ügyvéd mulasztása


benöke1 # 2015.10.15. 19:11

Bocsánat,mobilról irok.Odavagyok bejelentve,rendőrségi ügy is volt belöle...elbagatelizálták a magánokirat hamisitást..olyan indokkal zárták le az ügyet,mivel helyi lakos vagyok tudnom kell,hogy a falu melyik részén lehet lakni...

wers # 2015.10.15. 18:57

hogy van lakcímigazolvány?

benöke1 # 2015.10.15. 18:53

Zártkerti ingatlanban életvitelszerűen nem lehet lakni.Aláirtam én is a haszonélvezetet...ügyvédemtől tudtam meg..magánokiratba.isitást követtünk el..Nem akarták tulajdonomba adni..

benöke1 # 2015.10.15. 18:21

Lakás-csere volt..én kaptam egy zártkerti faházat holtigtarto haszonélvezettel plussz téliesitésre 1,5 m ft.Jegyző jogerősen kitiltott.Aláiráskor az ügyvédnő azt írta 460ezer forintot fizettem a haszonélvezetért....semmit nem fizettem.Ezt virtuális pénznek hivják.Földhivatali bejegyzést is törölték...ezen megy a vita...ja és ingyen karbantarthatóm a kertet...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.15. 17:40

hát szerintem alapból megítélne minimum 2.000,- eurot, aki mást mond, az hazudik :D

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.15. 17:33

szerinted mit szólna, ha ugyanennyit írnál le nekik?

benöke1 # 2015.10.15. 17:29

T.Hozzáértők...3-dik éve húzódó lakhatásom még első fokon sem jutott tul..bíró úr megegyezésre buzdit,új dolgok nem merültek fel...kérdésem meddig húzható igy egy per,illetve harmadik éve csak lakcimkártyám van...Strasbourg erre mit szólna?Köszönöm

Bori Bori # 2015.10.08. 06:54

Megcsinálták. Elutasították a kérelmet.

Bori Bori # 2015.10.02. 21:07

Telefonáltam a bejegyző földhivatalba. Konkrét ügyben nem adhattak telefonon felvilágosítást, de felírták a hrsz-t, és megígérték, hogy pár napon belül megcsinálják.

Dr.Attika # 2015.09.21. 15:34

Annál is inkább, mert van amikor a földhivatal 7 hónapra hoz bejegyző határozatot. megkérdeztem, hogy mi a késlekedés oka. Válasz: sok a munka.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.21. 13:53

Nem. Bírságolhatnak. De nem szoktak.

Bori Bori # 2015.09.21. 11:47

Köszönöm. Ez a 31. nap. Elutasíthatják a kérelmet késedelmes benyújtás miatt?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.21. 10:54

30

Bori Bori # 2015.09.21. 10:50

Szeretném kérdezni, mennyi időn belül kell az elkészült, aláírt ingatlan ajándékozási szerződést benyújtania az ügyvédnek a földhivatalba? Hány nap a kötelező/elvárható/ésszerű?

Nemrég érdeklődtem nála telefonon, hogy miért nem kaptuk már meg a bejegyző végzést. Majdnem rámripakodott, hogy majd ő jelentkezik, ha történik valami. Sokalltam az eltelt időt, ezért ma bekukkantottam a földhivatalba. Július 17-én történt a szerződéskötés, augusztus 17-én nyújtotta be az ügyvéd a földhivatalba. Ezt az apróságot telefonbeszélgetésünkkor elfelejtette közölni. A megbízási szerződés csak a szerződés elkészítéséről szól.

tudatlan3 # 2015.05.26. 09:05

De ha már nem ügyvéd a piszok akkor a kamarának ki kell jelölnie egy másik ügyvédet.Nem?

vagy mi lesz a z ügyekkel?

tudatlan3 # 2015.05.26. 08:56

Köszi nézem is.

lajcsó # 2015.05.26. 08:52

"Ha ez nem vezet eredményre, tegyél bejelentést az ügyvéd ellen a Kamaránál."
Igen, ha egyáltalán még kamarai tag. Az is lehet a nemteljesítés oka, hogy közben megszűnt a kamarai tagsága. Utána kell nézni a kamara honlapján!

Egyjogász # 2015.05.26. 08:46

Próbáld vele személyesen tisztázni az ügyet.

Ha ez nem vezet eredményre, tegyél bejelentést az ügyvéd ellen a Kamaránál.

tudatlan3 # 2015.05.26. 08:39

lajcsó!

Persze aláírtuk, pecsét , szárazpecsét.
egy eredeti példány van nálunk is.

groszfater@gmail.com!

Köszi de hülye nem vagyok.Hányszor fizessünk még azért mert genszter nem oda való emberek dolgoznak ügyvédként?

Én kikérem a tulajdonilapot és ha nincs ott széljegyként akkor fizetési meghagyást kérek az ügyvéd ellen.
illetve bíróságon kérem hogy kötelezzék hogy adja ki az eredeti 7 példányt is.Valamint kérem a károm megitélését is.

ez járható?

Persze van más kevésbé jogszerü megoldás is...:)

groszfater@gmail.com # 2015.05.26. 08:11

tudatlan3 !
Bízzál meg egy másik ügyvédet, szólítsa fel az előbbit
a szerződés elkészítésére, természetesen az ügyvédi díjat
fizesd ki neki is előre.
Majd Ők pókerozgatnak egymással a Te kontódra...

lajcsó # 2015.05.26. 05:54

A felek (ajándékozó-megajándékozott) aláírták a szerződést? Mert az aláíratlan szerződést hiába is nyújtja be a földhivatalba, ebben az állapotában joghatás kiváltására alkalmatlan.

tudatlan3 # 2015.05.26. 05:05

Sziasztok!

A következő a gondom:

Megbíztunk egy ügyvédet hogy az ajándékozási szerződést készítse el és nyujtsa be a földhivatalhoz valamint a nav felé is intézze a dolgokat.ennek már több mint 8 hónapja.
a mai napig nem tette meg, azaz nem nyujtotta be a a földhivatalhoz.
Telefont már nem veszi fel.ha másik telórol hívom egyből felveszi és igéri hogy utána nézz.
De eddig semmit nem csinált.

Levélben is felszólitottuk.

semmi!

Mit tudok tenni?Ti mit tennétek, hogy tegye már a dolgát amiért fizettünk?

Köszi a választ