Társasházak jogásza!


nonolet # 2018.06.02. 16:12

Azonban nem közös költségről van szó...
Hanem a melegvíz energia díjáról.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.02. 17:56

Gondolod, van külön szerződése a társasházzal fűtésszolgáltatásra?

MajorDomus # 2018.06.02. 22:18

Kbs
rengeteg házközponti fűtésű társasház van,ahol a melegvizet,és a fűtést a társasház osztja szét a lakások között!

abban viszont igazad van,hogy csak az szmsz-re lehet hivatkozni, mert szerződés erre nincs!

MajorDomus # 2018.06.02. 22:25

osmi

fordulj a Jegyzőhöz,és kérd a közgyűlési határozat végrehajtásának felfüggesztését.

Kevesen tudják,de erre van lehetőség,és precedens is !

osmi # 2018.06.03. 05:59

Megszavazott határozattal?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.03. 06:13

Kbs
rengeteg házközponti fűtésű társasház van

Akkor az közös költség.

mancs2 # 2018.06.03. 07:19

Norbi!
Ez segít(het) esetleg?

„• Azon lakások esetében, ahol az elszámolási időszakon belül díjfizető változás történt, hődíjkülönbözet nem számolható el, új díjszétosztási arányként is a havi hődíjelszámolások során figyelembe vett díjszétosztási arányokat kell alkalmazni, az adatbekérő lapon szerepeltetni. Az elszámolási időszak utolsó napját követően a FŐTÁV az adatbekérő lap megküldésével egyidejűleg a képviselő rendelkezésére bocsátja azon épületrészek jegyzékét, ahol az elszámolási időszak alatt díjfizető változás következett be.
• A FŐTÁV a Felhasználói közösség képviselője által megküldött igazolt adatbekérő lap beérkezését követő második hónapban jóváírás, vagy terhelés formájában érvényesíti a hődíjkülönbözeteket az elszámolási időszak utolsó napján nyilvántartott díjfizetőknek.”

http://www.fotav.hu/…tok-alapjan/

ragyasdezso # 2018.06.03. 09:37

osmi
Ha jogszerűtlen volt a határozathozatal, akkor igen.

osmi # 2018.06.03. 11:54

Igen, bíróság a jegyző keresete alapján. Akkor időben uaz vagy hosszabb, mintha én perelnék.

Norbi1987 # 2018.06.03. 12:23

Kedves Fórumozók !

Köszönöm mindenkinek a segítséget , a Főtávosért meg külön köszönet :)
Mondjuk biztos én vagyok a hülye de nem értem :)
Az első bekezdés szerint a közös képviselő nem terhelheti ránk “nemvettem észre a változást” címszóval , a másik bekezdés szerint meg annak megy a csekk aki az elszámolási időszak utolsó napján volt a tulajdonos , ez esetben december 19 azaz mi.

Értem , hogy perelhető az előző lakó csak mi a bizonyítási alapom , amikor a számla a nevemre szól?
Ráadásul (aki távhő előfizető az már tapasztalhatta ezt) a számla úgy van dokumentálva , hogy ennek a nagy fogyasztásnak a felfűtését elosztották nekünk idén februárra és márciusra , szenléltetve :

2018. 01 3m3 felfűtése
2018. 02 130m3 felfűtése
2018. 03. 130m3
2018. 04 5m3

Tehát a számlán sehol sem látható , hogy ez egy elmaradás miatt van.

Felszólíthatom a közös képviselőt , hogy tegyen írásos nyilatkozatot , hogy ez egy tartozás miatti adat?Amivel fel tudom keresni az előző tulajdonost?
Szmsz-t honnan tudom kikérni?

Köszönöm a válaszokat

mancs2 # 2018.06.03. 13:16

Kedves Norbi!
Csak hangosan gondolkodom, bár eddig ezzel nem sokra mentem.
annak megy a csekk aki az elszámolási időszak utolsó napján volt a tulajdonos , ez esetben december 19 azaz mi.
Igen, a hőszolgáltató "hozott anyagból" dolgozik, azaz a kk. által leadott fogyasztási adatokkal.
Úgy tűnik a kk. hibázott. Nem könnyű és nem rövid meccs lehet ebből. Ha jól értem vízfogyasztást sem adott le 2 évig az előző tulaj, illetve a kk. a vízművek felé sem. Talán ott is lehetne/kellene keresgélni, de főleg találni. Lakás adás/vételnél a közműveknél is be kell jelenteni a változást, ha jól tudom mérőóra-állások rögzítésével. Ha van valami bizonylat a vízmérő-óraállásokról az adás-vétel/átírás időpontjában, abból talán kiderül(het) az elmaradás.

drbjozsef # 2018.06.03. 19:17

Van birtokba adási jegyzőkönyved a rögzített óraállásokkal?

Norbi1987 # 2018.06.03. 20:46

Igen van.
155 m3-es melegvízóra állással.
Ezt is diktalta a kk a Távhő felé.

MajorDomus # 2018.06.03. 21:07

Kbs

nem az!
a fűtéselszámolást mindig utólag fizetik, és mindig változó!

a közös költségre azért ez nem jellemző!

MajorDomus # 2018.06.03. 21:08

Osmi

nem akrtál pereskedni. nem?

Igy nem (te) fogsz!

drbjozsef # 2018.06.04. 04:02

Norbi,

akkor az elég kell legyen annak eldöntéséhez, és bizonyításához is, hogy kinek a fogyasztása volt a hátralék.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.04. 05:19

nem az!

