Engedményezési szerződés


MajorDomus # 2017.01.24. 20:51

Ne adj nekik tippeket.Minden ingatlan árverezés előbb utóbb sikeres lesz. Én 2 évig vártam az árverés kitűzésére egy épűletben,ma jött meg a kitüzés!

DMachine # 2017.01.24. 12:20

Hát ha ez tényleg így van, akkor nem értem a logikájukat... lehet, hogy az életben nem lesz az ingatlan értékesítve, akkor hagyják veszni a kintlévőségüket?? Ahelyett, hogy letilthatnák a fizetésemből?

MajorDomus # 2017.01.23. 21:40

Valószinüleg azért mert az ingatlan elegendő fedezet.Ha nem,megkeresnek,ne aggódj.

DMachine # 2017.01.23. 12:24

Igen, pontosan, sajnos azt is épp elég lesz kinyögni...de azon vagyok, hogy eladjam az ingatlant és a vételárból kiegyenlítsem a tartozást.

Igen, a házasság alatt vette fel a többi hitelt (a tudtom és beleegyezésem nélkül)
Ha azokért is ugyan olyan felelős vagyok, akkor eddig a hitelezők miért nem jelentkeztek nálam inkasszóval? :o

MajorDomus # 2017.01.21. 08:27

Az is éppen elég lesz kinyögni. Ha a házasság alatt vette fel, akkor a többi hitelért is felelsz.

DMachine # 2017.01.20. 09:55

Igen, adós vagyok az építési hitelen és a szocpol-on.
De a többi hitel az ő nevén van, semmi közöm hozzá.

MajorDomus # 2017.01.19. 22:26

mert az adós nem én vagyok

Dehogynem. Egyetemlegesen a volt férjeddel.

DMachine # 2017.01.19. 09:42

Az ingatlan, amin árverés van folyamatban közös tulajdon a volt férjemmel.
A hitel, amit az ingatlan építésére vettünk fel, közös, egyetemlegesen felelünk érte (más kérdés, hogy csak én fizetem a felmondás után is külön banki megállapodással a havi részleteket, ő feketén dolgozik, nincs behajtható jövedelme)
A banki tartozáson kívül van még a szocpol, ami a házra van terhelve (ez is közös sár) és egyéb tartozások: gépkocsi hitel, A-hitel, hitelkártya... ezek mind-mind a volt férjem nevén lévő felmondott hitelek.
Hát így jövök/vagyok én képben...
Lehet, hogy nem fogalmaztam elég egyértelműen az előzőekben :)

MajorDomus # 2017.01.18. 22:29

Akkor te hogy jössz a képbe?

MajorDomus # 2017.01.18. 22:27

Akkor te hogy jössz a képbe?

DMachine # 2017.01.18. 09:57

Igazából a többi követelő már nem engem érint, mert az adós nem én vagyok, hanem a volt férjem (így tulajdonképpen az ő jövedelméből/segélyéből kéne letiltaniuk)
Az árverezés pedig eddig sem járt sajnos sikerrel. Én már rég nem lakom az ingatlanban, tulajdonképpen a legjobb az lenne, ha sikeres árverés történne (de eddig 2 sikertelen lett, a 3. most van folyamatban és nagyon valószínű, hogy ez is sikerteln lesz majd...)

MajorDomus # 2017.01.17. 22:29

Ok is eladják majd. Az ő követelésűket ez nem érinti. Sőt az árverezés ténye sem. Míg meg nem kapják a pénzüket a hajléktalan segélyedet is letilthatjàk.

DMachine # 2017.01.17. 14:51

Kedves Tagok/Szakértők!

Sajnos nem kaptam még választ a lenti kérdésemre...
Valaki tudna segíteni?
Annyit sikerült "kinyomoznom" hogy az engedményező (bank) eladja a követelését az engedményesnek és a különbözetet elengedi. Onnantól kezdve én mint adós az engedményesnek fogok tartozni. Igen ám, de mi lesz a többi követelés kérővel, akik a bankon kívül még sorban állnak (mert hogy vannak)
És mi szerepe mindebben a végrehajtónak? Az ő engedélye is kell a szerződés megkötéséhez? (ha egyáltalán van olyan ép elméjű ember, vagy cég, aki 4-5 millió Ft-ért megvásárol egy 7,5 millió Ft-os követelést...)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.
Üdv,
DMachine

DMachine # 2017.01.12. 15:37

Kedves Tagok!
Szeretném a segítségüket kérni az engedményezési szerződés fogalmának megértésében.
Árverés alatt lévő ingatlanom van, a hitelező bank engedményezési szerződés megkötését ajánlotta
(a tartozás 7,5 millió Ft, 4-5 millió Ft-ot kérne a bank).
Mit jelent ez? Próbáltam utána nézni a világhálón, de laikusként sajnos nem sikerült megértenem a fogalmat.
Előre is köszönöm a választ.
Üdv,
DMachine