ingatlan vásárlása volt házastárstól


fenyőfa # 2008.05.23. 13:27

Nem egészen értem a válaszodat,én nem tudom, van-e lehetőségem arra,hogy lelépési díjat fizessek a lakás elhagyásáért,vagy csak az a módja van a közös vagyon megszüntetésének, hogy ügyvéd előtt aláírjuk a szerződést (közös vagyont megszüntető szerződés, ha jól emlékszem)?
Jelzáloghitelből fogom kifizetni a volt férjemet, ezért a 100.000 ft. illeték megfizetése is komoly anyagi terhet jelent,ezért próbálok érdeklődni, hogy van-e számomra kedvezőbb megoldás, vagy valamilyen mód az illeték összegének csökkentésére?
Köszönöm.

tomas64 # 2008.05.22. 17:25

Az illetéket a vásárolt ingatlan(rész) értéke határozza meg, nem az, hogy kitől vásároltad meg.
Más lehet a helyzet, ha nem a tulajdonjogot vásárolod meg, hanem a lakás elhagyásáért fizetsz ún. lelépési díjat.

fenyőfa # 2008.05.22. 13:50

Illetékfizetéssel kapcsolatban kérném most a segítségeteket.
Tavaly váltunk el közös megegyezéssel.
A lakásban én maradtam a 2 gyermekkel (az egyik kiskorú ), és most kerül arra sor, hogy a volt férjem részét megvásároljam a közös lakásból (fele-fele tulajdonrészünk van).
3 millió forintért veszem meg a részét, és azt szeretném kérdezni, hogy mennyi illetéket kell fizetnem, azaz nincs-e valami mód az illeték mértékének csökkentésére,mert ha jól tudom, 100.000 ft a fizetendő illeték.
Előre is köszi!