Ha nem közös költség, és szerződés sincs róla a ház és az egyes tulajdonostársak között, akkor milyen jogcímen követelik?

mullerjanek # 2018.06.04. 06:03

Tisztelt Jogi Fórum,
tavalyi évben vásároltunk egy ingatlant.
Az eőző tulajdonosok adásvétel előtt rendezték a viszonyokat és a két telken lévő három lakóépületet illetve a hozzá tartozó telket összevonták társasházzá.
Az épületek külön tulajdonba kerültek, ebből vásároltunk meg egyet, a telek osztatlan közösként került bejegyzésre. Használati megállapodás, házirend és SZMSZ nem készült.
Mi ezen szeretnénk válzoztatni és felajánlottuk, hogy kb. 600mˇ2 területet (jelentősen kevesebb mint a tulajdoni viszonyok alapján ránk eső hányad) szeretnénk lekeríteni, kutyatartás és kertgondozás céljából.
Az egyik tulaj szóban beleegyezett, a másik (az édesanyja) ezt határozottan elutasítja. Kihangsúlyoznám, ők nem élnek az ingatlanban, mindkettő albérletbe van kiadva.
Sajnos ők a szokás illetve józan paraszti ész alapján ingatlanjaikhoz közel eső területet nem ápolják, villanyvezetékekbe nőnek a fáik, veszélyesen belógnak egy kereszteződésbe és elképesztő módon szemetes minden.
Viszont ragaszkodnak hozzá, hogy a növényzethez nem szabad hozzányúlni.
Kérdésem a következő: ha nincs mód a közös megegyezésre (a hölgy elég arrogáns módon ellent mond mindennek amit javaslunk, megkeresésekre nem reagál) akkor milyen úton lehet rendezni a helyzetet? Nem akarok önkényesen kerítést felhúzni, nehogy elbontásra kötelezzenek a későbbiekben.
Az állapotokat folyamatosan fényképekkel dokumentáltuk.
Előre is köszönettel,
János

MajorDomus # 2018.06.04. 19:34

Ha társasház vagytok,akkor sima ügy!

tartsatok egy közgyűlést,és kétharmados többséggel szavazzátok meg.

Kbs

van ,,szerződés,, !

az szmsz részletesen szabályozza!
a közös fogyasztást fizetik ki a felhasználás arányában.

nonolet # 2018.06.04. 20:24

mullerjanek

Ajánlott olvasmány... a Társasházi törvény.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.05. 04:49

az szmsz részletesen szabályozza!
Akkor közös költség. Nem ezt mondtam?

drbjozsef # 2018.06.05. 06:28

Ahogy il professore mondaná most, valamelyikőtök nem érti a közös költség fogalom többrétegűségét, vagy mit.

zsuzsa28 # 2018.06.05. 08:03

Tisztelt Fórum!
Sajnos ismét új közös képviselőt kellett választanunk.A közös képviselő munkájával elégedetlenek voltunk. Többszöri érdeklődésünkre , hogy mikor tartja meg az éves beszámolót nem válaszolt. Ezért a TH 4 tulajdonosának (több mint 10%) aláírásával felszólítottuk, hogy 2018 05 31-ig tartsa meg a közgyűlést,készítse el a meghívót és a beszámolóval együtt küldje el nekünk , majd a tulajdonosoknak.Közöltük, hogy elégedetlenek vagyunk a munkájával. Közölte, hogy csak 2018 06 04-én tudja megtartani. A meghívó napirendi pontjait és a beszámolót nekünk véleményezésre nem küldte el.Betette a meghívót a postaládákba. A beszámoló hiányos volt nem felelt meg a számviteli szabályoknak. Kértük, hogy egészítse ki. Nem tette meg , majd az általa meghirdetett közgyűlésre nem jött el csak előtte az OTP aláíró postaládájába bedobott egy jelenléti ívet. A közgyűlést a jenlévő új kk. jelöltünk vezette le. Majd őt megválasztottuk. Lehet e azonnali hatállyal megbízatását visszavonni(szerződés nincs)? A közgyűlés megszavazta. Jár-e neki a 30 nap és a június havi javadalmazás vagy csak akkor ha elkészíti a beszámolót ?Kértük, hogy számoljon be a ház jelenlegi pénzügyi helyzetéről, azt sem tette meg!

MajorDomus # 2018.06.05. 18:28

Elég hülye kollégát találtatok.

Amit kérdezel,azt neki csuklóból tudni kell.

a közös képviselő
a megbizatása addig tart,mig új képviselőt nem választ a közgyűlés.

Miért kellene elmennie a közgyűlésre?
amit kértetek megtette. összehivta, megkaptátok az elszámolást. ha a tényeknek megfelel,valós összegek szerepelnek,akkor nem lehet kifogás.

ha számviteli remmekművet akarsz,alkalmazzatok könyvelőt.

majd az új képviselő beszámol a jelenlegi helyzetről. a régi nem köteles,főleg ha igy álltok hozzá, csak május 31-ig köteles kuadni a tavalyi elszámolást. ezt megtette.
tehát nem jár neki a dij,a megbizatása megszűnt szerződés és felmondás nélkül is.

a bank nem fogja átirni a számla feletti rendelkezési jogot, mert levezető elnök és jkv. hitelesitő nem lehet aláirási jogosult.

csónakház # 2018.06.06. 07:42

A THT tartalmazza, hogy a beszámolóban - éves - a tulajdonosonként, azon belül albetétekre bontva kell kimutatni, hogy ki mit fizetett be, ilyen jogcímen. Közös költség, stb. Ezt pár éve emelték be a törvénybe. Szerintem kötelező. És ez van a beszámolóban összehasonlítva ugyanilyen bontásban a fizetési kötelezettséggel, mit kellett volna fizetni. E kettő különbsége a hátralék, ill. túlfzetés.
Közös képviselő ömlesztve mutatja csak ki pl. a befizetéseket.
Szerinte így kell.
THT 47., 48. paragrafusa ha jól emlékszem taglalja.
Kitérhet-e ez elől?