Közokirat hamisítás?


teketorika # 2014.09.06. 19:14

Tisztelettel és gyorsan kérdezek!

Férjem adataival sógorom a vállalkozásához árut vett, de nem fizetett. Átadtuk a leveleket, gondoltuk-elírás.
Nos, most a MOKK jelentkezett be, hogy lefoglalnak nálunk!Most akkor helyettünk írt alá? Ilyenkor mi van, mi lesz? Anyósom és sógorom nem aggódnak... Aggódom!!! Kérem, segítsenek válaszukkal!

fidohh # 2014.05.07. 19:12

Köszönöm a gyors választ!
Lenne értelme a nyelviskolát beperelni?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.07. 12:04

Nem neked kell bizonyítani, hanem a vádnak.

fidohh # 2014.05.06. 19:56

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi eset kapcsán kérném a tanácsukat, véleményüket:
Január végén államvizsgáztam a győri Széchenyi István Egyetemen, a diploma kiadásához egy középfokú nyelvvizsga megléte szükséges. Evvel gondoltam nem lesz gondom, mivel még 1999-ben a rigó utcai ITK központban sikeres vizsgát tettem. Ezért jóhiszeműen elküldtem az Egyetemnek nyelvvizsgám másolatát. Az iskola előírásszerűen ellenőrizteti a nyelvvizsga hitelességét. A gondok ezután jelentkeztek. Az ITK elmondása alapján a 99-ben megszerzett nyelvvizsgám nem szerepel a rendszerükben, magyarul nem tekinthető eredeti bizonyítványnak. Ennek eredményeképpen jelenleg ott tart az ügy, hogy egy házkutatási parancs alapján begyűjtötték az eredeti bizonyítványomat illetve a győri rendőrkapitányság eljárást indított ellenem közokirat hamisítás alapos gyanújával.
Mi lehetne a helyes út az igazamat bizonyítani?
Köszönet előre is mindenkinek!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.29. 08:42

Én is szeretném megérteni a húrelméletet. Nem megy.

Elzso # 2014.01.29. 07:25

Kedves Kovács Béla Sándor!

Szeretném megérteni, hisz ezért van a fórum és talán másoknál is felmerülhet.

Köszönettel,
Elzso

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.28. 17:40

Nem érted. De nem is a te dolgod ez.

Elzso # 2014.01.28. 13:42

Kedves Agent Cooper! Köszönöm a gyors választ. Ezek szerint valótlan adat, tény közokiratba foglalásában közreműködés csak jogerős határozat esetében meríti ki az intellektuális közokirat-hamisítást ha jól értem.

Üdv,
Elzso

Agent Cooper # 2014.01.28. 12:58

Kedves Elzso!

Közokirat-hamisítás nem valósult meg.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.28. 11:57

???

Elzso # 2014.01.28. 10:21

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi eset kapcsán kérnék jogi állásfoglalást, véleményt:
X és Y esetében folyamatban van a válóper gyermekelhelyezéssel. A felek közös lakásban, közös háztartásban nevelik gyermekeiket. Bírósági döntés alapján Y gyakorolja a szülői felügyeleti jogokat, de ez a háztartási viszonyokon nem változtatott. X kapja a családi pótlékot, egyben fizeti a teljes rezsit, fele arányban a gyermekek ellátását, tartásdíj megállapításának igénye nem merült fel Y részéről. Egy vitát követően Y bosszúból levelet írt a MÁK-nak és kérte a családi pótlék részére történő megállapítását és X-től történő megvonását. Nyilatkozatban rögzítette, hogy gyermekeit egyedül neveli. A MÁK Y nyilatkozatát elfogadva megvonta X-től a juttatást és kötelezte másfél évnyi (ennyi idő telt el a szülői felügyeleti jog korlátozása óta) jogtalanul felvett juttatás visszafizetésére. X fellebbezett figyelemmel arra, hogy Y állításával szemben nem kerültek ki háztartásából a gyermekek, ami feltétele a juttatásnak. A másodfokú határozat X-nak adott igazat.
A kérdés az, hogy abban az esetben megvalósul-e a közokirat hamisítás, ha a hamis állítás csak az első fokú határozatban jelenik meg, azaz hamis állításra alapozva került kiadásra, azonban azt a másodfokú határozat megsemmisítette.

Előre is köszönöm a véleményeket,
Elzso

bababöbe # 2014.01.22. 10:42

Köszönöm, megértettem
Szervusz

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.22. 09:50

Az előbb nem ezt kérdezted? (A neten a tegeződés a főszabály, szervusz!)

Ha valakit pénzbüntetésre ítélnek, az az ítélet jogerőre emelkedésével mentesül a büntetett előélet hátrányos jogkövetkezményei alól.

bababöbe # 2014.01.21. 18:33

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!
Nagyon szépen, köszönöm gyors válaszát,még azt szeretném tudni, tiszta lesz az erkölcsim, vagy szerepel benne ez a dolog ?
Még egyszer köszönöm
Tisztelettel:

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.21. 14:47

Kaphatsz.

bababöbe # 2014.01.21. 13:33

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!

