Közös költség meghatározása


ragyasdezso # 2017.11.21. 18:59

Helyesen;azért kell kp.-ben fizetni, mert nincs számla, nincs egyszerű foglalkoztatás csak zsebbe fizetés! Egyszerűbben:költségvetési csalás!

osmi # 2017.11.21. 18:45

"Azért,mert nem a közös költséget fizeti ki"
Helyesen; a közös ks.-et fizeti be, amiből feltehetően munkák ellenértéket is kifizetik.

MajorDomus # 2017.11.21. 18:36

2. Pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó
2.1. A pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózók körét az Art. 38. § (2) bekezdése
határozza meg. E szerint legalább egy belföldi pénzforgalmi számlával kell rendelkeznie a
belföldi

  • jogi személynek,
  • jogi személyiséggel nem rendelkezı gazdasági társaságnak,
  • általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemélynek, ideértve az

egyéni vállalkozót is.
2.2. A pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózó a készpénzben teljesíthetı fizetések
céljára szolgáló pénzeszközök kivételével, köteles pénzeszközeit pénzforgalmi számlán
tartani, pénzforgalmát pénzforgalmi számlán lebonyolítani.

MajorDomus # 2017.11.21. 17:40

Azért,mert nem a közös költséget fizeti ki,hanem munkabért!

osmi # 2017.11.21. 14:32

Én nem tudok arról, hogy bármi előírná vagy tiltaná a
közös ks. fizetés valamely módját. Miért ne lehetne kp-ben teljesíteni ha a tulajok így döntenek.

drbjozsef # 2017.11.21. 10:37

ragyasdezso,

jogos, akkor most az az eldöntendő, hogy a kérdező az állításában írt hülyeséget, vagy a kérdésében. Azt állítja, hogy a közös költség két részből tevődik össze, tehát a vitatott kp is közös költség. Majd megkérdezi, hogy lehet összevonni ezt a közös költséggel.

Jó lenne, ha a kérdező bogozná ezt ki, bár szerintem mindegy : akár közös költségként említi a megszavazott határozat, akár attól külön, teljesen mindegy, mert szavaztak a fizetéséről, és elfogadták. Fizetnie kell mindenkinek. Nincs értelme "összevonni", nem is tudom, hogy akarja ezt, ha egyszer azt se fizetné az illető. Egyszerűen jár, és követelni kell, ennyi.

Mellesleg minden a társasház működtetése érdekében szedett összeg közös költség, bárhogy is nevezze azt el a közgyűlés, vagy bárki. Tudod, a tartalom számít, nem a címke.

osmi # 2017.11.21. 09:22

Kedves MD!
Egyszeri olvasatra is megértettem, amit eddig is tudtam; hogy egy tházi kgy.-i határozat addig érvényes amig a tul.közösség meg nem változtatja, ill.érvénytelenség megállapítása iránti perben a bíróság jogerősen ki mondja annak érvénytelenségét.
Bármilyen eszetlenség is annak tartalma. R. is ezt idézi vhonnan, azzal megfejelve, hogyha jogszabályba ütköző a hat., akkor is érvényes a fentiek hiányában.
Élnek is vele a k.k.-k gyakorta... Ez új Neked?!

Szomorú örökös # 2017.11.21. 05:40

MajorDomus

Én éppen már 16. éve vállalkozom, július óta vagyok KATA kisadózó, előtte tételes költségelszámolással adóztam. Mindössze 2 évig volt vállalkozói bankszámlám, amikor átcsúsztam ÁFA körbe. Utána jártam, hogy kötelező-e vállalkozói számlát nyitnom vállalkozóként, hidd el. 8 millió éves árbevételig bármikor lehetek alanyi ÁFA mentes, az pedig azzal jár, hogy akár a magánszámlám is tökéletesen alkalmas a kiállított átutalásos számlák ellenértékének fogadására. Mindig minden közterhet csekken fizetek, amit a NAV bocsát a rendelkezésemre, ha megrendelem tőlük - még ugyebár ezt is meg lehet postán rendelni, nem kell érte bemenni. Mindössze azalatt a két év alatt kellett utalnom, de akkor is csakis az ÁFÁ-t, mert arra nem adnak egyedül csekket. Szóval ekkora marhaságot, hogy kötelező számlát nyitni, egyelőre talán nem kéne terjeszteni. ;-)

nonolet # 2017.11.20. 21:56

"tehát mentességtől és összeghatártól függetlenül a közterheket számláról kell utalni!"

Mert, ha nem?!
Akkor sem történik semmi...

Majd a könyvelésben helyre kerül minden
néhány plusz könyvelési tételsor árán.

- -

De itt ugye a takarító díjáról volt szó, ami meg nem is közteher.

nonolet # 2017.11.20. 21:53

"bankszámlájukat kötelesek használni a vállalkozással kapcsolatos pénzügyi tranzakciókhoz,"

Marhaság.
Vajon, hogy sikerült ezt így kitalálnod?!

Hiszen!
A pénztárból is simán fizethet!!!
Egész kevés kivételtől eltekintve...

- -

A külön vállalkozási bankszámla egyedüli oka,
hogy
a NAV könnyen és gond nélkül tudjon incasso-zni róla.

