Ingatlanügyek


nonolet # 2017.10.20. 23:18

"Önkényesen és hónapokig nem fizetők bent laknak az albérletekben "

ÖNKÉNYESEN te is bent maradhatsz... egy ideig.
De a végére sokba lesz a bent maradás!!! mert lesz

  • (elmaradt) lakbér+kamatai a maradás idejére
  • perköltség (nem kevés!!!)
  • ha a per végén sem távozol, akkor végrehajtási költség is (az se kevés)

Szóval: nem éri meg tartósan önkényeskedni.

"én meg menjek az utcára mert megszivat egy nő?"

Nos igen... hisz semmilyen jogod nincs ott lakni!
Hisz, nincs szerződés a kezedben!!!
Sőt soha nem is volt...

"egy csomó pénzt bukok igy is"

Azt a barátnőn KELL behajtanod, hisz ő vert át!!!

" a bérbeadó meg nem károsul hisz nála van 2havi kaukció meg egy hónap előre kifizetve,mégse tölthetem le a felmondáai időt?

NEM mert neked NINCS felmondási időd!!!
Még vita jogod sincs, hiszen NEM VAGY SZERZŐDŐ FÉL!!!!
A barátnőd jogán lakhattál ott.
Ő meg már nem lakik ott... ugyebár.
Így te sem tudsz arra hivatkozni,
hogy az ő jogán lakhatsz ott.

"csak annyit kértem várjanak 10 ig akkor kapok fizetést és beáldozom azt is egy új albérletre,még ennyit se biztosit a jogrendszer?

Nem, mert nem vagy jogszerűen ott lakó.
Nincs szerződésed, nincs jogcímed se már.
Ezért védhető JOGOD sincs az ügyben...

Sajnos a barátnőd megszívatott.
A hiányzó pénzed ezért rajta kell leverned.
Nem a bérebadón...
Hisz a bérbeadónak semmi köze hozzád és az ügyhöz.
Ő jogilag CSAK a barátnőddel bizniszelt!

"nem tudok előbb elmenni nincs rá se időm se másik anyagi forrásom"

Próbálj újra egyezkedni a 10.-éig maradásról.

HA nem megy akkor maradj egyelőre önkényesen.

Viszont, ha egyszer csak kizárnak,
akkor szerződés és oda szóló lakcím híján
többé nem tudsz már bemenni...
Hisz mire hivatkoznál, miért van jogod bemenni?!
Semmire nem tudsz hivatkozni.

Értékes dolgot ép ezért már ne tárolj ott!
Mert könnyen ott ragad az is...

- -

Igyekezz mielőbb új helyet találni.
Mert bármikor kizárhatnak...

Nomeg a barátnőből szedd ki, ha tudod
amivel tartozik neked, bár az esélyed
erre is közel nulla.

- -

Tovább a jövőben képezz magadnak pénz TARTALÉKOT!!!
Legalább 3 havi megélhetésed legyen a bankban, tartalékban. Rakd össze mielőbb!

Mert akármikor jöhet újabb bajság rád.
Felelőtlenség tartalékképzés nélkül élni.
Most is jól jönne, ha lenne...

FEC11 # 2017.10.20. 19:39

A kaució annak járna vissza akivel a szerződést kötötték,hiába fizettem ki a felét.Mint egy félórája kiderült hisz itt volt most a rendőrség a nő külföldre távozott.Sikkasztott és több tucat embernek tartozik mert szerencsejátékfüggő!Milyen jól titkolják ezt emberek semmit nem vettem ebből észre,bár én reggel 9-től este 10-ig melózok hétköznap.Lehet sikerül megállapodni a kiadóval hogy enged 10ig maradni ha utólag kifizetem.Idejött most ő is kezdni átlátni a dolgokat.Megkérdezi holnapra hogy jogilag kivitelezhető e ez.igy ő nem károsodna,nekem meg lenne időm másikat keresni meg megvárni a pénzem még ha megint bukok egy havi dijat,de ugyanaz mintha mintha motelbe vagy bárhova mennék addig az is pénzbe kerül.Remélem holnap belemegy ebbe aztán csak nem kerülők az utcára.Jó kis tanuló pénz ez nekem.Ha tudom igy mennek a dolgok a bérlések körül csak is ügyvédnél vagy jegyzőnél kötök szerződést és csakis a saját nevemre.Azért köszi nektek a segitséget

MajorDomus # 2017.10.20. 19:01

Kevés volt a szex.

A lényeg lemaradt! Mi van a kaucióval? ( és nem kaukció)

Ha az neked jár vissza,akkor abból simán bérelsz valamit amig találsz lakást!

Jogállamban megillet a védelem,de te sehol nem szerepelsz,sarkitva,akár betörő vagy önkényes lakásfoglaló is lehetsz!

Zoltanuss # 2017.10.20. 17:59

FEC11 !

.„A kérdés az hogy ezt tényleg meg lehet csinálni hogy kizárnak egyszerűen a lakásból,mert semmi jogom nincsen?engem nem véd semmi?
Rengeteg panzió van a Fővárosban, kell egyben bérelni egy szobát , ha kevés a pénzed akkor lehet egy ágyat is.
igaz előfordulhat , hogy mással meg kell osztani a szállást, de hát az mégsem hajléktalanság !
Sok sikert !!
Aa nőci egyébként miért tünt el ?

