Parkolási díj behajtása


drbjozsef # 2021.12.28. 15:34

Már küldtél levelet? Akkor foglalkoztál vele? Igen.
Most már nem kell akkor.
Feljelentést? Szerintem kérdezd meg azt az ügyvédet erről...

SzaboF # 2021.12.28. 14:59

Van valami hátránya, ha nem foglalkozom az ügyel, vagy későiekbe rábaszás lesz belőle? Gondolok itt valamit majd megterhelnek vele..Már tavaly kaptunk egy felszólítást, de akkor egy ügyvéd levelet írt nekik, úgy látszik kötik az ebet a karóhoz! Azt hiszem ebből rendőrségi feljelentés lesz, Nehogy már nekem ezzel keljen foglalkoznom, mikor nem is jártunk ott..

drbjozsef # 2021.12.28. 14:46

SzaboF,

Még egy rendszám sem kell.
Te nem vagy bíróság, neked nem kell igazolniuk semmit (mondjuk, nem hátrány, de nem kötelező).
Felszólítanak, te meg fizetsz vagy sem. Ha nem jogos, majd nem ítélik meg.

Miért ne mondhatnám, hogy adj nekem egymilliót mertcsak? Nem tilos az.

SzaboF # 2021.12.28. 14:42

Ilyen esetbe elég egy rendszám? Nem kellene fényképpel alátámasztani..Igen egy ügyvéd küldte, akit nem lehet elérni.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.12.28. 14:22

Valaki járt már igy??
Hisz épp most mondtad.

drbjozsef # 2021.12.28. 14:22

SzaboF,

Igen, elég sokan vannak, akik pótdíj felszólítást kapnak Horvátországból, és ezek között bizonyosan több olyan eset is van, amelyik ezért vagy azért, de nem jogos. Mindenki hibázhat. Az a levél amit kaptál, feltehetőleg egy ügyvédi iroda levele, van benne elérhetőség, és szépen megírod nekik, hogy soha nem jártál Horvátországban (és, gondolom, az autód se mondjuk egy rokonnal). Ha van bizonyítékuk, majd fizetési meghagyást küldenek vagy pert indítanak, és ott lesz lehetőséged előadni az ellenérveidet.

SzaboF # 2021.12.28. 14:14

Üdv mindenkinek. Nekem is parkolási bírság gondom van. 2013.01.31 parkoltam Horvátországban ( állításuk szerint) és küldtek egy levelet hogy fizessek be 210€ . Csak az a bökkenő, hogy nem hogy autóval, de még életünkbe nem voltunk Horvátországba. Se egy fénykép se egy autómárka, csak három betű és három szám szerepel a papirón, ami lehet egy rendszám is pl. a mi autónké. Na de ez nem bizonyíték.. Valaki járt már igy?? Köszi a választ.

Grave7 # 2021.09.23. 11:42

Gratulálok?

fehera1962 # 2021.09.23. 09:55

MegálltamA kocsitól kb 15-20 méterre távolodtam el mikor észrevettem a parkolóőrt. Elíndítottam a parkolást SMS-ben. A parkolóőrnek megmutattam az SMSt. Azt mondta akkor minden ok.Ezek után mint kiderült 50 másodperc elteltével leállítottam a parkolást STOP-l. A válasz SMS-ben azt írták törlik a parkolást, mert 1 percen belül állítottam meg. Megbüntettek.

gerbera317 # 2021.09.12. 13:05

Így igaz. Nálunk is van erdőtörvény, a természet védelméről szóló törvény, amelyek megfogalmaznak olyan korlátokat és tilalmakat, amiket külön nem kell (és nem is lehet) kitáblázni, de ezeknek a nem ismerése nem mentesít. Nagyon valószínű, hogy ilyen nemcsak a sokat szidott magyar jogban van, hanem a (horvátok által sokat szidott) horvát jogban is. Csak nálunk nem bujkál minden zöld fa mögött egy bírságolásra jogosult személy, míg a horvátoknál - ezek szerint - igen.

