Távhő tartozás


MajorDomus # 2016.12.08. 20:52

Csak jelzem, hogy tulajdonosi nyilatkozat nélkül a távhő nem is köt szerződést a bérlővel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.08. 11:42

Mögöttes felelőssége van a tulajdonosnak.

lemon # 2016.12.08. 08:57

Ha társasház bérbe adott egy üzletet, de a bérlő a távhődíjat nem fizette ki, most a szolgáltató a társasházat szólította fel a tartozás teljesítésére. Ez jogszerű? Nem a bérlőtől kellene a tartozást behajtaniuk, ha használóként, fogyasztóként a bérlő volt bejelentve?

parapali # 2011.05.27. 05:50

Nem kekeckedésből írok!Alapból hibáztatok(értem én az emberi oldalt is!!) de a közműveket át kell íratni!!!!!! a leválás a távhőről szerintem egyenlő a lehetetlennel!! ha kikapcsolják nálad a szolgáltatást akkor is fognak valami költséget számolni és a tartozást bármi áron beszedni!!

Tuco78 # 2011.05.26. 19:15

Ok.Én értem,hogy jogos a lépése de rajtam szerződés hiányában milyen jogon hajthatna be bármit is??
Ezenkivől miért ne válhatnék le?Megvárom Őket amig kijönnek lekapcsolnak a hálózatról a tartozás miatt még le sem kell válnom én meg felszerelem az egyedi fűtést!
Igazából tudtommal nekem semmi közöm hozzájuk mivel semmilyen szerződést nem irtunk alá.Üdv.

végrehajtó1 # 2011.05.26. 18:50

Mivel nem fizette senki ezért jogos a távhő lépése.Te nem válhatsz csak úgy le...

Tuco78 # 2011.05.26. 17:56

Kedves Szakértő!

Segitséget szeretnék kérni távhő ügyben!
Kb.2éve vettük a lakásunkat egy pártól,akik anyagi gondokkal küzdöttek.Ezért kérték tőlünk,hogy mivel jelenleg nem tudják kifizetni a távhőtartozásukat ezért ezt majd később irassuk át addig is az ő nevükre jön de amúgy is a mi cimünkre csak majd mi fizetjük,ha kicsit helyrejönnek és kifizetik akkor majd átiratjuk.Ez a mai napig nem történt meg ezért a távhő ki akarja kapcsolni a fűtést a lakásunkban.Viszont nekünk semmiféle szerződésünk nincs vele!Lehetőségük van erre?Vagy velünk megfizettetni a tartozást?Viszont közben a tudomásomra jutott egy alternativ fűtési megoldás ami számomra kedvezőbb lenne mint a távhő!
Megtehetem azt,hogy egyedileg lecsatlakozom a távhős rendszerről,mivel a lakás az enyém a távhővel meg semmilyen szerződésem nincs.Köszönöm a segitséget!