölcsönadási szerződést - csatolják a keresetlevélhez, de előtte tanácsos több másolati példányt otthon gondosan eltenni.

Ha jó a saját beszélőke nem okvetlenül szükséges ügyvédet fogadni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.08. 21:32

A fizetési meghagyásos eljárásnak nincs értékhatára. Se felső, se alsó.

OFF
Rád férne egy kis pihenés, lisa...
ON

Fecikem # 2010.04.10. 15:29

Helló!

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz(önökhöz) hogy 2008 novemberébe kölcsön kértem egy ismerősömtől 400 000 Ft-ot! Aminek átadásáról közjegyző által hitelesített kölcsönadási szerződés készült! Amin fel van tüntetve a kölcsönadott összeg és a dátum amikorra azt a pénzt egyben vissza kell fizetni! De a szerződés megírása után a kölcsönadó fél szóban közölte velem, hogy a pénzt egy "gengszter" ismerőse adta neki és amíg nem adom vissza addig havonta fizessek 20 000 Ft-ot kamatként! Fizettem is neki havonta 20 000-ével szépen a pénzt! És már csak egy hónap volt a határidőig! Nem is lett volna semmi gond a visszafizetéssel. Csak egy nem várt dolog miatt teljesen tönkre mentem! Próbálok talpra állni azóta! De az illető türelmetlen és fenyegetőzik telefonba sms-be! Meg, hogy a "gengszter" barátja ideges és meg fog keresni és elintéz meg ilyenek! A havonta küldött 20 000 Ft kamat utalásokat bankon keresztül intéztem már az utolsó pár alkalommal! Mit tudok tenni? Nem vagyok félős de a családom féltem!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.10. 15:54

ööööööööőőőőőőőőő

Nem vagyok félős de a családom féltem!

Minden okod megvan rá. Egy ilyen árnyékában, mint te, teljesen ki vannak szolgáltatva.

monalisa1 # 2010.04.10. 16:13

Lehet hogy "a" genszter csak mese (...) vagyis az ismerősöd téged akart a szerződésbeli kamaton kívül még lenyúlni és ezért kért havi 20 ezer forintokat külön.

Azt hogy mikor és főleg miből tudod megadni a hamarosan lejáró tartozást az a te gondod, problémád, azonban a bíróság előtt nyugodtan mondjad: a havi 20 ezer forintok részteljesítések voltak - bizonyítsa be az ellenkezőjét.

Ha a genszter mégis valós, akkor néhány széleshátú haverral jó ha rendelkezel...

"Lisa"
laikus hozzászóló

Fecikem # 2010.04.12. 14:54

Köszönöm szépen! A széleshátú haverokkal nem lesz gond :D

Barrow # 2010.05.26. 16:38

Tisztelt Szakértők!

Ez egy elég összetett dolog lesz!

Egyik eset egy kölcsönadási szerződés amit a kölcsön vevő és kölcsön adó írt alá. Ez alapján követelhető e az összeg? 300e Ft ról van szó a szerződésben feltüntetve anyja neve, szülidő, szemigszám és felek neve. Valamint szóbeli megállapodás történt kamat fizetésről de ennek se tett eleget az egyén. Ezt lehet valahogy követelni? Vagy csak ha papír lenne róla? (Erre az összegre kell kamatadót fizetni?)

A másik eset 4,6m Ft amiről kölcsönadási szerződés szintén köttetett és ebben a kamatról is szó van! Két tanúval aláíratva. Ez ha jól gondolom már megfelelő a bíróságra.

A bírósági perhez nem elég ezeknek a szerződéseknek a bemutatása? Miért kell ügyvéd a dologhoz? Kézenfekvő (nekem) hogy én kölcsön adtam a pénzt és ő megkapta valamint fizetési kötelezettsége van felém.

Ha az utolsó esetet nézzük az egyénnek nincs túl nagy vagyona (nem fedi a kölcsönt) hogy tudják rajta behajtani a tartozást?

Válaszukat nagyon köszönöm!

Üdvözlettel:

Zoltán

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.27. 07:24

Igen, igen, nem (igen).
De; nem is kötelező (de ő ért hozzá, te meg nem); tudja az Öregisten.

lawka1 # 2010.07.03. 14:41

Üdv Mindenkinek!
Egy elég összetett problémára szeretnék megoldást találni.
2009 októberében megbíztunk egy önálló hitelügyintézőt egy hitelkiváltással egybekötött jelzáloghitel ügyintézésére. Amit Ő 200e ft-ért elvállalt. Mivel ezt a pénzt csak az általa intézett hitelből tudtuk volna rendezni, ezért úgy eggyeztünk meg (szóban), hogy a banki utalás napján teljesítjük.
Belementünk a 200e ft-os "sikerdíj" kifizetésébe, mert egy végrehajtás miatt sürgős lett volna.
2010 januárjában azonban még mindig nem tartott sehol a hitelünk.
Március elején meglett a banki pozitív döntés a hitelről. Még ezen a napon aláíratott velünk egy megbízási szerződést 400e ft-ról. Aminek nem örültünk, de nagyon szépen megmagyarázta, hogy túl zűrös a hitelünk ahhoz, hogy ezt kevesebből meg tudja oldani.
Mivel ekkor már erősen zargatott a végrehajtó, így aláírtuk. De csak 1 példányt, másolatot sem kaptunk róla.
Ezután újabb problémák léptek fel a hitellel kapcsolatban. Nem részletezem, mert így is hosszúra sikeredtem. (felmondtuk a megállapodást a hitelügyintézővel bizalomvesztés miatt...stb.)
Lényeg, hogy áprilisban végre aláírtuk a bankkal a közjegyzői okiratot. A közjegyzőnél megjelent a hitelügyintéző is és az ügyvédje is, akik még ott helyszínen megfenyegettek és aláírattak velünk egy 419e ft-ról szóló sima kölcsönadási szerződést.
Sajnos kénytelenek voltunk aláírni, mert náluk volt a közjegyzői okirat a hitelről.
A továbbiakat sem részletezem. Legyen elég annyi, hogy a hitel azóta sem került folyósításra. Többször követelték már a pénzt, de most már kamatokkal. Mi már a pszáf-hez is fordultunk az ügy miatt...stb.

