Fenyeget a végrehajtó!


ZFKATA # 2004.08.09. 06:20

Ismerősöm hasonló ügye kocsi eladásától számított kb. 1 év alatt lezajlott, pénzbüntetést kapott.

Plextorka # 2004.07.30. 13:47

Még nincs feljelentés!

Plextorka # 2004.07.30. 13:46

Köszönöm a választ!

the big cat # 2004.07.30. 13:41

5 évig terjedő szabadságvesztés elvileg, de ekkora összegnél szerintem akorlátlan enyhítés lehetősége simán nyitva van a bírónak, különösen mivel temetésre kellett a pénz, így a bűncselekmény társadalomra veszélyessége igen csekély. de büntetőjogban NickName kollega itt az ász.

Van már feljelentés? Mert ha még az sincs, szerintem jó sokáig húzódhat az ügy, és a vádirat benyújtásig fizethetsz. A lényeg, hogy amikor tudsz akkro fizess amennyit tudsz., és ha más nem megy, akkro ne a végrehajtóval, hanem az adóhivatallal egyezkedj.

Plextorka # 2004.07.30. 13:27

Mennyit kaphatok érte?
Avégrehajtó hajthatatlan.

the big cat # 2004.07.30. 13:23

Nem, egyáltalán nem biztos. A törvény szerint ez tartozás fedezetének elvonása, ami bűncselekmény, viszont nem büntethető az, aki a vádirat benyújtásáig a tartozást kiegyenlíti.

Itt ugye gazdasági tevékenységből származó tartozásról van szó.

Ettől függetlenül mindenképpen lehet apellálni a végrehajtó moralitására, hogy adjon újabb haladékot.

Plextorka # 2004.07.30. 13:04

Biztos ez?

Plextorka # 2004.07.29. 13:39

köszönöm a választ

szajbertattila # 2004.07.29. 12:42

Ebből szerintem nem lesz büntető ügy, nyugodj meg. Ha a pénzt valóban a temetésre költötted, akkor nem hinném, hogy feljelentenek - úgyhogy nyugodj meg. Főleg, hogy fizettél is 80.000-et. Ez nem is annyira jogi, mint inkább erkölcsi kérdés - és azért az adóvégrehajtó is ember, mégha ideges is eltt ott hírtelen ...

Plextorka # 2004.07.29. 09:14

Azt elfelejtettem este megírni,hogy egy részét tartozásnak 80000Ft-ot kifizettem!

Plextorka # 2004.07.28. 20:08

Tisztelt cím!

Leírnám a történetet röviden:
A családom nehéz helyzetbe került,vállalkozásom nem sikerült ,Tb tartozást nem tudtam kifizetni.(250000Ft)
Nincs vagyontárgyunk,csupán egy autónk volt.
Le akarták foglalni,de megállapodtunk-irásban-,ha önként eladom és rendezem a tartozást nem foglalják le.Az autót el is adtuk ,de történt egy sajnálatos esemény a családban.
A nagymamám súlyos beteg lett,és meg kellett műteni,sajnos hamarosan elhunyt.
A pénz nagy részét a fennforgó költségekre költöttük és mivel keresetem egyátalán nincs,feléltük.A tartozásomat nem tudtam kifizetni,noha aláírtam kényszerhelyzetben,hogy rendezem a tartozásomat.
a végrehajtó most börtönnel fenyeget.
Kérem segítsenek,fizetni nem tudok.
Mi tehetnék?Mi történhet velem?