megtalálni valakit?


ata101 # 2018.05.25. 06:51

Köszönöm a válaszaitokat!

Először a Kormányablakon keresztül indítottam el a "keresést"

Valahol Budapesten laknak,mert fél éve küldtek egy csomagot a halott anyám címére-azt se tudták,hogy meghalt(!!!!!)-de a feladó szelvényen nem volt rajta a pontos címe.

Ha megjön a Kormányhivatal válasza jelentkezem,hogy hogyan tovább.

Még egyszer köszönet:József

Vadsuhanc # 2018.05.23. 11:22

Kedves wers!

Igen is a rendőrséget bele kell vonni. Van egy gyermek, aki mellesleg fogyatékos is és van egy apa, aki szeretné tudni mi van a gyermekével és mellesleg jelenleg kellő orvosi és más ellátást megkapja-e. ezentúl van egy bírósági döntés az apa terhére ami miatt fizetnie kell és, ha elmarad akkor ezért felelősséggel is tartozik.

Mi van akkor, ha a fogyatékos gyermeket egy pincében tartják? Mi történik akkor, ha az anya is bűncselekmény áldozata?

Erre nem elég a kormányablak.

A rendőrség megkeresi Őket beszél velük és, ha bűncselekményre utaló körülményt talál intézkedik.
Ha minden rendben természetesen kérhetik, hogy az apa ne tudja meg hol laknak, de ezt viszont az apának jelezni kell annál a hatóságnál, mely Őt a tartásra kötelezte.

25 éven keresztül foglalkoztam elűnési és rendkívüli halál ügyekkel. A jogszabályváltozással kapcsolatos kritikákat tisztelettel elfogadom, de az alapelvekkel kapcsolatosakat nem az akkor szerzett tapasztalataim alapján.

Tisztelettel.

ata101 # 2018.05.23. 10:24

A rokontartást bírósági döntés alapján fizetem, ill. vonják a fizetésemből minden hónapban,ez a tétel szerepel a bérjegyzékemen.Ezt vigyem be a kormányablakba?

Tehát a Kormányablak keresi meg abban az esetben,ha nem adják ki a címét?

És mi van akkor,ha pl.albérletben lakik?(laknak)

wers # 2018.05.23. 09:57

Nem hiszem, hogy a rendőrséget be kellene vonni ebbe. Nem jó indítás a kapcsolat javítására.
KBS válasza jó. Igen nagy az esélye hogy szolgáltatnak adatot, és igen, ha nem adják ki (pl. édesanya/gondviselő korlátozta előre) a leveledet továbbítják. „Rendszeresen látogattam,fizetem a rokontartást,” jó lenne erről vinned magaddal valamit.

Vadsuhanc # 2018.05.23. 08:49

Kedves Ata!

A rendőrségen tegyél bejelentést eltűnés miatt részletesen elmondva a történteket. Tájékoztasd a rendőrséget arról, hogy a gyermek feltehetően az édesanyjával van. A rendőrség intézkedni fog. Amennyiben megtalálják előfordulhat, hogy úgy nyilatkoznak nem kívánják megadni a címüket, de ezt a rendőrség közölni fogja veled.

Innentől több kérdés merül fel pld az, hogy a gyermek fogyatékossága miatt gondnokság alatt van-e vagy sem, Téged kötelezett-e bármilyen hatóság a rokontartásra vagy sem stb. Ezek ismerete hiányában is a javaslat, hogy a rendőrség által megállapítottakról tájékoztasd azt a hatóságot aki bármire is kötelezett Téged.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.23. 08:30

Egyelőre kormányablak. Kéred a címét, ha hozzájárul kiadják; vagy üzensz neki, hogy keresed, továbbítják, és ha akar válaszol.

ata101 # 2018.05.23. 07:51

Üdvözletem!

Elváltam,van egy 25 éves középsúlyos fogyatékos gyermekem,aki több száz km-re lakott tőlem 24 éves koráig bentlakásos intézetben.Rendszeresen látogattam,fizetem a rokontartást,azonban amióta ki kellett költöznie az otthonból semmit nem tudok róla,róluk,a volt nejem megváltoztatta a számát,elérhetetlenek,nem tudom tartani a kapcsolatot vele,akárcsak az új házasságomból született 15 és 11 éves gyermekeim sem.

Kihez forduljak?Gyámhivatal,bíróság?

Köszönettel:József

Isti568 # 2018.01.24. 19:30

wers a kérdésem ez volt"Él még ez a forum? Kérdezném fénykép és egy keresztnév alapján tartozkodási hely megvan, hogyan tudom kinyomozni a vezeték nevét az illetőnek. Köszönök minden tippet." Nos ebből nem tudom hogy spekuláltad ki a lentebb irt következtetéseidet. No de mindegy . Én megkaptam a választ . Tovább ebbe a témába nem akarok beírni. Üdv.

wers # 2018.01.24. 16:37

Isti568 bocs, de személyesen engem nem érdekel. Te kérdeztél, fordultál ide. Arra sem tudok választ adni, hány kg krumpli kell neked a holnapi ebédhez. Az is lehet, túrós tészta lesz.
Egy kis példa: adatszolgáltatást kért valaki, meg is kapta. A kérdés az volt, kik vannak a lakásba bejelentve. Néhány nap után fiktiválást kért az ott nem lakó korábban ottfelejtett bejelentett személyekre. Ha korábban a teljes kérdést tette volna fel időt és pénzt is spórolhatott volna.