Zoltanuss # 2017.10.20. 17:52

nonolet !
A problém megoldva minden marad !

FEC11 # 2017.10.20. 16:10

oké rendben tudom én hogy hülyeség volt de sosem laktam albérletben ez az első eset,azt meg a bánat gondolta hogy átver valaki akit 20 éve ismerek.Ha már igy alakult ezt szeretném megoldani még a saját károm is,de látom nem sok választásom van.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.20. 15:53

még ennyit se biztosit a jogrendszer
Most mi a fenét csodálkozol? Semmiféle jogcímed nincs az ingatlan használatára! És nem a jogrendszer, hanem a saját hülyeséged miatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.20. 15:52

De azzal fenyeget hogy lezárja a lakást
Birtokvédelmet kérsz a jegyzőtől, és meg is kapod.

FEC11 # 2017.10.20. 15:47

Nem vagyok jártas ezekben azért kérdezgetek itt.Azt nem értem hogy csak úgy kizárhatnak létezhet ilyen egy jogállamban?Nekem nincsenek jogaim,akárhogy is lett ez a helyzet?Önkényesen és hónapokig nem fizetők bent laknak az albérletekben én meg menjek az utcára mert megszivat egy nő?Én nem akarok nyerni egy csomó pénzt bukok igy is a bérbeadó meg nem károsul hisz nála van 2havi kaukció meg egy hónap előre kifizetve,mégse tölthetem le a felmondáai időt?csak annyit kértem várjanak 10 ig akkor kapok fizetést és beáldozom azt is egy új albérletre,még ennyit se biztosit a jogrendszer?nem tudok előbb elmenni nincs rá se időm se másik anyagi forrásom

nonolet # 2017.10.20. 15:40

FEC11

Legközelebb meg vetesd bele magad
a szerződésbe bérlőTÁRS-ként...

Mert most a hölgyismerős palira vett.

nonolet # 2017.10.20. 15:38

FEC11

Ne harcolj... nem nyerhetsz!

Max egy kicsit húzhatod az időt, de sokba lesz a végén.

Alkudj ki még párhetet, amíg találsz másik helyet.

nonolet # 2017.10.20. 15:36

FEC11

Szerintem nem albérlet az hanem csak simán bérlet...
...és nem főbérlő, hanem bérbeadó.
(nem mindegy, használd jól a fogalmakat)

- -

Tehát te nem írtál alá semmit.
Azaz nem vagy részese a szerződésnek.

Akkor jogos í kérés, hogy: távozz!

Hisz nincs semmilyen szerződéses alapod ott lakni.
A bérlet és vele a bérlő általi meghívásod
az ott lakásra is megszűnt és kész.

- -

"tényleg meg lehet csinálni hogy kizárnak egyszerűen a lakásból,mert semmi jogom nincsen?engem nem véd semmi?"

Ha egyszer nem vagy részese a szerződésnek!
Akkor a bérbeadóhoz semmi közöd.

Mivel ez esetben a te pénzügyed
CSAK a hölgyismerősödre+rád tartozik.
Ezért vele kell elszámolnod.

Azt is vele kell lemeccselned, hogy kiszúrt veled...

nonolet # 2017.10.20. 15:26

ha viszi a mosógépet, az szerződés szegés,

De nem bútor és a ... HA a bútor marad a szerződés szerint.
Akkor miért is lenne szerződés szegés a mosógép elvitele?

FEC11 # 2017.10.20. 15:26

De azzal fenyeget hogy lezárja a lakást és rámhivja a rendőrőket.Van olyan zár amihez nincs kulcsom.postára adta a felmondást levélben.Nem szerepelek a szerződésben csak aláiró tanú,a hölgy nevére lett kiállitva hiába voltam én is ott.Papirt meg nem adnak hogy tudták hogy én is életvitel szerűen itt fogok lakni,hiába kérem pedig úgy tudom ehhez jogom van még a bérleményben tartozkodok.Igy hogy igazolom hogy miért vagyok a lakáson belül?nem számitok önkényes lakásfoglalonak?A rendőrségre be lehet idéztetni azokat az embereket akik a szerződés aláirásakor jellen voltak hogy vallják le hogy tudták hogy én is itt fogok lakni?És akkor már rám is vonatkoznának a szerződésben foglaltak,megkaphatnám az 1 hónapos felmondási időt nem az 1 hetest igaz?

nonolet # 2017.10.20. 15:25

Zoltanuss

A mosógép pl. nem bútor... hanem háztartási gép!

A bútorokat azért csak megismeri mindkét fél.

Szekrény, asztal, szék, ágy, puff.
Ilyesmik :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.20. 13:30

Majd kiköltözöl, ha tudsz. Persze, célszerű minél hamarabb.

FEC11 # 2017.10.20. 12:08

Tisztelet fórumozok!

