Kölcsönadott pénz - papírok nélkül


alfateam # 2018.03.21. 08:09

NA! Aki ezt a horgot bekapja az meg-is érdemli!

wers # 2018.03.21. 07:23

Papírok nélkül kaphatok kölcsön?

Ariel11 # 2015.03.26. 19:10

Kedves Fórumozók!
Abban kérném szépen a segítséget,hogy külföldön dolgozó adóstól behajtható-e a tartozása, ha van közjegyzői adósság elismerő okirat. Magyarországi címe van,de nem lehet behajtani semmit.
Előre is köszönöm a segítséget.

Egyjogász # 2015.03.22. 07:30

"elhagyta a pénztárcáját, viszont sürgősen el kellett utaznia a munkája miatt"

A Keleti környékén kb. 20-25 éve ezzel a hülye kamudumával próbálják lehúzni a gyanútlan járókelőket 1000-5000-10000 Ft-ra. Általában egyszer mindenki bedől...

Mondjuk 20000 kicsit sok tanulópénznek, a helydben adtam volna egy ötezrest, azzal, hogy itt van öreg, nem kell megadni, csak ne nézz hülyének.

Zöldövezeti11 # 2015.03.22. 07:04

Jó tudni az árakat

Kiyone # 2015.03.20. 16:17

Kovács Béla Sándor!

Köszönöm szépen a válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.20. 15:44

Fizetési meghagyás. De 5000 a díja, és akkor se biztos, hogy pénz lesz belőle, ha jogerős lesz. Ha ellentmond neki, akkor per, az újabb 10 ezer forint.
Önkéntes teljesítés híján végrehajtás, annak az illetéke megint 5000, a díjelőleg is vagy 20.

Kiyone # 2015.03.20. 14:42

Tisztelt Olvasók!

Voltam olyan buta, hogy 1 hónappal ezelőtt kölcsön adtam 20000 Ft-ot egy ismerősömnek, mert elhagyta a pénztárcáját, viszont sürgősen el kellett utaznia a munkája miatt Szegedre. Ha nem utazott volna el akkor, kirúgták volna. Semmit nem írtunk róla, nem merült fel bennem, hogy ne akarná visszaadni.
Azt beszéltük meg, hogy legkésőbb 3 nap múlva vissza fogja adni. Ehhez képest én kerestem a 3. napon, hogy akkor mikor tudnánk elintézni a dolgot. Sajnos folyton tologatta a dolgot. Eleinte még ha hívtam, vagy írtam neki reagált is. Azonban mostanában az van, hogy én napi több sms-t írok neki, rengetegszer hívom is, nem veszi fel és vissza sem hív.
Először az volt a kifogás, hogy a munka amit vállalt utalni fogja a pénzt és így még le kell vennie, utána odaadja. Másnap hívott, hogy nem tudta levenni a pénzt, mert a NAV zárolta a számláját jogtalan számlázás miatt. Így nem tudja odaadni a pénzt, mert nincs készpénze a számlájához pedig nem fér hozzá. Elvileg járt a NAV-nál, de nem oldották fel a számláját. Majd azt mondta talált egy azonnal fizető melót így majd abból kifizet, amit egy nap keres. Ezt a telefonbeszélgetésünket rögzítettem egy ACR nevű alkalmazással (erre egyébként a munkám miatt volt szükségem) Ám ekkor is nyilván volt kifogása: "Sokáig tartott a meló", "Kimerültem", "Majd holnap", stb. Végül ott tartunk, hogy nem reagál semmire, egyáltalán. Nekem pedig eléggé szükségem lenne a pénzemre.
Kétségbeesésemben, facebookon az édesanyja adatlapján megtaláltam elég sok információt, így fel tudtam hívni a munkahelyén, de ő egyszerűen lerázott, hogy nem ér rá, végig sem hallgatott...

Van valami, amit tehetnék?

Köszönöm:
Kiyone

Rezdi # 2014.08.30. 11:49

Tisztelt Fórumozók!

Másfél éve édesanyám egy akkor még jó barátunknak kölcsön adott 600 ezer forintot sajnos mindenfajta papír nélkül. Tanúk lennének viszont mindannyian családtagok (édesapám és két testvérem).
Az ismerősünk ennek az összegnek csak töredékét adta vissza és külföldön keresett magának munkát. Kevés információnk van róla, hogy hol dolgozik illetve amikor itthon tartózkodik akkor hol lakik.
Van reális esélye, hogy ezt a pénzt viszont látjuk? Ha igen, merre tudunk elindulni.

Válaszukat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.08.08. 08:08

Tilda007

Azért az az okirat két tanú nélkül is okirat, és bizonyítja a benne foglaltakat, ha az aláírás igazolhatóan tőle származik. A többire pedig tanú kellene, ha ő tagadja.

Tilda007 # 2014.08.08. 07:36

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A a problémám az lenne, hogy pénzt adtam kölcsön egy illetőnek. Van is egy részéről aláírt papírom, de tanuk sajnos nem voltak. Azt szeretném kérdezni, hogy akkor ez a papír jó-e valamire ilyen formában, és hogy amiről nincs papírom, azt követelhetem-e.
Köszönöm szépen válaszát előre is!

csaba.m # 2014.05.06. 18:35

Ez a csekk egy megnevezett szemelyre szol tehat az en nevemre,bankcsekk vagyis bank altal van nyomtatva hivatalaosan csak az osszeget ,datumot es az en nevem kelett ra irja kezzel, az osszeget is o irta ra.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.06. 14:00

Milyen csekk?

mbc8px # 2014.05.05. 17:47

Kedves csaba.m!