Isti568 # 2018.01.24. 16:11

wers látom nagyon kíváncsi vagy miért kértem itt tanácsot . Annyit elárulhatok, egy 3-ik fél lakásán az igazoltatást indokoltan személyesen kérem amikor ő is velem együtt ott tartózkodik.Vagyis megtehetem ahogy nonolet írta.

wers # 2018.01.24. 15:20

Csak próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a fagyi visszanyalhat. Isti568 adatait kötelességük ilyen esetben kiadni az igazoltatottnak, de az kétséges, hogy neki kiadják-e. Isti titkolózik, így itt csak találgatni lehet. Az is lehet, hogy más mód is járható út lenne. Pl. nem adatszolgáltatást kellene kérnie.

nonolet # 2018.01.24. 14:39

...miért kétled látatlanban, hogy neki van jogos érdeke?
Majd a rendőrség eldönti.

- -

Az igazoltatáshoz egyébként is csak VALÓSZÍNŰSÍTENI kell.
(mivel az igazoltatás "nem halasztható" cselekmény)

Az adat átadáskor kell majd csak IGAZOLNI is az érdeket.

- -

Gyakorlatilag, szóban felkéred a rendőrt ás igazoltatja.
HA mondasz valami értelmes kis indokot a rendőrnek.

Mert nem a rendőrnek kell igazolnod,
hanem neki csak valószínűsítened kell.

Az adatot felveszi azonnal, mert különben ugye
akár
örökre eltűnhetne az "adat" kérés alanya.

Aztán majd később eldől a felvett adat sorsa...

wers # 2018.01.24. 10:48

Igen, én is ezt mondom. Az nem jogos indok, hogy talizni szeretnék vele. Pl. közlekedési balesetek résztvevői kérhetik a rendőrségen valaki adatait, akit igazoltattak.

Isti568 # 2018.01.24. 10:45

Wers hogy nonolet mondatát idézzem "Ha az igazoltatást kérő valószínűsíti,
hogy az igazoltatáshoz jogos érdeke fűződik, és
a személyazonosságát igazolja.
A rendőr a kérést teljesíti.
Ezek a feltételek nálam megvannak.

wers # 2018.01.24. 09:18

Az igazoltatott adatait ebben az esetben
a rendőrkapitányság adja ki az igazoltatást kérőnek,
ha az adatokhoz fűződő jogosultságát hitelt érdemlően igazolja.

Na, ez az, hogy szerintem nem fog neked adatot szolgáltatni a rendőrség.

Isti568 # 2018.01.24. 09:15

nonolet tanácsa ésszerű és számomra elfogadható .Köszönöm a hozzászólásokat.

wers # 2018.01.24. 08:30

Isti568, így elég nehéz megállapítani, hogy adatszolgáltatáshoz meg van-e a jogszabályi felhatalmazásod.

Isti568 # 2018.01.24. 07:03

Sajnos nem kíváncsiságból, vannak bőven indokok de ezt nem akarom publikussá tenni.

Vadsuhanc # 2018.01.23. 15:22

Persze a rendőrségnek meg kell indokolnod miért kéred az igazoltatást. Itt sem mondtad el nem azért kérdezem mert kis kíváncsi vagyok, de az, hogy Te meg akarod tudni az nagyon kevés lesz a rendőrségnek kőkeményen indokolnod kell.

lajcsó # 2018.01.23. 11:11

Végig kell nézni minden találatot, hátha megtalálod!

Isti568 # 2018.01.23. 10:43

Az illető a frészbukon álnéven van fent. Gondosan rejti személyiségét.

Isti568 # 2018.01.23. 10:42

Köszönöm a tanácsot megfogadom. Ezek szerint van ilyen hatásköre a rendőrségnek.

lajcsó # 2018.01.22. 21:01

Google képkeresővel. Ha van Facebook fiókja akkor így megtalálhatod.

nonolet # 2018.01.22. 18:19

Hívj rendőrt amikor otthon van és kérd az igazoltatását.

A Rendőrségi törvény szerint ugyanis...

a rendőrt
a jogainak érvényesítése végett
bárki felkérheti
más személy igazoltatására.
Ha az igazoltatást kérő valószínűsíti,
hogy
az igazoltatáshoz jogos érdeke fűződik,
és
a személyazonosságát igazolja.

A rendőr a kérést teljesíti.

Az igazoltatott adatait ebben az esetben
a rendőrkapitányság adja ki az igazoltatást kérőnek,
ha az adatokhoz fűződő jogosultságát hitelt érdemlően igazolja.

Isti568 # 2018.01.22. 17:59

Él még ez a forum? Kérdezném fénykép és egy keresztnév alapján tartozkodási hely megvan, hogyan tudom kinyomozni a vezeték nevét az illetőnek. Köszönök minden tippet.