tartozás behajtás


Nusy # 2015.01.28. 07:43

Minden így történt ahogy leírtam... Köszönöm a segítségét,felkeresem az ügyvédünket!Csak azt nem értem,erről miért nem tájékoztatott sem az ügyvéd ,sem a végrehajtó? Pedig többször kérdeztem,hogy semmi jogi előrelépést nem lehet tenni...? Ön szerint a végrehajtót,vagy az ügyvédet keressem meg?

gerbera317 # 2015.01.28. 07:42

Nagy nehezen tehát kiderült, hogy a vevő - valószínűleg ajándékozással - továbbadta az ingatlant közeli hozzátartozójának. A fedezetelvonás e fajtáját a Ptk. 6:120. § külön nevesíti, kiemelve, hogy az ingyenességet ilyenkor eleve vélelmezni kell. Pert kell indítani a megajándékozottal szemben, hogy a bíróság kötelezze tűrésre. Az külön nem hátrány, ha a tulajdoni lapon is az áll őnála, hogy az ingatlanszerzés jogcíme ajándékozás.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.28. 07:37

Valóban. Sőt, jó eséllyel meg is nyered - ha igaz, amit elmondtál.

Nusy # 2015.01.28. 07:27

Valóban indíthatok a gyerek ellen ilyen pert,hogy tűrje a kielégítést a vagyontárgyból?

Nusy # 2015.01.27. 18:48

Magánszemélyként tartozik nekünk,de mivel nem fizetett és bírósági végzés van róla így bírósági végrehajtóhoz került az ügy!!A végrehajtó azt nézi mi van a nevén,illetve mit lehet tőle elvenni!!!Itt jön szóba a cége és a fizetése!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.27. 18:24

Most akkor cég vagy vállalkozó? Ha cég, akkor kit érdekel, hogy a tagnak van-e keresete?
Lehetnél egy kicsit összeszedettebb.

Nusy # 2015.01.27. 18:13

A vicc az egészben az,hogy a behajtás arra a cégre indult ami természetesen az ő nevén volt.Foglalni nem tudtak semmit,azt nyilatkozta nincs keresete...A fia nevére csinált egy céget és most arra dolgozik tovább!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.27. 17:47

Be kell perelni a gyereket is, hogy tűrje a kielégítést a vagyontárgyból.
(Szép kis vállalkozó, akinek nincs vagyona. A vállalkozást miből működteti? A fatelepen nincs anyag? Akkor mit ad el?)

Nusy # 2015.01.27. 17:23

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni!2008-ban egy építési telket eladtunk egy helyi vállalkozónak, aki fatelepe bővítésére vásároltaˇmeg tőlünk a telket.Megtörtént az adás vétel papíron, megegyeztünk,hogy részletekben kifizeti a teljes árat. Ettől a pillanattól kezdve ő sajátjaként vette a területet,csak fizetni felejtett el. Teltek a hónapok és beadtuk a bíróságra az ügyet mivel nem volt hajlandó fizetni.Meg is nyertük a pert,ott is részletfizetést kért a bíróságtól melyet meg is kapott. Azóta sem fizet,a telket viszont elajándékozta a fiának. Végrehajtáson van az ügy,de semmit nem tudnak tőle behajtani!!!Mit lehet még tenni ebben az esetben?Állítólag a bírósági eljáráskor az ügyvéd nem kérte a széljegyzéket,ezért történhetett ez így!Aki tud kérem segítsen!Köszönöm

Sherlock # 2015.01.23. 16:29

Ugyanazt, amit Mancy.

Massat # 2015.01.23. 15:35

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Édesanyám halála után derült ki, hogy egy magánszemély igen jelentős összeggel(közel 15 millió Ft) tartozik neki. Előkerült a szerződés is, amit 2006-n kötöttek. Folyamatosan fel lett szólítva az adósság rendezésére. A 8 év alatt kb. 800.000 Ft-t törlesztett 10-20 ezres részletekben. Mint egyedüli örökös 2014. februárban kötöttem vele egy fizetési megállapodást, amit természetesen nem tartott be.
Ön szerint mit tegyek, hogy végre hozzájussak a pénzemhez?
Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.21. 10:53

Mancy: fizetési meghagyás, ha ellentmond, per. Neked kell bizonyítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.21. 10:52

Nem. Fordulj a végrehajtóhoz!

homer1 # 2015.01.21. 09:25

Üdvözlöm! Érdeklődnék, hogy egy még el nem évült végrehajtás ügyében tudok-e az adós félről információt szerezni azzal kapcsolatban, hogy van-e jelenleg rendszeres munka-bér jövedelme. Az információ kérése érdekében forduljak a megyei Kormányhivatalhoz?
Előre is köszönöm válaszát: Homer
homer321@freemail.hu

Mancy # 2015.01.18. 10:06

Üdvözlöm. A segítségét szeretném kérni. Volt páromnak adtam kölcsön csekkek befizetésére, mert nagyon el volt maradva, amit azóta sem fizetett vissza. 1 év elteltével sem. Eleinte azt mondta havi 10.000-el vissza fogja adni. Sajnos papírom nincs róla, mivel nem hittem, hogy ezt teszi majd. Írásban egy levélben elismeri a tartozást a testvéremnek, de nekem azt mondta nem emlékszik, hogy adtam volna. Van rá tanúm is a testvérem, mivel Én is kölcsön kértem az összeget akkor. Hogy szerezhetném vissza ezt az összeget? Nagyon kérem segítsen nekem. Nagyon szépen köszönöm.

kátya13 # 2014.10.01. 05:31

Tisztelt gerbera317!