A továbbiakban már nem szeretnénk kifizetni ezt a 400e ft-ot a hitelügyintézőnek. Az érdekelne, hogy van-e rá valamilyen mód, vagy lehetőség, hogy esetleg peres úton érvényteleníttessem a szerződést?
Vagy akár (nem vagyoni) kártérítést követeljek Tőle, mivel az elhúzódó hitelügyintézése miatt kb. +600e ft kárt okozott nekünk. (banki kamatok, fellebbezési díjak, végrahajtási költség...stb. formájában)

Elnézést, hogy hosszú lettem.
A segítséget és a véleményeket előre is köszönöm!
lawka

segítsetek # 2011.01.26. 08:45

Segítsetek

Mi van abban az esetben, ha nagyobb összegű pénzt adok / kapok kölcsön magán bankszámláról, magán bankszámlára?
(ha nem jelentem be sehová sosem tudja meg az illetékes hatóság, mert magán számlát nem vizsgálnak a bank nem jelenti le a tranzakciót)
Kölcsönadási szerződés két tanu jelenlétében és kész?
Nagyon jó ismerősöm az illető.
Szja, illeték egyéb adókötelezettség illetve bejelentési kötelezettség terhel-e?
Hogyan érdemes ezt kivitelezni?
Természetesen a szerződésben az szerepelne, hogy a kölcsönadás meghatározatlan időre történt.

Köszönöm.

Lackoo001 # 2013.05.06. 15:29

Sziasztok
Egy olyan problémám van kolcsonadtam egy barátomnak egy nagyobb összeget. De nem írtunk szerződést csak szóban egyeztunk meg. Magán számláról magán számlára utaltam át a pénzt. Most ez a barát tagadja hogy kölcsön kért, aszt állítja magamtól utaltam neki át. Tudok valamit tenni hogy visza kaplyam a pénzem? Vagy a naivsagom áldozata lettem. Segítséget Köszönöm előre is.

Dr.Attika # 2016.04.18. 19:34

lackoo01!
Ön tudja bizonyítani, hogy átutalta a pénzt. Bármilyen jogcímen vissza követelheti- kivéve az ajándékozás. A haverjának kell bizonyítani, hogy ajándékozás volt. Perelje be nyugodtan kölcsön visszafizetése jogcímen.

ius latratus # 2016.04.19. 05:14

Attika

Lackoo001 most biztos boldog a válaszodtól...

ius latratus # 2016.04.19. 05:15

:)

Immaculata # 2016.04.19. 18:00

A jó munkához idő kell.

lincoln850704 # 2016.07.05. 19:20

Tiszteletem.
Olyan kérdésem lenne, hogy kölcsönszerzödés érvényes-e akkor ha formanyomtatványon van megkötve két személy között, tanukkal ellátva vagy ügyvéd előtt kell szentesíteni és csak akkor hiteles?
Választ előre is köszönöm.

lajcsó # 2016.07.05. 19:51

A kölcsönszerződés még szóban is érvényes! A biztonság kedvéért azonban az írásbeliség ajánlott! Lehet formanyomtatványon két tanúval, ügyvéd által stb. Szakember (ügyvéd) segítsége nem hátrány.

Csak egy közvetítő # 2016.11.14. 21:59

Budapesti ügyvéd munkatársaink állnak rendelkezésükre polgari mint büntetőjogi képvisetben egyaránt.

http://kompromisszum.com

ius latratus # 2016.11.14. 22:11

Hagyd! Reménytelen.

wers # 2016.11.15. 05:38

ahh, „Súgás” nem vált be, lecserélték. Vagy mégsem, csak Zorro féle álarcot váltott.?

limma # 2016.11.15. 08:14

Helyesírási hibák kijavítását, érthetetlen mondatok érthetővé tételét, korrigálást jutányos áron vállalok!
Ne égesse ügyvédi irodáját igénytelen fogalmazással, forduljon hozzám bizalommal :)

wers # 2016.11.15. 09:23

limma, szerinted ennek az antireklámnak van ügyvédi irodája? Max. némi jutalékért ügyfeleket hajt fel ügyvédeknek. De ki az a balga ügyvéd, aki őt megbízza a kerítéssel, főként ily módon?

Dr.Attika # 2016.11.16. 09:19

"Rengeteg megkeresésünk van és mindenkinek szivesen segítünk eligazodni a kalóz ügyvédek között."

Mondja ezt anonim "barátunk". Annyi tudható róla, hogy van egy mobilja meg egy elektronikus levél címe.

Sherlock # 2016.11.16. 09:52

Tisztelt valódi ügyvéd urak, hölgyek! Munkatársakat keresünk behajtással kapcsolatos tevékenységekre! Akinek jóljönne egy kis plusz munka (pénz)
Annak szívesen közvetítünk kis és nagy kintlévőséggel rendelkező Ügyfeleket.

A kamara tiltja felhajtó használatát.

Dr.Attika # 2016.11.16. 10:34

Tesztelem a szolgáltatást. Rájuk küldtem egy "beépített ügyfelet".