A kérdésem a következő lenne, 2009-ben végeztem a főiskolán, mivel a nyelvvizsgát nem tudtam megszerezni és a munkahelyen kérték vásároltam egyet, persze kiderült, rendőrségi feljelentés és bírósági tárgyalás is következett, mivel elmondtam kik voltak az előállítók, őket is felelősségre vonták. Pénzbüntetést kaptam, már kifizettem, most újra munkába szeretnék állni, az erkölcsi bizonyítványban fog e szerepelni ez a szégyenletes dolog, vagy kaphatok e erkölcsit, soha máskor nem keveredtem összetűzésbe a törvénnyel.
Válaszukat előre is megköszönve
Tisztelettel:

guba" # 2013.04.04. 15:16

Én mindig irigyeltem az ilyen holtbiztos tudást.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 08:22

Akinek bűncselekményről van tudomása, az tegyen feljelentést.

Zoli8308 # 2013.04.03. 12:40

Érdeklődni szeretnék a következő ügyben.
Egy egyéni vállalkozóról kiderült/kiderítettem, hogy kereskedelmi tevékenységét kereskedelmi végzettség nélkül nem folytathatja. Tudomásomra jutott annak az intézménynek a neve, amely a bozonyítványán szerepel. Az intézménytől nem tudtam igazolást kapni a kérdésemre, magánszemély részére nem állíthatnak ki ilyen igazolást, hogy az illető nem járt oda, Viszont a törzsszám alapján nem találják. Ez az első probléma.
Második. Az illető ezzel jelentős anyagi haszonra tett szert, a vállalkozás megkezdése óta ugyanazon a néven és gazdasági formán működik. A kiderített okirat hamisítás óta a kezdő vállalkozásból oda jutott 15 év alatt, hogy vállalkozását több mint 200 millió forintra biztosították. Harmadik.
Polgármesterek és egyéb befolyásos emberek vesztegetésével jutott piaci lehetőségekhez, amely magas beosztású politikai vezetők cégeit is elérte.
Eddig lehet fokozni a nulláról 15 év alatt. Ez ellen mint magánszemély nem tudok tenni semmit. A NAV ellenőrzésekről ne is beszéljünk. Minden boltot évente 10-15 alkalommal végigellenőriznek, oda 15 év alatt összesen 7 ellenőrzés történt, pedig a jövedéki csalástól az áfacsalásig minden bizonyítható lenne, ha belenéznének a könyvelésébe.

Vajon ha ezeket sikerülne bebizonyítani akkor mennyit kaphat egy ilyen szorgalmas törvénykerülő ?

Válaszukat előre is köszönöm.

Véleményem # 2012.10.24. 12:53

Sokan rendelkeznek nyelvvizsgával, de nyelv tudással mellé meg nem... Ezzel csak ő "ég" be valaki előtt majd, ha véletlenül kell a nyelv tudás.
( Ha ennyire zavar ez titeket akkor utaljátok vissza a pótlékot és tegyen új nyelvvizsgát, lehet tiszta lappal indulni... )

gyöngy1960 # 2012.10.24. 12:39

Tehát a férjem nem kerülhet bajba? Akkor sem, ha egy szót sem tud angolul és felvette a nyelvvizsgapótlékot? A diplomája is érvényes marad?

Dr.Attika # 2012.10.24. 05:12

Hol itt a közokirat-hamisítás? A nyelvvizsga bizonyítvány magánokirat. Már semmilyen jogkövetkezmény nincs csak a lelkiismeret furdalás, az pedig nagyúr. 20 évvel a háború után egy sebész főorvos beballagott a rendőrségre és feltárta, hogy a háborúban felcserként ténykedett egy orvos hadnagy mellett, aki meghalt. Felvette az egyenruháját, magához vette az iratait, majd ezekkel sebész orvosként helyezkedett el. Olyan jó lett a szakmában, hogy elismert sebészként főorvosságig vitte, de a lelkiismerete önfeljelentésre késztette.

gyöngy1960 # 2012.10.23. 20:47

Köszönöm a válaszaikat. Mennyi az elévülési idő? Mivel jár, ha mégis a hatóságok tudtára kerül? A nelvvizsgával való visszaélés. Úgy a diplománál és a nyelvvizsga pótléknál!

lajcsó # 2012.10.19. 16:29

A felvázolt tényállás összetett.
Volt egy közokirathamisítás (15 éve). Ez szerintem is elévült.
Továbbá volt egy csalás, amivel a munkáltató sérelmére károkozás is történt. Tehát itt két elévülési szabályt kell alkalmazni: büntetőjogit és munkajogit. Mivel a munkáltató sérelmére bűncselekmény útján történt a károkozás, a munkajogi elévülési idő a büntetőjogival együtt "ketyeg". Amennyiben csak 3 éve nem kapja a férjed a nyelvpótlékot, akkor még nem évült el a cselekmény.

gyöngy1960 # 2012.10.19. 13:39

Elnézést! Köszönöm! Ezzel kellett volna kezdeni!
Mennyi az elévülési idő?