tartozás behajtás


kicsi én # 2014.09.21. 19:42

Kedves Sherlock!

Köszönöm válaszát! Esetleg bővebb információt tudna erről írni hová lehetne fordulni?

Sherlock # 2014.09.21. 18:41

Nehezen és nem éri meg a fáradtságot.

kicsi én # 2014.09.21. 17:42

Tisztelt Fórumozók!
Olyan ügyben írok Önöknek, hogy fél évvel ezelőtt kiadtam a lakásom két egyetemistának, de szerződést nem kötöttem velük. Beköltözéskor csak a kaukciót fizették ki (arról sem írtunk papírt) és abban maradtunk hogy utólagosan fizetnek lakbért, tehát csak a beköltözést követő hónapban kezdtek el lakbért fizetni. Augusztus végén visszakérték a kaukciót és elköltöztek, de nem voltak hajlandók ebben a hónapban kifizetni az augusztusi lakbért. Kérdésem az lenne tudok e valamit tenni ezügyben? Válaszukat előre is köszönöm!

zora75 # 2014.09.19. 16:34

Tisztelt Szakértő !

Nem rég derült ki ,hogy a testvérem adósságot adósságra halmoz és nem fizet ill. nem tud fizetni ( 40 éves önnálló férfi)Érhet engem mint testvért vagy édesanyámat bármiféle anyagi kár akár a közeljövőben akár a bátyám esetleges halála után ( kórházban van )? Vagy szegény gyermeke örökli az adósságokat? Nagyon félünk és tanácstalanok vagyunk.
Válaszát előre is köszönöm

azami # 2014.09.17. 11:02

Nem tul rozsas a helyzet hogy igy mondjam. Azert nagyon koszonom. Igazabol nem szeretnem kifizetni mert anno megallapodtunk. Es ha nincs lakcimem hogyan fogjak rajtam behajtani ha meg csak ertesitest sem tudnak kuldeni lakcim hianyaban??azert nagyon koszonom a figyelmet es segitseget! Tisztelettel! A.

azami # 2014.09.17. 11:02

Nem tul rozsas a helyzet hogy igy mondjam. Azert nagyon koszonom. Igazabol nem szeretnem kifizetni mert anno megallapodtunk. Es ha nincs lakcimem hogyan fogjak rajtam behajtani ha meg csak ertesitest sem tudnak kuldeni lakcim hianyaban??azert nagyon koszonom a figyelmet es segitseget! Tisztelettel! A.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.17. 09:51

Az nem jó. Fizetési meghagyást úgy nem lehet kiküldeni, a perindításról meg nem értesülsz. Úgy emelkedhet jogerőre az ítélet, hogy nem is tudsz róla.

azami # 2014.09.17. 09:18

Koszonom a gyors valaszt. A kovetkezo problema hogy kulfoldon elek, magyar lakcimem nincs, hova kezbesitik egyaltalan ezeket? Egyelore kulfoldi allando lakcimem sincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.17. 07:06

Én megvárnám a fizetési meghagyást. Arra viszont fizetnék.

azami # 2014.09.16. 18:19

Tisztelt Forumozok!
Segitseget kernek...volt egy jelzaloggal terhelt ingatlanunk, amit ertekesitettunk. Az adasveteli szerzodes 8 millio ft-rol szolt (kb ennyi volt a hiteltartozas az ingatlanon), es abban allapodtunk meg szoban ott az ugyved elotta vevovel, hogy amennyiben az arfolyam miatt tobbet kell(ene) fizetni, 200 ezer ft-ig allja a vevo, es ha meg 200 ezret is meghaladja, az ezen feluli reszt kozosen, fele-fele aranyban fizetjuk. Meg is tortent az adasvetel, kozben a vevok nyaralni mentek, stb. emiatt (is) csuszott az egesz tranzakcio, igy mikor tenlyegesen megtortent az egesz, 8,6 millio lett a vegosszeg, amit tulajdonkeppen a szobeli megallapodas szerint rendeztunk. vevo utalt 8, 2 milliot, kiegeszitette meg 100 ezerrel, mi pedig utaltunk meg 300 ezret. de a vevo, a napokban megkeresett, es koveteli a 100 ezret, es szerinte nem tortent semmi olyan megallapodas h azt ok fizetnek. birosaggal fenyegetozik. Igazabol tanacstalan vagyok...mit tehetnek!? o hajtja a maga verziojat, pedig kezet adott akkor es ott az ugyvedje elott, mikor megkotottuk a szerzodest...
a hozzaszoloasokat tanacsokat elore is nagyon megkoszonom!
Tisztelettel es udvozlettel! A.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.12. 06:51

Ne haragudj, de honnan tudhatnánk?

