megtalálni valakit?


Poruljárt_Attila # 2013.05.12. 19:15

Hogyan lehet valakit megtalálni, aki szándékosan "eltűnt"? Milyen jogi lehetőségek vannak erre?
A volt lakcíméről kijelentkezett, új nincs neki, azaz papíron hajléktalan, na ettől függetlenül lakik vagy egyszerre 3 helyen, de teljes rejtély.
Nyilván megvan az oka erre, nem kevesen szeretnének vele "elbeszélgetni", na de ami nagyobb gond, hogy lakcím nélkül most jogilag se tudok ellene lépni.

Oké, ha megbízok egy magánnyomozó céget, tuti kiderítik, csak éppen nincs 300 ezrem most. Szóval egyéb lehetőségek vannak?

Véleményem # 2013.05.12. 21:52

Keresd meg szabad idődben...
Ha követett el valamit és hivatalosan is van eljárás amiben olyan szinte érintett, hogy indokolt a megjelenése vagy kihallgatása meghallgatása akkor a hatóság körözni fogja...

Poruljárt_Attila # 2013.05.13. 03:44

Drága Véleményem, teljesen lehetetlen. Azt el se tudod képzelni, mennyi szabad időmet és energiámat áldoztam már a felkutatására, de sajnos képtelenség. Budapest van ahhoz elég nagy, nem mehetek végig ajtóról ajtóra.

De mintha az rémlene, hogyha valakinek érdeke fűződik ehhez, és ezt bizonyítani tudja, akkor az okmányiroda kiadja az infókat egy személyről, nem jól tudom? Feltéve, hogy egyáltalán van bármi infó róla a rendszerükben, amit nem igen hiszek.
Körözést meg dehogy ad ki a töketlen hatóság ... Igen, van ellene eljárás, de ahogy említettem másik topicban, éppen azon dolgoznak, hogy eltüntessék az ügyét. Más, normál személy egy ilyen bcs-vel már rég előzetesben lenne, na de ő nem "normál" személy. Úgyhogy körözés kizárva.

Más módszer kéne, na és mint megtudtam, ha nincs címe, fmh-t se lehet ellene beadni, hát ez aztán a teteje mindennek. Nyilván ő is tudja nagyon jól ezt, és nem véletlenül jelentkezett ki mindenhonnan.

Véleményem # 2013.05.13. 10:58

Akinek komoly oka van rá, hogy bujkáljon és ne találják meg az úgyis megteszi... Amíg ezt jól csinálja addig nem fogod megtalálni. Ha nem körözik akkor meg nem foglalkozik vele senki, éljen ott ahol akar, csinálja azt amit akar.
Nem hinném, hogy az okmányiroda adna ki bármilyen infót is 3. fél részére...
Az eljáró hatóság tudja mit akar kihozni ebből, úgy is fog cselekedni...
Ha te vagy a sértett akkor fogadj ügyvédet, vagy írtad a magán nyomozót is. Ha nincs erre pénz, akkor nincs mit tenni.

Poruljárt_Attila # 2013.05.14. 11:32

Oké, hát most nem írom le az egészet megint, de szal egy normál ember ellen már rég kiadott volna a drága hatóság körözést, sőt mi több, már rég előzetesben lenne.
Na de akinek nem is egy rokona ügyész ill. bíró, .... kell folytatnom a gondolatot? Valójában még ők kértek elnézést tőle a nyomozati szakban is, ha be merték idézni, és netán negyedszerre be is ment.

Úgyhogy ez a vonal elfelejtve.

Viszont az okmányiroda hidd el, hogy csinál olyat, hogy "adatszolgáltatás", és ha az illető nem tiltotta le ezt a szolgáltatást, akkor ha a kérelmező igazolja a jogos érdekét, akkor bizony kiadják a lakcímét pl. Legalábbis így volt, ha ezen változtattak valamikor, az megeshet, akkor nem így van.

