adásvétel modositás az egyik eladó hibájából


aranyalma # 2008.01.15. 21:16

Sziasztok Tanácsra lenne szükségem. Röviden a tényállás: 2002-ben elváltam,vagyonközösség megszüntetése nem volt:-( Én elakartam adni a házat,de a volt férjem nem ment bele.2006 januárjában kijöttem a házból s pert inditottam. Ő bent lakott a házban ,leamortizálta,közműveket kikötötték a villany kivételével.2007 májusában született egy megállapodáa,melynek értelmében decemberig el kell adni az ingatlant. A 1/2-1/2 tulajdonu ingatlan megosztása 40-60%! A 60% fejében ő köteles vissza állitani a közmúveket,tehermentesiteni az ingatlant.A ház eladásra került.Ma voltunk az első részletet átvenni,illetve nem vettük át.MERT: ami az adásvételiben le volt irva azt én teljesitettem,de ő nem. Nem kötette vissza a közműveket,sőt, utobb kiderült,hogy kommunális adó tartózás is van,melynek felét rám iratta! Ezért a vevő nem adta át a pénzt!!sőt adásvételi modositást irtunk. Azt értem,hogy miért s jogilag is tiszta számomra. AMIT NEM ÉRTEK->
Az ő nevére érkező adót nem fizette be,e miatt késedelmi kamattal együtt 2002-től 2007-ig 27000Ft birságot rottak ki. Állitólag ő az önkormányzatnál a megállapodás ellenére a fele tartozást rám iratta,amiről én nem kaptam értesitést!!! Hogy lehetséges ez???? hogy irták a nevemre? Mit lehet ilyenkor tenni??? Amig nem fizetek addig a vevő sem fizet. Nyilván nem azon a pár ezer forinton rágodom,csak elviekben,jogilag ez lehetséges?