Kitty025 # 2014.09.11. 17:45

Üdv!Egy olyan ügyben kérném a hozzáértők segítségét mely lényege egy ill.2 telenor(akkor Pannon)tartozás mely 2006-2007-ben lett kötve egyik 53000 másik 106000 ft-ból indul és a lényeg ami érdekelne engem az annyi lenne hogy lehetséges-e hogy másfél éve fizetem ezen tartozásokat havi 5000 ft-al az egyik konkrétan a másfél év alatt 13000 ft-ot apadt miközben befizettem 90000 ft-ot.Lehetséges hogy éves szinten legyen rajta ennyi kamat?Ez már uzsorának számít vagy csak én látom rosszul?Mivel ha jól számolom ezen évek alatt az éves kamata kb.15-17000 ft volt,ehhez képest mióta fizetem évi 70 ezer lenne?Nem értem.Előre is köszönöm.

gerbera317 # 2014.07.15. 11:23

Valószínűleg nem behajtó cég, hanem végrehajtó, aki nem cég, hanem hatóság. Ugye?

Két megoldás lehetséges:

  1. Az adós beszerzi a végrehajtótól, mennyi az össztartozása, és a vevő abból kirendezi az adós tartozásait, és a terhelések törlésre kerülnek. Ennek milliónyi variánsa lehetséges, az ügyvédi letéttől kezdve a követelés lefoglalását át az adós kezébe történő perkálásig. Utána már a rendes mederben folyik tovább az adásvételi folyamat.
  2. Az adós és a végrehajtást kérők együttesen kérik a végrehajtót, hogy az ingatlant a Vht. 157. §-ban foglaltak szerint adja el a vevőnek, a vevőt és a vételárat pontosan meg kell nevezni. A felajánlott vételár érje el legalább a becsérték 70 százalékát, de pl. Győrben a becsérték körüli összeget szokás felajánlani (ott ugyanis annyiért is elviszik árverésen). A felek együttesen előadott kívánsága úgy is megvalósulhat, hogy az adós kéri a végrehajtót, hogy a végrehajtást kérők hozzájáruló nyilatkozatát is szíveskedjen beszerezni. Végrehajtója válogatja, ki hogyan tesz ennek eleget.
ius latratus # 2014.07.15. 09:02

Miért, az eladó nem, tudja (akarja) rendezni a vételárból, vagy mi?
Annak az első mondatnak nem kellene nekifutni újra?

erka81 # 2014.07.15. 08:09

HELP!!!

Szeretnénk egy ingatlant vásárolni van rajta 366000ft tartozás a tulajdon jogi lapon a budapesti behajtó cégtől! Olyan sokszor hallottam már arról hogy sokkal olcsóbban ki lehetne ezt tőlük hozni mennyivel érdemes próbálkoznom? Egyedül magán ember ként van erre esélyem hogy megegyezem velük?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.05. 16:23

Felszólítás, fizetési meghagyás, per.

armagedon # 2014.03.05. 08:04

Tiszteletem!

Kölcsönadtam ismerősömnek nagyobb pénzösszeget amelyről elismervényem is van 2 tanúval aláírva. A kölcsön óta elég sok idő eltelt de nem mutat hajlandóságot a pénz visszafizetésére. Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

befektető # 2014.02.05. 09:30

Tisztelt Jogi Fórum!

Nagyobb összeget fektettem be, a Civis Globál Brókerház Zrt-be, valamint a Benefitium Fortis Zrt-be. Mind a két cég képviselője azonos személy, aki a sajtó hírek szerint előzetes letartóztatásban van. MNB 250 millióra büntette, H-PJ-III-B-47/2013.sz. határozattal befektetési szolgáltatási tevékenységtől eltiltotta a Civis Globál Zrt-t.

Az egyik befektetés negyedéves időtartamra szólt, mely már lejárt, a másik egy éves, ahol negyedéves hozam kifizetése vált esedékessé. Egyik befektetésből sem láttam egy fillért sem, sőt a céget sem tudom semmilyen formában sem elérni. Állítólag a pénzek külföldön vannak befektetve.