Csak az a nagy gond, hogy legnagyobb valószínűség szerint hivatalosan sehova nincs bejelentkezve, pont a rengeteg fizetési meghagyásos megkeresések elkerülése érdekében (minimumként, de persze ennél vannak durvábbak is).

De ez egy újabb jó kérdés: jogszabályilag lehet valaki akár sok évig is papíron hajléktalan?

pazs # 2013.05.14. 12:55

Ha jogi érdekedet valószínűsíted (például pont amit írsz, hogy pert szeretnél indítani), a nyilvántartó hatóság kiadja a lakóhelyét. De pont azt írod, hogy az nincs neki.
Amúgy nem tilos hajléktalannak lenni.

wers # 2013.05.14. 13:30

kitartás Attila, a párom azt szokta volt mondani, 25 évet keresett engem, mire megtalált :)

Poruljárt_Attila # 2013.05.14. 16:37

hát ez izgalmas így. csak tudnám, hogy a frászba lehet több kft-je is (kettőnek biztosan ő az ügyvez. iga-ja), és akkor lehet 20 évig is hajléktalan? áhhh, ez kész na. minden vagyona természetesen haverok nevén van, az nem gond.
Per az már megy ellene, na csak éppen fáradoznak az eltüntetésén :(

pazs # 2013.05.14. 18:35

Hát te még nem hallottál olyat, hogy hajléktalanok nevére írattak kft-ket eltüntetés céljából?

Poruljárt_Attila # 2013.05.15. 04:59

ja hát igen. csak azt nem értem, hogy oda nem kell megadni valami létező címet?
tudod mi a vicc? a cégjegyzékből kikerestem az illető Kft-it, elméletileg van bejegyezve hozzájuk bp-i cím, de aztán felhívtam őket, és még csak nem is hallottak az illetőtől.

Miközben több ügyvéddel is kapcsolatban vagyok, akik olyan cégeket képviselnek, akik szintén kergetik az illetőt, és még amikor volt címe, FMH-t adtak be ellene, de aztán mindtől azt hallom, hogy teljesen tehetetlenek, de a többség a hosszadalmas jogi procedúrára hivatkozva inkább hanyagolja az ügyet és benyeli a veszteséget. Ilyen háttérmunkával egy "sima" személyt már rég lecsuktak volna, hát akár tanúk kb 50-en, akár igen konkrét bizonyítékok rendelkezésre állnak, na de ez magyarország ugye :( És akkor mindenki csak áll karjait széttárva, h hát ők ezt nem értik, de tehetetlenek. Nos a gond meg az h én értem, mert én meg az illető személyi hátterét ismerem nagyon jól, de attól még én is tehetetlen vagyok.

Én vagyok a barom, h nem hallgattam már a legelején a nyomozóra, aki abszolút fair volt egyébként (ritka kivétel), és megírogatta a dolgait, de aztán „"nézze, ezt most csak így jegyzőkönyvön kívül mondom magának, megcsináljuk persze, de én se tudok nagyon mit tenni, ha az ügyészség mindenben leállít. megmondom őszintén h ennek jogi úton semmi eredménye nem lesz”".
hmmm, és hát akkor még én barom ellene voltam az olyan megoldásoknak, h el kell kapni és agyonverni, aztán egyre jobban látom, h pedig ezzel kellett volna kezdeni, hiszen a jogi út valóban járhatatlan.

Isti568 # 2018.01.22. 17:59

Él még ez a forum? Kérdezném fénykép és egy keresztnév alapján tartozkodási hely megvan, hogyan tudom kinyomozni a vezeték nevét az illetőnek. Köszönök minden tippet.

nonolet # 2018.01.22. 18:19

Hívj rendőrt amikor otthon van és kérd az igazoltatását.

A Rendőrségi törvény szerint ugyanis...

a rendőrt
a jogainak érvényesítése végett
bárki felkérheti
más személy igazoltatására.
Ha az igazoltatást kérő valószínűsíti,
hogy
az igazoltatáshoz jogos érdeke fűződik,
és
a személyazonosságát igazolja.