Szomorú örökös # 2021.09.12. 08:31

asztal

Szerintem ott a zöldterületre történő behajtás és ott várakozás miatt szabhatták ki a bírságot, ami nem táblával hanem jogszabályban meghatározott tiltás lehet - és ezt ők nagyon komolyan veszik, mert rengeteg természetvédelmi területük, nemzeti parkjuk van - de erről nagy valószínűséggel helyi szabályzatban találhatsz bármit. Itt kétlem, hogy konkrét segítséget fogsz rá kapni. Egy a lényeg, hogy mivel Unió, így meg fognak találni, ha másként nem, pont a mozgássérült kártya adatai alapján, amit kihelyeztél a szélvédőre.

asztal # 2021.09.12. 07:47

Sziasztok,

Nekem nem parkolási bírság a problémám, hanem egy ok nélküli közterületi bírság. A főúról lehajtottunk egy erdős részre Makarska után, nem volt semmilyen tilt tálba. A egy erdei út végén megálltunk. Fiam mozgássérült, kiraktuk a jelzést szélvédőre. Elmentünk kicsit sétálni amennyire lehet így. Mire visszaértünk a szélvédőn közterületi büntetés, 200kuna ha jól emlékszem. Alatta mozgássérült kártya. Ahol parkoltunk már az erdei úton 3 elágazás volt. Mikor visszamentünk kerékcsere, majd kifelé levideóztam az utat a főútig, sehol semmi tiltás. A főúton volt megállni tilos korábban de azt többször megszakította után kereszteződés, az erdőben.

Mit tegyek hogy ne küldjenek feleslegesen bírságról értesítést?

Kérjek magyar közjegyzőtől előzetes bizonyítást a videó alapján?

Ha megjön az értesítés mit tegyek?

Letiltottam, hogy ne adják ki az autó adatait harmadik személynek, de nem tudom ez nemzetközi szerződésben-van e hogy ki tudják adni? A parkolási ügyekben eljáró magyar ügyvéd szerintem nem jogosult a 1999. évi LXXXIV. törvény 18.§ letiltás után a alapján21. § alapján adatot szerezni.

Szomorú örökös # 2021.04.18. 07:51

Lacus561

Én is kaptam egy pont ua. felszólítást. Dátum: 2018.01.29.

Neked voltak fotók a felszólítás mellett a szabálytalanul, parkolójegy nélkül várakozó autódról? Az előtted kérdező kapott fotókat, így bizonyítva van a szabálytalan parkolása és ő is elismeri, akárcsak te (legalábbis te se nagyon tiltakoztál). Neki special mással van baja. De a lényeg, hogy EU-n belül simán végrehajtják rajtad a tartozást, ha nem jársz utána, hogy mennyire is jogos.

Szomorú örökös # 2021.04.17. 17:10

Én láttam már olyat hogy a behajtó nem teljes körűen tájékoztatta az ügyfelét

Ez talán akkor érne valamit, ha az illető nem követte volna el. De nagy valószínűséggel elkövette, elismerte, így jogos a parkolási pótdíj követelés. Ha nem követte volna el, akkor meg is érteném, hogy tiltakozik, mert ő tudja legjobban, hogy kamu és akkor nyilván abba az irányba próbálna elmenni hogy bizonyítsák a követelés jogosságát.

Szomorú örökös # 2021.04.17. 04:07

A 10 év elég hosszú idő.
Érdemes lenne valahogy utána nézni, mert kamu is lehet

A 10 év valóban sok, de ennek ellenére ott más szabály van. Nem írta a kérdező, hogy olyan régen történt, csakis azt, hogy a behajtó 10 éves elévülésre hivatkozott. A kérdező ezt írta: „Dátum: 2018.01.29.” Nagy valószínűséggel a szabálysértésenk az időpontja. Az pedig 5 éven belül van.

Az eljáró horvát ügyvéd által küldött fizetési felszólításokban foglaltakkal egyezően a követelés elévülése a horvát kötelmi törvény (Zakon o obaveznim odnosima, Narodne Novine 35/05, 41/08, 125/11, 78/15) 225. §-a alapján 5 év, melyet a kötelezett adatainak megismerésétől számítanak tekintettel arra, hogy a kötelezett adatainak hiánya a követelés érvényesítését akadályozta, ez idő alatt a követelés nyugodott, az elévülési idő nem telt (kötelmi törvény 237. §). A horvát fél minden ügyben ezt az álláspontot képviseli.

Szomorú örökös # 2021.04.16. 14:53

Lacus561

Én is kaptam egy pont ua. felszólítást. Dátum: 2018.01.29. A dokumentumban 10 év elévülés van feltüntetve. Szerintem, ha már eddig eljutottak, akkor ez már csak göngyölődik és csak több lesz. Sajnos be kell fizetnünk a 168,86 Eurot.

A Horvátországban elkövetett jegy nélküli szabálytalan parkolásokra a horvát törvények a mérvadók, nem az itthoni.

