Kényszeríthe - e a tulajdonostárs eladásra?


Renishenb # 2008.02.01. 20:15

Sziasztok!

Lenne egy (két) kérdésem. Haszonélvezettel terhelt ingatlant örököltem fele részben. A haszonélvező az ingatlanban lakik és ott is lakott majdnem a házasság egész ideje alatt. Én (mint az egyik tulajdonos) majdnem mindig az ingatlanban éltem. Az öröklés után sajnos kicsit zavarosak lettek a viszonyok (ezt inkább nem részletezem ). A haszonélvező most bérbe adta az ingatlan egy részét, mely külön lakrészt jelent (A tulajdoni lap szerint nem két külön lakás, hanem vasalószoba, stb…, viszont a gyakorlatban két teljesen különálló lakásról van szó). A másik tulajdonos mindenféle körülmények között rá akar bennünket kényszeríteni az eladásra, melyet sem, én sem a haszonélvező nem akar. Az ingatlan osztatlan közös tulajdonunkat képezi.
Szóval a kérdésem, kérdéseim: A haszonélvezettől bírósági úton meg lehet-e fosztani azt, aki az ingatlanban lakik? Illetve, mint tulajdonost milyen feltételekkel „kényszeríthet” a másik tulajdonos az értékesítésre? Egyáltalán van erre lehetősége? Mivel a másik tulajdonos a bírósággal fenyeget, de nem tudom miért, milyen indokkal kicsit tanácstalan vagyok. Kérem, legalább a kérdéseimre válaszoljanak, hogy egy kicsit képben legyek! Köszönöm!