Arra elegendő, hogy bizonyítsd, hogy mennyit és kinek adtál kölcsön. Szóbeli megállapodás is lehet, érvényessége nincsen alakiságokhoz kötve, vagyis a kölcsönszerződés írásba foglalás nélkül is érvényesen megköthető. Milyen csekket írt?

csaba.m # 2014.04.23. 11:53

Hello.
Egy problémám van ,hogy kb 1 éve kölcsön adtam pénzt az eggyik barátomnak.Persze nem nagyon hajlandó törleszteni,papirom róla nincs,csak egy csekk amit a kölcsön adott összeg értékéröl irt. Ez a csekk mire elegendő ha esetleg jogi útra terelem az ügyet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.14. 13:09

No, azt nem tudhatjuk. Jól járni, úgy lehet, sehogyan nem tud, ezen az üzleten eleve csak veszíthetett.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.14. 13:05

... meg egyéb terheket.

Így akkor jár jól, ha az első válaszomat követi.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.14. 12:55

Nyilván nem. Ennyiből van jelentősége, hiszen a kamatfeltételek szükségképpen azonosak. Az is igaz azonban, hogy ha felmondja a szerződést, és egyösszegben követel, akkor a teljesítés utáni időre már nem kérhet kamatot.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.14. 12:44

Hát igen, bár a hitel végösszege valószínűleg nem 850e Ft lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.14. 11:32

A kölcsönszerződést a késedelem miatt felmondhatod, és követelheted az egyösszegű teljesítést. Nincs különösebb jelentősége annak, hogy magad is kölcsönből adtál neki kölcsön.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.14. 09:27

Amennyit kifizettél, annyi után nyújthatsz be fizetési meghagyást.

Edina88 # 2014.04.14. 08:20

Tisztelt Fórumozok!
Segitsèget szeretnék kérni mert kölcsön adtam egy ismerősömnek 850 ezer ft-ot de én is úgy tudtam hogy hitelt vetem fel 2011 Szeptember 19 én szàmára sajnos papirt nem írtunk róla de szó volt róla. Az első évet fizete rendben utána csak hitegetet majd ekkor meg akkor. A tartozását első évben utalta utána aztmondta hogy kezembe adja! Azota is folyamatosan keresem írók neki de semmi válasz egyikre sem. 2012 szeptemberota én fizetem a hitelt és még van hátra 2év és 5 hónapom. Mit tudok tenni ebben az ügyben?
Remèlem tudnak segíteni!!
Köszönettel :Edina

Gabor2014 # 2014.03.14. 11:45

Laikus hozzászólónak:
Nem beszéltem félre! A kettőnk jövedelméből normális szinten élhettünk volna. A kölcsönöket azért kellett kérni, mert neki a "normális költekezés" nem volt elég. Butikcuccok, éttermi étkezés (ő és a barátai), stb.
Én is úgy gondolom, hogy a fele minimum Őt terheli. Csak az a kérdés, a felszólításra fizet-e vagy sem. Ha nem fizet, akkor a polgári perben elég-e tanu, vagy ragaszkodnak a papírokhoz. Egyébként amikor együtt éltünk, aki nem a saját szüleinél lakott, Ő tartózkodási helyet módosított. Tehát tudom igazolni, hogy a kölcsönfelvételkor közös háztartásban éltünk.

monalisa1 # 2014.03.12. 13:52

Először azt írod: a kölcsönöket a közös életviteletekre fordítottátok, míg másodjára a kölcsönök az ő luxus életvételére kellett. / Külön: 100+150+100=350e Ft messze nem "luxus" életvitelt jelent, ennyi akár havonta is elmehetett volna...

Szóval a kérdés: ő mennyit hajlandó bevállalni, nemleges esetben legfeljebb a felét követelheted tőle. Ettől függetlenül a rokonaid felé a tartozást neked kell rendezni.

----
  • laikus hozzászóló
Gabor2014 # 2014.03.12. 12:44

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Segítségét kérném a következő ügyekben:
Együtt éltem egy lánnyal először az ő szüleinél, de külön háztartásban, majd az én szüleimnél közös háztartásban. Mindketten dolgoztunk, Ő az én fizetésem kb. 80 %-át kapta. Papírok nélkül családomtól (nagymamámtól 100.000.- Ft-ot, testvéremtől 150.000.-Ft-ot) 250.000.- Ft-ot kértem és kaptam. A kölcsönöket a közös életvitelünkre fordítottuk.
A másik gondom: A Providenttől felvettem kölcsönt 100.000.- Ft-ot (az összes fizetendő összeget most nem ismerem). A kölcsön az én nevem alatt van, de azt is közös életünkre fordítottuk.
A szerelem elmúlt, szakítottunk.
Kérdésem: A kölcsönöket (családi és Provident) egyedül nekem kell visszafizetnem, vagy valamilyen úton kötelezhetem őt a kifizetésükre? Ha fizetési meghagyással nem fizet, mit érek el a polgári peren?
Pályakezdő fiatal vagyok, és teljesen le van terhelve a keresetem. Amióta szakítottunk, rájöttem, az én fizetésem bőven fedezné az én kiadásaimat, tehát eddig is az ő luxus életvitelére kellett a kölcsön.
Remélem megnyugtató választ tud adni.
Tisztelettel: Gábor.