- -

Mert a közteher fizetésnél is tökmindegy, hogy milyen
számláról fizetek a lényeg a pénz beérkezése :-)

A szállítónak is mindegy, csak érkezzen a pénze.

Ha idegen számláról fizetek, az csak a saját könyvelésemben okoz némi könyvelési plusz melót.
Kell pár "vegyes bizonylat" a helyre rakáshoz.

nonolet # 2017.11.20. 21:45

"Egyébként a takaritás,(és az ingatlankezelés is) Áfa körös tevékenység,"

Viszont...

Évi 8 millióig lehet alanyi mentességet kérni, erre is.
Mint mindenre !

MajorDomus # 2017.11.20. 21:04

A pénzforgalmi bankszámla jelentősége, hogy a vállalkozók – egészen szűk körű kivételtől eltekintve – a pénzforgalmi bankszámlájukat kötelesek használni a vállalkozással kapcsolatos pénzügyi tranzakciókhoz, tehát mind az őket terhelő fizetési kötelezettségek teljesítéséhez, 

A takaritás nem tartozik az egészen szűk körű kivételbe!

MajorDomus # 2017.11.20. 21:00

Olvasd el még kétszer! Akkor megérted!

Egyébként a takaritás,(és az ingatlankezelés is) Áfa körös tevékenység,tehát mentességtől és összeghatártól függetlenül a közterheket

számláról kell utalni!

osmi # 2017.11.20. 20:28

ragyasdezso!
Ez hogy jön ide?

Szomorú örökös # 2017.11.20. 19:31

nonolet

Egyébként én úgy olvasom, hogy csakis a KATA vállalkozóknak lesz kötelező (sajna én is az vagyok). :-(

http://24.hu/…mlat-nyitni/

Szomorú örökös # 2017.11.20. 19:29

nonolet

De úgy hallom módosítás lesz és jövőre
már valóban kell a KÜLÖN vállalkozói számla)

Ez azért gáz, mert a magánszámlára egy vállalkozónak sohasem érkezik zsé így, arra mindig utalnia kell, ha bármit onnan szeretne fizetni. Nem beszélve arról, hogy a fenntartása is már jóval drágább, mint egy magánszámláé. A legnagyobb baj pedig az, hogy azt nullára kopaszthatja a végrehajtó, ha véletlen valamiért adósságba kerül a vállalkozó. Szóval ha ez bejön, akkor szívás lesz... :-O

nonolet # 2017.11.20. 19:25

"A közterheket csak bankszámláról lehet teljesiteni!"

Ami lehet a magán bankszámla is... adott esetben.

(jelenleg és még 2018. 01.-01-ig biztosan...
De úgy hallom módosítás lesz és jövőre
már valóban kell a KÜLÖN vállalkozói számla)

ragyasdezso # 2017.11.20. 19:03

osmi

Ha a közgyűlés meg érvénytelenségi keresettel nem támadott határozata jogszabály kógens rendelkezésével ellentétes, a jogszabálysértő közgyűlési határozat nem szolgálhat bírói ítélet alapjául.
Ennyit erről!

ragyasdezso # 2017.11.20. 18:54

Te se figyelsz, mi? Write only, nehogy olvassál is.
Szerintem ezt magadról írtad!

az egyik lakó ezt mégsem fizeti, és ez nem fair a többi lakóval szemben.
Kérdésem az volna, hogy dönthet-e úgy a KK és az Intéző Bizottság, hogy a takarítás összegét ennek az embernek beépíti, összevonja a közös költségével, ezzel rákényszerítve a takarítás költségének fizetésére, vagy ehhez is közgyűlés döntése szükséges?

drbjozsef # 2017.11.20. 15:33

Egyébként én a lakásszövetkezetnek egy csomó mindent fizetek kp-ben. Éves bérleti díj az önkormányzatnak, házbiztosítás, kutyafasza. Persze, erről természetesen kapok sima nyugtát.

A kérdező egy szóval nem mondta, hogy ne kapna, hanem gurigába gyűjtenék és a takarító melltartójába tömködnék.

osmi # 2017.11.20. 15:31

A "jogalap" a tulajdonközösség ésszerű többségi akarata a közös tulajdonuk működtetése kapcsán.

drbjozsef # 2017.11.20. 15:29

Te se figyelsz, mi? Write only, nehogy olvassál is.

Nálunk a közös költség két részből tevődik össze, amire az éves közgyűlésen mindenki rábólintott.” = nyilván közgyűlési határozatot hoztak róla. Legalábbis az összegről (ha nem, akkor a kérdező eleve hülyeséget írt).

ragyasdezso # 2017.11.20. 14:44

Ráadásul ha ezt az összeget valaki nem fizeti, az Isten se hajtja be tőle, hiszen nincs jogalapja!

ragyasdezso # 2017.11.20. 14:42

Talán meg kellene vele értetni, hogy ez neki is jobb.
Amíg munkabaleset nem történik, vagy a NAV rájön az adóelkerülésre és a Társasház a sokszorosát megfizeti a „rezsicsökkentésnek”! Ilyet normális közös képviselő nem vállal be!

osmi # 2017.11.20. 13:51

Nem kérheti a k.k., mert a tul.közösség úgy határozott, hogy a takarítót összedobott kp.-zel fizetik, ami ugyanúgy a közös ks. része.
Talán meg kellene vele értetni, hogy ez neki is jobb.