A rendőr a kérést teljesíti.

Az igazoltatott adatait ebben az esetben
a rendőrkapitányság adja ki az igazoltatást kérőnek,
ha az adatokhoz fűződő jogosultságát hitelt érdemlően igazolja.

lajcsó # 2018.01.22. 21:01

Google képkeresővel. Ha van Facebook fiókja akkor így megtalálhatod.

Isti568 # 2018.01.23. 10:42

Köszönöm a tanácsot megfogadom. Ezek szerint van ilyen hatásköre a rendőrségnek.

Isti568 # 2018.01.23. 10:43

Az illető a frészbukon álnéven van fent. Gondosan rejti személyiségét.

lajcsó # 2018.01.23. 11:11

Végig kell nézni minden találatot, hátha megtalálod!

Vadsuhanc # 2018.01.23. 15:22

Persze a rendőrségnek meg kell indokolnod miért kéred az igazoltatást. Itt sem mondtad el nem azért kérdezem mert kis kíváncsi vagyok, de az, hogy Te meg akarod tudni az nagyon kevés lesz a rendőrségnek kőkeményen indokolnod kell.

Isti568 # 2018.01.24. 07:03

Sajnos nem kíváncsiságból, vannak bőven indokok de ezt nem akarom publikussá tenni.

wers # 2018.01.24. 08:30

Isti568, így elég nehéz megállapítani, hogy adatszolgáltatáshoz meg van-e a jogszabályi felhatalmazásod.

Isti568 # 2018.01.24. 09:15

nonolet tanácsa ésszerű és számomra elfogadható .Köszönöm a hozzászólásokat.

wers # 2018.01.24. 09:18

Az igazoltatott adatait ebben az esetben
a rendőrkapitányság adja ki az igazoltatást kérőnek,
ha az adatokhoz fűződő jogosultságát hitelt érdemlően igazolja.

Na, ez az, hogy szerintem nem fog neked adatot szolgáltatni a rendőrség.

Isti568 # 2018.01.24. 10:45

Wers hogy nonolet mondatát idézzem "Ha az igazoltatást kérő valószínűsíti,
hogy az igazoltatáshoz jogos érdeke fűződik, és
a személyazonosságát igazolja.
A rendőr a kérést teljesíti.
Ezek a feltételek nálam megvannak.

wers # 2018.01.24. 10:48

Igen, én is ezt mondom. Az nem jogos indok, hogy talizni szeretnék vele. Pl. közlekedési balesetek résztvevői kérhetik a rendőrségen valaki adatait, akit igazoltattak.

nonolet # 2018.01.24. 14:39

...miért kétled látatlanban, hogy neki van jogos érdeke?
Majd a rendőrség eldönti.

- -

Az igazoltatáshoz egyébként is csak VALÓSZÍNŰSÍTENI kell.
(mivel az igazoltatás "nem halasztható" cselekmény)

Az adat átadáskor kell majd csak IGAZOLNI is az érdeket.

- -

Gyakorlatilag, szóban felkéred a rendőrt ás igazoltatja.
HA mondasz valami értelmes kis indokot a rendőrnek.

Mert nem a rendőrnek kell igazolnod,
hanem neki csak valószínűsítened kell.

Az adatot felveszi azonnal, mert különben ugye
akár
örökre eltűnhetne az "adat" kérés alanya.

Aztán majd később eldől a felvett adat sorsa...

wers # 2018.01.24. 15:20

Csak próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a fagyi visszanyalhat. Isti568 adatait kötelességük ilyen esetben kiadni az igazoltatottnak, de az kétséges, hogy neki kiadják-e. Isti titkolózik, így itt csak találgatni lehet. Az is lehet, hogy más mód is járható út lenne. Pl. nem adatszolgáltatást kellene kérnie.