Nem tudom ki az illetékes, aki tudna nekem segíteni abban, hogy a befizetett összeget visszakapjam?
Az ügy lezárása után - ha van pénz - a befizetők külön kérés nélkül megkapják-e a pénzüket vagy bízzunk meg valakit, aki képvisel bennünket ebben az ügyben?

Kérem Önöket, szíveskedjenek segíteni, mit tegyek, kihez forduljak segítségért ebben az ügyben?

EOS_Faktor_Zrt. # 2014.01.17. 19:02

Tisztelt „grimipapa”!

Az EOS Faktor Zrt. képviseletében eljárva, a jogi fórumon történt bejegyezésével kapcsolatban kérjük, hogy szíveskedjék felvenni a kapcsolatot Társaságunkkal a jogiforum.blog@eos-faktor.hu címen, ahol kollégánk az Ön által leírtakat érdemben megvizsgálják és ennek eredményéről értesítik Önt!

Üdvözlettel,

EOS Faktor Zrt.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.16. 08:07

A királygyaloggal nyitás a leggyakoribb. De van, aki a vezérgyalogot preferálja.

grimipapa # 2014.01.15. 16:32

Tiszteletem!

Szeretném kikérni a tanácsukat. Előfizető vagyok a mai napig az INVITEL zrt-nél. El voltam maradva a befizetéssel durván 3-4 hónapot, ezt átadták a Credit CONTROL kft-nek. Amikor a behajtócég felé törlesztettem a tartozásom az INVITEL nem kapcsolta vissza az igénybe vett szolgáltatásom. Ez a legkisebb gondom.
2013.08.13-án fizettem be a csekett. 2013.12.20 előtt jött az EOS FAKTOR-tól a papír hogy rendezzem a tartozást ami 35ezer forint. Az INVITEL nem küldött egy darab felszólítást, de még csekket sem.
Mit tudok lépni?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.10. 12:48

Apatoczky, engedmémyezési szerződést mutattak?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.10. 12:47

Mennyi idő alatt évül el?
Egy év. De minden végrehajtási cselekménnyel újra indul.

apatoczky # 2014.01.09. 21:31

tisztelt forumozók.
Kb másfél éve kaptam egy levelet egy behajto cégtöl hogy 2003 as vodafone tartozásom van 60 ezer forint és ezt fizessem be.Ha nem teszem az összek 168 ezerre növekedik a jövöben.Kértem a behajto céget, mutassanak nekem olyan iratokat ami követelésüket alá támasztaná.Ezt nem tudták megtenni, állitásuk szerint ennyi évig nem örzik a papirokat de a tartozast fizessem be.megkerestem a vodafone-t, szerintük nincs tartozásom.majd jött egy éves levelezés a behajto céggel.Bizonyitékot a mai napig nem tudtak felmutatni ami a követelésük jogosságát igazolná.majd fél év szünet után jött egy levél, hogy amennyiben most kedvezményesen befizetek 40 ezer forintot, akkor rendben vagyunk.
Nos, én még nem mertem elküldeni öket a sunyiba de azt megirtam nekik hogy ameddig nem tudják nekem elmondani azt hogy miért is tartoznék én, addig nem fizetem be az összeget.Tudomásom szerint nincs és nem is volt tartozásom egyetlen mobil szolgáltato felé.Nos, nagyon szeretném már ezt az ügyet lezárni. Ha valaki tudna segiteni hogy mit lehet ilyenkor tenni, azt megköszönném.
Üdvözlettel
Zsolt

Polgár26 # 2014.01.09. 13:37

Üdvözlöm!

Segítségét kérném a Telenor tartozásom kapcsán.
Én,mint fő előfizető és alattam egyik barátom al előfizető tartozást "halmoztunk" fel, elismerjük.Az ügy végrehajtóhoz került.Nekem jövedelmem nincs, többszörös szív műtött, munka nélküli (lassan leszázalékolt)vagyok.A barátommal évekkel ezelőtt megszakadt a kapcsolat..Rajtam akarják behajtani a közel 400 e Ft összeget.Amit részletekben tudnék rendezni mivel szüleim segítenek a hétköznapok túl élésében.
Részletekben törleszteném, de valaki azt mondta járjak utána, nem évült-e el..
Mit tehetek ilyen esetben?
Mennyi idő alatt évül el?
(az Én telefonszámláim rendezettek voltak,a barátoméi kevésbé)
Köszönöm előre is a válaszát!