állandó lakcím mire jogosít?


kovacsl # 2023.08.29. 14:15

Köszönöm

Majordomus # 2023.08.29. 21:13

03. Ez igy van. Gyakorlatból tudom.

Egyébként van olyan hogy tartózkodási hely.
Ezzel mindent átvehetsz.

kovacsl # 2023.08.30. 06:17

Igen tartózkodási hely bejegyzésére gondoltam csak. Vagy lakcímet is kéne? Az ingatlanon megmaradt a régi is csak nem ott lakom mostantól.

Egyébként ezek szerint nem kell semmilyen papir bármilyen címet bediktálhatok ha nem kell a bérbe adó hozzájárulása?

drbjozsef # 2023.08.30. 07:33

Igen tartózkodási hely bejegyzésére gondoltam csak. Vagy lakcímet is kéne?
Attól függ. Kelleni nem kell, teljesen megfelelő a tartózkodási cím, ha az előzőt várhatóan nem végleges jelleggel hagytad el. A valóságban tökmindegy, mi az indok.

Egyébként ezek szerint nem kell semmilyen papir bármilyen címet bediktálhatok ha nem kell a bérbe adó hozzájárulása?
Bármilyen címet? Nem értem. A béreleti szerződésben nincs cím? Kibéreltel egy lakást "bárhol" vagy "valahol" ?

drbjozsef # 2023.08.30. 07:36

A szállásadó, esetedben a bérbeadó hozzájárulása kell a bejelentkezéshez. KÜLÖN pluszban nem kell most a beleegyezése, hiszen a bérleti szerződés aláírásával ezt megadta. (még akkor is, ha beleírná, hogy nem jelentkezhetsz be, mert az a része jogszabályellenes, ezért semmis)

kovacsl # 2023.08.30. 07:49

Köszi így már érthető. Bérleti kell mindenképpen és szállásadó hozzájárulás nem.

Közben Okmanyirodàban kérték a hozzájárulást felvilágosítottam őket nem kell hozzájárulás mert van bérleti mire mondtàk akkor meg kell nézni nem korlátozza-e tulaj mire mondtam olyat nem lehetne de nincs is. Kész is :)

Majordomus # 2023.08.30. 19:12

Augusztustól adtam ki az egyik lakást,az okmányirodában kérték a hozzájáruló aláírásomat.....

drbjozsef # 2023.08.30. 20:03

Szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.

osztap # 2023.08.31. 06:20

érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal

Magyarul két tanú neve, lakcíme, aláírása legyen ott a bérleti szerződésen. (Van még pár másik lehetőség (közjegyzői okirat, stb.), de ez a legegyszerűbb.) Azzal a bérlő befárad az okmányirodába, és bejelenti a lakcímet maga. Akkor szállásadói hozzájárulás nem kell. https://www.nyilvantarto.hu/…ditasa.xhtml

Majordomus # 2023.08.31. 19:57

Hm. Ezt jó tudni. Márciusban kipróbálom. Akkor is lesz bérlőváltás.