Egy most zajló ügyben kérnék jogi segitséget.Kibéreltem egy hölgy ismerősőmmel egy albérletet ahol szerződést is irtunk.A szerződés az ő nevére lett kötve.Alig egy hónap elteltével ő nélkülem önkényesen megbeszélve a kiadóval felmondta a bérleményt.Nekem tegnap közölték hogy jövőhét péntekig hagyjam el a lakást mert a tulaj lezárja.A nővel nem lehet beszélni eltűnt és szerintem bajban van.A szerződésben 1 hónap felmondási idő van,bár nemfizetés esetén nem tudom hogy ez él e.Nem lett 15 vel kifizetve a bérleti szerződés a hölgy azt mondta vonják le a kaukcióból.Én hiába adtam neki oda a felét ügye ezt bizonyitani nem tudom.A kérdés az hogy ezt tényleg meg lehet csinálni hogy kizárnak egyszerűen a lakásból,mert semmi jogom nincsen?engem nem véd semmi?
Én nem tudok se fizikailag se anyagilag 1 hét alatt másikat keresni,hiába mondom hogy az 1 hónapos felmondási időn belül elköltözök,a főbérlő is hajthatatlan.Mit tehetek ilyenkor,vagy hiába vagyok bár szegény de tisztességes dolgozó ember hajléktalan leszek miattuk?

Zoltanuss # 2017.10.20. 06:58

Ingatlan ügyek ill. foglaló !
Az egyik unka öcsém és a felesége eladták a jó és jóhelyen lévő lakásukat (majdnem ) 45 nm + 12 nm terasz .
beszélgetek az asszonykával. mondja ,hogy van probléma ! kérdem mi az ?
Hát hogy az előszerződésbe bele van írva hogy a lakás bútorral együtt megy a vevőhöz Leltár ugyan nincs, de fotók igen.
Tehát előszerződés + 3 milla foglaló ... 34,7 milla vételár. történt mindez 10 napja.
most azon megy a huzakodás, hogy a vevőasszonykája mondja ez a bútor kell, amaz meg nem. Főleg egy heverőn. Az eladó pedig a mosó gépet vinné.
Persze mindez csak telefonom. Mondtam az eladónak ha viszi a mosógépet, az szerződés szegés, ne csinálja. A vevőnek pedig mondja, hogy a heverőre szárnyakat és tanítsa meg repülni.
Egyenlőre a kulcsok az eladónál.... mert a vidéki szülők /vevőnél / csak ma nézik meg a szerzeményt.

Más : az ingatlan 15 mustra után kelt el. 10 -et egy barát 5 -öt pedig az eladók bonyolítottak.

Egy mustra oda vissza utazással 3 óra és 40 eft -os az órabér. Ez bejött nekik.

ObudaFan # 2017.10.20. 04:48

Majd birtokbaadáskor csináltok egy jegyzőkönyvet róla.

bigdady # 2017.10.20. 04:13

Sziasztok
A közművek óraállást hogyan vagy miként szokták rögzíteni eladásakor? Adásvételiben gondolom nem mivel a birtokbavétel csak szerződéskötést követően lesz. Kosz

MajorDomus # 2017.10.19. 20:08

Szerződési biztositék,amit duplán kell visszaadni,ha az eladó trükközni akar!

nonolet # 2017.10.19. 12:29

SolnesM

"Általában a fogalaló azért van véleményem szerint , mert a vevőnek megvan ugyan a fedezete, de technikailag nem fér hozzá. és pont az az ingatlan tettszik, nem akarja , hogy más vigye."

Nem, nem igazán ezért van...

A foglaló a szerződés megkötésekor !!!,
a szerződés biztosítására!!! adott pénzösszeg.

Azaz a szerződés már létrejött a foglaló adásakor.

Így más már nem viheti el el olyan könnyen.
CSAK AKKOR, HA az eladó az elállása miatt
2X-es foglalót ad vissza a vevőnek.

Azaz a foglaló célja, hogy az eladó
lehetőleg ne álljon el a szerződéstől.

Így a foglaló növeli a szerződés betartásának biztonságát...

nonolet # 2017.10.19. 12:28

Általában a fogalaló azért van véleményem szerint , mert a vevőnek megvan ugyan a fedezete, de technikailag nem fér hozzá. és pont az az ingatlan tettszik, nem akarja , hogy más vigye.

Nem, nem ezért van...

A foglaló a szerződés megkötésekor !!!,
a szerződés biztosítására!!! adott pénzösszeg.

Azaz a szerződés már létrejött a foglaló adásakor.

Így más már nem viheti el el olyan könnyen.
CSAK AKKOR, HA az eladó az elállása miatt
2X-es foglalót ad vissza a vevőnek.

Azaz a foglaló célja, hogy az eladó
lehetőleg ne álljon el a szerződéstől.

Így a foglaló növeli a szerződés biztonságát...

bigdady # 2017.10.18. 19:29

Ok hozzádobok egy nullát :)
Kösz

MajorDomus # 2017.10.18. 19:14

úgy néz ki hogy egy cég veszi meg van ennek bármi jelentősége rám mint eladó magánszemélyre nézve?

Van. Szabj meg magasabb árat,ha a Mol lesz vevő!