Kényszeríthe - e a tulajdonostárs eladásra?


Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.03. 11:13

:)Köszönöm ObudaFan.
Igyekszem valahonnét pénzt keríteni...
De ha nem megy, akkor az árverezés az egyetlen megoldás?

Erre válaszoltam, közös értékesítés megoldásaként. :))
K.

ObudaFan # 2008.02.03. 10:38

Olyat, hogy közös értékesítés, a bíróság nem rendel el. Ha senki nem váltja magához, árverést kell elrendelni. Közös értékesítésben megállapodni persze lehet.

Renishenb # 2008.02.01. 22:24

:))
Köszönöm a segítségedet!!!

Jó éjt!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 22:23

:) Közös értékesítés. De a bírónőt is megkérheted, hogy váltsa magához. Hátha érdekli.

Renishenb # 2008.02.01. 22:22

Igyekszem valahonnét pénzt keríteni...
De ha nem megy, akkor az árverezés az egyetlen megoldás?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 22:21

Tudjál fizetni. Annyit megér a nyugalmatok érdekében, te pedig hozzájutsz egy értékes ingatlanhoz. Valamit valamiért. Most kedvező lakáshitelhez juthatsz. Azért próbálj a lábadra állni.

Renishenb # 2008.02.01. 22:20

Ha holnap vagy valamelyik napon lesz hozzám kedved és idő, kérlek ezt fejtsd ki részletesen!

Most jó éjst Neked!!! Köszönök mindent!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 22:19

Bírósághoz fordulhat és kérheti a tulajdonközösség megszüntetését. A bíróság meg haszonélvezetten terhelten elárverezteti a házat.

Renishenb # 2008.02.01. 22:18

Köszönöm a segítséged!!!!
Jó éjszakát!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 22:17

:) a haszonélvezet értékét.

Renishenb # 2008.02.01. 22:17

Mit tehet, ha nem tudok fizetni?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 22:17

Kiszámoltam neked 4.800.000.- Ft.
Megyek aludni. Szia.

Renishenb # 2008.02.01. 22:16

Mit is számoltam ki?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 22:14

Én a helyedben kifizetném. Tulajdon megváltására is adnak lakáshitelt. Ha a másik a pénz miatt szorult helyzetben van, akkor nem fog titeket békén hagyni. Csak tőletek remél pénzt.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 22:12

16.000.000/20 és szorozva 6-tal
Számold ki, nincs kéznél gépem:)

Renishenb # 2008.02.01. 22:12

Akkor özvegyi haszonélvezetről beszélek :))
Nem tudja a másik tulaj kifizetni a számlákat...
Mégis ő akarja eladatni velem a házat. Olyan ötlet is felmerült, hogy édesanyám mondjon le a haszonélvezetről... Nem tudom mit tehet ellenünk, ellenem...

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 22:08

Hmm.A javítás költsége a haszonélvezőt terheli, de minden egyéb, felújítás, karbantartás, állagmegóvás a tulajdonos feladata.
Minden egyes kiadásnál nyújtsd be a számlát a másik tulajdonosnak és fele-fele arányban osztozzatok.
Lehet, hogy nem tudod mi a különbség, de van haszonélvezet és van özvegyi haszonélvezet. Ha édesanyád özvegyi haszonélvezetet élvez, akkor az addig tart, ameddig újra férjhez nem megy.
K.

Renishenb # 2008.02.01. 22:02

A haláleset több, mint 3 éve történt, tehát akkor örököltünk. A haszonélvező életkora 56 év, az ingatlan valós értéke kb. 30 millió, de a piaci értéke jelen pillanatban kb. 16 millió...
A másik tulaj egy fillért nem fizetett az elmúlt években az ingatlan után. Én és a haszonélvező fizettük a fentartás, javítás, felújítás költésgeit...

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 21:56

:)De az eladás. Nem adhatja el.

Ha az egyik tulajdonos nem tudja, vagy nem akarja használni, joga van pénzzé tenni tulajdonát. Ebben a másik tulajdonostárs nem akadályozhatja, főleg azért, mert egy ingatlantulajdon kiadásokkal jár. A haszonélvező lelakhatja, de a tulajdonos feladata az ingatlan karbantartása. Tehát olyan költségei vannak, amire nem kényszeríthető.
El lehet adni az ingatlant, de csak haszonélvezetten terhelten, vagy mint említettem a haszonélvezetet is meg lehet váltani. Ha leírod, hogy mennyit ér az ingatlan, megmondom, hogy hivatalosan mennyi járna a haszonélvezőnek. A korát is írd le.
K.

Renishenb # 2008.02.01. 21:43

Lassan én is megértem...
A haszonélvezőt ezek szerint semmi nem gátolhatja?! Ennek örülök!!!!
A tulajdonközösséget miért lehet feldontani? Vagy nem tudom mit is akarok kinyögni, de remélem érted mit is kérdeztem?! :))
Nem tudjuk egymást kifizetni, de a ház a tulajdoni lap alapján nem megosztható, legalábbis nem két külön lakás... Visont a gyakorlatban két lakás. Kinek kellene felbecsültetni? Nem is tudom ilyenkor mi a teendő..

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 21:38

Csakis az egyik tulajdonostárs kérésére. Joga van kérni a tulajdonközösség megszüntetését, főleg, ha nem akarja, vagy nem tudja azt természetben használni.
Ha a haszonélvezőt a használatában a tulajdonos háborgatja, akkor kérhet távolságtartást, vagy hívhatja mindannyiszor a rendőrséget. Ez nem egyszerű dolog.
K.

Renishenb # 2008.02.01. 20:59

Elnézést a helyesírási hibákért, de a hirtelen harag és a gyakorlatlan kéz ezt produlálja :)) Igyekszem nem elgépelni a következő megjegyzéseimet :))

Renishenb # 2008.02.01. 20:53

Köszönöm a választ!
Hogy és milyen okkol, feltételekkel kényszeríthet egy a bíróság a tulajdonközösség felbontására? Egyikünk sem tudja a másikat kifizetni... Milyen lehetőség van arra, hogy a haszonélvező az ingatlanban marahasson és ne háborgassa a másik tulajdonos?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.02.01. 20:41

Haszonélvezetet bírósági úton sem lehet megfosztani, a szavaiddal élve. Meg lehet pénzben váltani, van erre egy kiszámítási mód, kortól függően, de a haszonélvezőn múlik, hogy elfogadja-e vagy sem. Nem számít, hány tulajdona van a haszonélvezőnek, azokat el is adhatja, bérbe is adhatja, a lényeg, hogy joga van a haszonélvezetével terhelt ingatlant a haszonélvezete végéig használni. Úgymint lakni, bérbe, használatba stb adni.
Téged mint tulajdonost kényszeríthet a másik tulajdonos a közös tulajdonotok megszüntetésére. Kérheti ezt tőled és kérheti a bíróságtól is. A bíróság ilyenkor keresi a lehetőséget a megszüntetésre. Vagy valamelyikőtök megváltja a másik tulajdonrészét, vagy árverés, vagy bármilyen más értékesítés útján.
K.

Renishenb # 2008.02.01. 20:29

Jaj, azt elfelejtettem, hogy a haszonévezőnek van egy 100 %-ban tulajdonában lévő ingatlana. Melyet a másik tulajdonos lakott kb. 10 éven keresztül ingyen. Arra hivatkozik, hogy a haszonélvező szülőnket nem az utcára rakja ki, mivel van hová mennie. Így is érvényesek az előző kérdéseim?