jelzálog törlés


katapeter # 2007.03.08. 10:51

Tisztelt Fórumozók!

Szíveskedjedek válaszolni feltett kérdéseimre.
Kifizettük a 25 évvel korábban felvett lakásépitési kölcsönünket.
A kölcsönt a munkáltatómtól kaptam. Kezelője ez OTP volt. A kölcsönt múlt év őszére kifizettem, amikoris arról tájékoztatott az OTP, hogy a "... az OTP Bank intézkedik az ingatlan-nyilvántartás felé a bejegyzett jelzálog törlése iránt."
Az elmúlt időben nem történt semmi, ezért telefonon érdeklődtem a jelzálog törléssel kapcsolatban.
Az alábbi tájékoztatást kaptam: Igen, már meg kellett volna lépniük bizonyos lépéseket, melyet megkeresésemre, majd pótolnak. Szerencse, mondta az ügyintéző, hogy még létezik a munkahely, amelytől a kamatmentes kölcsönt kaptam, és majd írnak néki levelet, hogy járuljon hozzá a jelzálog törléséhez, majd amikor a hozzájárulást megkapják, elküldik a címemre és azzal mehetek a Fölhivatalba töröltetni a jelzálogot.
Kérdéseim:
Kinek a feladata a jelzálog töröltetése, OTP, munkáltató(kinek a nevére szólt a jelzálog), vagy én a tulajdonos?
Mennyi a törlés költsége?
Kit terhel ez a költség?
Igaz, hogy egyedül az én érdekem az ingatlan tulajdonjogának tisztává tétele, mégis mintha az igazságérzetemet sértené, hogy ezt a költséget rám terhelje az OTP, hiszen 25 éven keresztül fizettem a kezelési költséget és végezetül még 3000 forint ügyintézési díjat is kértek.
Várom megtisztelő válaszotokat.pkp