Lacus561 # 2021.04.16. 14:46

Én is kaptam egy pont ua. felszólítást. Dátum: 2018.01.29. A dokumentumban 10 év elévülés van feltüntetve. Szerintem, ha már eddig eljutottak, akkor ez már csak göngyölődik és csak több lesz. Sajnos be kell fizetnünk a 168,86 Eurot.
Szerintem, ez van!

csakegymeselő # 2021.03.23. 20:47

Tiszteletem az Uraknak!
A forómon már hírhedt Marko Kuzmanovic pulai (horvát) ügyvéd úgy néz ki már nem csak a horvát, hanem a belgrádi parkolási díjakat is elkezdte szedni az önkormányzatok/állami szervek nevében.

Minap kaptam levelet egy 2018 augusztusi parkolási bírság behajtásáról. A bírság szerintem jogos és hajlandó vagyok fizetni. A kérdés viszont nagyon foglalkoztat, hogy kinek fizetek és tényleg szükséges-e. Az egész levél és folyamat B kategóriás. Kapok fizetési felszólítást nem ajánlott levélként, csakúgy bedobva a posta ládába. A levél 4 oldalt tartalmaz. 1 oldal ismertető, pár jogszabályra hivatkozás a parkolóhelyekről való használatra, 1 oldal a büntetésről és fotó az autómról, 1 oldal összegzés plusz egy magyar "ügyvéd" elérhetősége, és 1 oldal, ahol a PULAI MEGYEI BÍRÓSÁG által megbízott tolmács lefordítja a dokumentumot.

Ismétlem, B kategóriás. Vagyis eléggé profi, hogy hihető legyen, de nem eléggé, hogy ne kételkedjen az ember. 168 eurót kérnek rajtam számon. 14 euró a büntetés, a többi a munka díja az ügyvédeknek, akik megtaláltak és lefordítatták a szöveget. Jó biznisznek tűnik!

Ha bárkinek van friss tapasztalata írjon, amúgy még később írok, közvetítek. Az előző két hozzászólásról nem tudom mennyire komolyak. Tényleg bíróságra viszik-e ezeket az ügyeket. Ha bárkivel történt ilyen az végképp írja meg!

drbjozsef # 2021.03.13. 20:07

cinque,

Viccelsz? Persze, megindítják a bírósági eljárást, simán. Monhatnám, futószalagon. Naná.

gerbera317 # 2021.03.13. 19:18

Van tapasztalat: behajtják, ha behajtható, vagy behajthatalan marad, ha nem hajtható be.

cinque # 2021.03.13. 18:16

Kedves Sorstársak!
Szeretném megkérdezni bárkinek van-e tapasztalata hogy mi történik ha valaki nem fizeti ki a követelést?
Van olyan magyar állampolgár aki ellen valóban megindították a bírósági eljárást? Amennyiben igen milyen döntés született az ügyben?
Szinte hihetetlen hogy több ezer ügyből mindenki befizette a vélelmezett bírságot.
Előre is köszönöm a választ

cinque # 2021.03.13. 18:15

Kedves Sorstársak!
Szeretném megkérdezni bárkinek van-e tapasztalata hogy mi történik ha valaki nem fizeti ki a követelést?
Van olyan magyar állampolgár aki ellen valóban megindították a bírósági eljárást? Amennyiben igen milyen döntés született az ügyben?
Szinte hihetetlen hogy több ezer ügyből mindenki befizette a vélelmezett bírságot.
Előre is köszönöm a választ

elemzo # 2021.01.13. 22:24

Ezt még tanulnod kell nonolet hableány! Itt okoskodsz, a gyakorlatban meg az történt amiket leírtam. Remélem senki se húzta a rövidebbet mert a te semmit tudásodra alapozott.

drbjozsef # 2020.10.21. 10:41

usert,

Igen, a tapasztalatok keresésével jobban jársz, ha a gugli segítségét veszed igénybe.

Például, valaki azt állítja, hogy 5 év után elévül az eset, de az is le van írva, hogy az 5 évet a gépjármű üzemben tartójának megismerésétől számítják a horvátok, ez például mennyire van így?

A horvát jogszabályok ismeretének hiányában csak "igen valószínű"-t mondanék - tekintve, hogy ez nálunk is így van, például az autópálya pótdíjazásoknál is. Addig az elévülés, érthető okokból, nyugszik.

gerbera317 # 2020.10.21. 10:23

Nem nagyon találtam visszajelzéseket, hogy kinek hogyan zárult ez a történet
Az itt kérdezők nagy részének ez nem fontos, pedig ez egy általános fórumszabály. Persze, ahogyan egyik-másik kérdez, talán nem is baj, ha nem számol be az eredményről.