közös képviselő tudta nélkül


ObudaFan # 2008.03.11. 18:08

Ha máshogy nem, annak közlésével, hogy a károk megtérítését fogod követelni tőle.

MenDodi # 2008.03.11. 17:58

Sziasztok!

2006. 11. 06-án a Telekkönyvi Hivatalba átírták a nevemre a megvásárolt lakást. Többször kértem a közös képviselőt, mellékelve a kivonat másolatát, hogy az előző tulajdonos neve helyett az én nevemet szerepeltesse minden iraton. 2007. 08. 28-án 476.000 Ft-ot fizettem be a saját nevemen a panel program miatt. Mint utóbb kiderült, az ablakok, a szigetelés, minden a régi tulajdonos nevére került megrendelésre. A Fundamenta Lakáskassza felé hivatalosan igazolnom kellene, hogy ezt az összeget a lakás korszerűsítésére fordítottam.
Hogyan kérhetek most számlát a nevemre a közös képviselőtől, és hogyan tudom hivatalosan elérni, hogy végre ne a régi tuljadnonos, hanem az én nevemen szerepeltessen mindent, ami a lakással kapcsolatos? A közös költséget is a saját nevemen fizetem.

ObudaFan # 2008.02.15. 17:06

Az "öregek" hiába hatalmazzák meg őket, hogy a társasház pénzét kezeljék, erre legfeljebb a közös képviselő adhat meghatalmazást.

balinta # 2008.02.15. 14:56

A két számvizsgáló bizottsági tag rendelte meg és fizette ki a bútort, a közös képviselő akkor látta meg a falon az üveges "kasznit" amikor már készen volt.
Van folyószámla, de igazából nem tudom hogyan működik. Lesz közgyűlés nemsokára, majd mindennek utánanézek. A baj az, hogy az okvetetlenkedéssel kisebbségben vagyok, mert sok az öreg, akik meghatalmazást adnak a fentebb említett bizottsági tagoknak. Így a tulajdoni hányad "mellettük" van. Szaktudás nem, de az nem érdekes...

realcore # 2008.02.13. 20:05

hm, nem igazán értem. szóval a ház pénzéből vették meg a bútort, és végeztették munkát? a bevett szokás az, hogy a közös képviselő MELLETT van még 1-2 társaláíró akik nélkül nem tud felvenni pénzt a közös képviselő. de ők maguk, tehát a társaláírók nem férhetnek hozzá a számlához a közös képviselő nélkül (általában), feltéve ha nincs erről jegyzőkönyvük, és ha egyáltalán folyószámláról beszélünk.

ObudaFan # 2008.02.13. 19:14

Dehogynincs. Neki van.

balinta # 2008.02.13. 06:31

Nincs SZMSZ-e a Háznak valamint, közgyűlés utoljára tavaly nyáron volt. A közös képviselő utólag tudta meg ezt a bútor-dolgot, sajnos nincs nagy mozgástere.

ObudaFan # 2008.02.12. 20:14

A közös képviselő az, aki visszautasíthatja ezt, nem te.

realcore # 2008.02.12. 09:27

Az SZMSZ-ben kell benne lennie hogy milyen hatáskörrel rendelkeznek a számvizsgáló bizottsági tagok. Elképzelhető hogy nem volt joguk megvenni a bútort, elvégeztetni általad említett munkát. Született érvényes közgyűlési határozat ezekről? Fordulj a közös képviselőhöz!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.12. 08:49

Nem.
Illetve meg - csak aztán viseld a következményeit.

balinta # 2008.02.12. 08:37

A közös képviselő tudta nélkül megrendeltek a társasházunkban munkát, folyosói bútort. (A számvizsgáló bizottság két tagja, ők kollaudálják a számlákat. Megtehetem-e, hogy a tulajdoni hányad arányában rám eső -erre a bútorra kifiztendő pénzt- én nem fizetem ki a közös költségben?