cigarettát árulnék!


András99 # 2002.03.23. 14:51

Csórikám!

Korrekt amit írtál, de én az alábbiakra gondoltam:
Az idén életbe lépett - a dohánytermékek reklámozását szigorító - jogszabályok annak népszerűsítését csak
az árusítást végző helyen engedélyezik! Ha viszont én Interneten árusítom (amin valóban van veszteségem) és csak annak adok el aki regisztrált felhasználó és előzőleg meggyőződtem koráról(tehát senkinek), akkor lehetséges-e ugyanezen az oldalon reklámoznom dohányárut?
Ez így működhet?

üdv,

András99

Csórikám (törölt felhasználó) # 2002.03.09. 15:34

András99 írta - 2002.01.28 16:26
Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne! Vajon megengedett-e interneten cigarettát árusítani? Természetesen jövedéki engedéllyel, legálisan, minden jogszabályt betartva! Kérem, ha valaki tudja a választ segítsen! Guest
Szerintem nem mivel a törvény előírja hogy cigarettát csak 18 éven felüli személynek lehet kiszolgálni, és nem tudsz meggyőződni erről.
Továbbá gondolkozz el rajta érdemes lenne-e mivel a cigaretta hatósági áras és igen alacsony árréssel az adójegyen feltüntetett ártól eltérni nem lehet mert az adócsalásnak minősül.
Részemről ennyi.

András99 # 2002.01.28. 15:26

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne! Vajon megengedett-e interneten cigarettát árusítani? Természetesen jövedéki engedéllyel, legálisan, minden jogszabályt betartva! Kérem, ha valaki tudja a választ segítsen! Guest