lakasvasarlas kulfoldon


pollito # 2008.07.25. 07:25

oooo, koszonom, sajnos nem beszelek jogaszul :)
igazabol megerositest szerettem volna, hgoy jol ertem
Koszonom

Goodwitch # 2008.07.23. 08:12

Kedves Pollito!

Megpróbálom neked az ügyvéd úr teljesen korrekt, és érthető válaszát még érthetőbben megfogalmazni.

A visszterhes elidegenítés = eladás.

Adófizetési kötelezettséged nem lesz.

Akkor se, ha veszel máshol ingatlant, akkor se, ha nem.


Goodwitch

pollito # 2008.07.23. 07:12

Koszonom a valaszt, de mit jelent pontosan a visszterhes elidegenites?
Arra tippelek, hogy ha ingatlanra kotlom az ingatlanbol szerzett vagyont akkor nincs adozasi kotelezettseg. Jol ertem?
Akkor sem, ha kulfoldon (Unioban) veszek ingatlant?
Koszonom megegyszer.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.15. 13:05

Ha ingatlant értékesít, akkor adófizetési kötelezettség keletkezik. Illetékfizetési kötelezettség ingatlan vásárlása esetén terheli a vásárlót. A példa szerinti esetben, a 2008. január 01.-től hatályos adójogszabály szerint a 2000-ben vásárolt ingatlan 2008. évben történő visszterhes elidegenítése után az eladónak nem kell adót fizetnie.

pollito # 2008.07.15. 12:59

Tisztelt Jogi forum,

Van egy lakasom, amit 2000-ben vettem 5,2 millio forintert, amit most szeretnek eladni. (van meg ugyan rajta 2,5 millio forint hitel). Az eladott ingatlan arabol Spanyolorszagban, Madridban szeretnek lakast venni. A kerdesem a kovetkezo:

Kell-e illeteket fizetnem az eladott lakas utan, ha az ebbol befolyt penzt szinten ingatlanra koltom egy masik unios orszagban?
Ha igen, mik a szabalyok erre (fugg-e attol, hogy hany eve vagyok tulajdonos, iletve hany szazalek; stb)?
Koszonom