Köszönöm a válaszát!

gerbera317 # 2014.09.30. 20:23

Nagyon leegyszerűsítve: Értékesítik az autót. Az új érték és a vételár közötti különbség az értékcsökkenés. Megnézik, hogy ebből (és a járulékaiból) te mennyit fizettél meg, és ha az nem elegendő, akkor a maradékot behajtják tőled.

Monka1979 # 2014.09.30. 20:04

Jó Napot!! Szeretném a segitségűket kérni.A problémám a következő.Az unokaöcsém szorult helyzetbe került,megkért hogy fogadjuk be addig míg rendben nem jön anyagilag és nem tud kivenni egy albérletet.Van egy szerelős szobánk,az élettársam ott szokott szerelgetni,szóval tele van szerszámokkal meg szétszedet elektronikai dolgokkal.Mondtuk az unokaöcsémnek hogy csak az a szobánk van ,tud aludni,tv.-ni, le tud tusólni,mosni,esetleg főzni,szóval tudta hova jön.Megegyeztünk hogy napi 1000ft.-ot fizet .Már 2 hónapja semmi pénzt nem adott ,közbe eladtunk neki egy telefont 8000ft.-ért ,2000ft.-ot már kifizetett belőle a többit augusztus végére igérte,nem fizette azt sem ki.Szombat hajnalban fogta magát és elment egy szó nélkül.Mára igérte hogy vissza hozza a kúlcsot és a tartozását is.Ráirtam itt a facebookon hogy jön-e ma és természetesen azt irta hogy nem.A kérdésem az lenne hogy fel lehet jelenteni ????Papirúnk nincs sem a telefon eladásrol sem a napi 1000ft.-os megálapodásrol.Itt a facebookon irt üzeneteiböl kiderül hogy tartozik és elismeri de más bizonyiték nincs.Köszönöm szépen előre is a válaszúkat. Űdvözlettel Mónika

kátya13 # 2014.09.30. 12:06

Tisztelt Szakértők!

Kérdésem lenne! Volt egy autó a nevemen ahol én voltam az üzembentartó lízingelő a bank meg a tulajdonos! Kérdésem az, hogyha a bank vissza veszi az autó díj nem fizetés miatt és le is került a nevemről a tartozás a bank felé még áll vagy nem vagy iylenkor mi történik, mert a bank semmi levelet nem küldött csak egy telefonból tudtam meg a tartozást fenn állását is!
Segítségét előre is köszönöm!

Massat # 2014.09.30. 09:47

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Édesanyám halála után derült ki, hogy egy magánszemély igen jelentős összeggel(közel 15 millió Ft) tartozik neki. Előkerült a szerződés is, amit 2006-n kötöttek. Folyamatosan fel lett szólítva az adósság rendezésére. A 8 év alatt kb. 800.000 Ft-t törlesztett 10-20 ezres részletekben. Mint egyedüli örökös 2014. februárban kötöttem vele egy fizetési megállapodást, amit természetesen nem tartott be.
Ön szerint mit tegyek, hogy végre hozzájussak a pénzemhez?
Köszönettel

Crep # 2014.09.29. 18:26

Akkor javítok... A végelszámolás ideje alatt lévő ügyvezetőre gondoltam. De azt hiszem, hogy ez nem is annyira fontos a kérdésem szempontjából. ;)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.29. 18:15

Az ügyvezető nem végez felszámolást.

Crep # 2014.09.29. 17:12

Kedves Doktor Urak, és Jogi Szakik! :)

Egy érdekes jogi kérdésben kérném a segítségüket! Az úr 2014. évében, pontosabban ez év májusában a cégbíróság törölte a Kft.-met a cégjegyzékből. A mai napon viszont az egyik telefonszolgáltatótól kaptam levelet, hogy a cégnek díjtartozása van feléjük, amely a cég törlését követő időszakban keletkezet (tehát már jogi kapcsolat nem állt fenn a szerződő felek között). Ennek az az oka, hogy a telefonok nem lettek lemondva a cég megszüntetését követően. De korrektül, rendszeresen voltak fizetve, egészen a mai napig, amikor kiderült, hogy az egyik volt alkalmazott telefonszámlája kiegyenlítetlen. A szolgáltatónál a telefon értelemszerűen a cég nevén van, ahogy azt fentebb jeleztem. A kérdésem, hogy mint volt ügyvezetőt, és a felszámolást végző ügyvezetőt terhelheti-e behajtás, ha nem fizeti ki az alkalmazott a számlát? Ha igen, akkor pontosan kit terhelhetnek ezzel?

Segítségüket, és fáradozásukat előre is köszönöm!

Szép napot!
M.C.

SolnesM # 2014.09.22. 02:41

kicsi én !

Tanulság ?
Nem szabad naivnak lenni !

de szerződést nem kötöttem velük
Miért ?

írástudatlanok vagytok ?
és abban maradtunk hogy utólagosan fizetnek lakbért, tehát csak a beköltözést követő hónapban kezdtek el lakbért fizetni.
Nagy hiba !! lakbért mindig előre kérünk !

Augusztus végén visszakérték a kaukciót és elköltöztek,
És minek kellett az visszaadni ?
Talán van még közüzemi tartozásuk si ??
Szerencse az mindenesetre, hogy már nincsenek ott !
Végül is a 10 millás lakás csak a birtokodban van, igaz egyhavi lakbért és ismeretlen összeg rezsi az ablakban. Tanuló pénz !!

gerbera317 # 2014.09.21. 20:54

Fizetési meghagyás az egyetemisták ellen, ha egyáltalán tudod a nevüket, de az még mindig kevés. Valószínűleg a fizetési meghagyásig sem jutsz el, ha mégis, valószínűleg behajthatatlan marad, neked meg rámegy egy csomó időd, további pénzed, és talán még az egészséged is, ld. golyós Sherlock tanácsát.

off Ebben a "kaukció"-ban nem több a "k" a kelleténél? on