lakcímváltozás miatt új forgalmi


Sasfioka # 2007.08.10. 07:32

Kényszerítettek arra, hogy költözz el? Te önként vállaltad a költözést. És a költözésnek az az ára, hogy le kell cseréltetned a forgalmidat.
Mert már új rendszer van, új forgalmi van, sőt törzskönyvet is állítanak ki az autóhoz.
És igen, ezt nekünk használóknak kell megfizetni, hiszen a mi biztonságunkat, a mi értékeinket hivatott fokozottabban védeni...

SF

békés # 2007.08.08. 11:03

T. Casablanka

Nem az éves parkolásra sajnálom a 12.000.-Ft. az általam felvetetteknek ehhez semmi köze. Ha azt mondják, h. ez az ára az egész éves parkolási lehetőségemnek, akkor nem szólok egy szót sem, kifizetem. De azzal, h egy olyan költséget rám terhelnek, ami azért van mert más rendszer vezettek be és a régi forgalmiba már nem lehet bejegyezni, nem értek egyet. Ha elvesztem, megrongálom, ne adj Isten ellopják, akkor oké a fizetés az új csináltatásért.

Traffic # 2007.08.08. 10:20

T. Egyjogász!

Az általad felvetett kérdésben nem jutottam én sem dűlőre.

C a s a b l a n c a # 2007.08.08. 09:57

Kedves Békés!

Szerintem 12 ezer forint egy egész éves parkolóbérletért nem sok...

Sokan, akik ingatlant vásárolnak, költöznek, csak a szimpla költségeket mérik fel.
Nem számítják hozzá a költözködésnél felmerült szállítási költséget, az eljárási illetékeket, az ügyvédi költséget, illetve jelen esetben az okmánnyal kapcsolatos díjat stb.

békés # 2007.08.08. 09:42

Nagyon kedvesek vagytok köszi! Megnéztem az önkormányzat honlapját 1998. dec.31 elött kiállított forgalmi engedélyekbe 2007. jan.1-től nem lehet semmi változást bejegyezni, új forgalmi és új törzskönyv kell. Mind a kettő 6-6.000.-Ft. Hát innen a 12.000.-Ft. Csak az a felháborító, h mindezt azért mert új leolvasó rendszert vezettek be a forgalmikra. Ezt miért velem fizettetik meg. Én nem hagytam el, nem rongáltam meg a forgalmit miért én fizessek ennyit? Na mindegy ez már csak a puffogásom.

Egyjogász # 2007.08.08. 08:11

Ezt én is néztem, szerinted ez arra (is)vonatkozik, ha a helység, utca, stb. név költözés miatt változik meg, vagy (csak?) arra, ha pl. a Lenin utat átkeresztelik Fő útra?

Traffic # 2007.08.08. 07:33

Utánanéztem közben a forgalmi engedély csere illetékének: 6000 forint. A törzsköny kiadása is 6000 forintba kerül.
De:
2. Illetékmentes:

  1. a lakcímet igazoló hatósági igazolvány és a forgalmi engedély cseréjére irányuló eljárás, amennyiben arra a helység, az utca, egyéb helymeghatározó adat nevének vagy számának megváltozása miatt kerül sor.
Traffic # 2007.08.08. 07:25

T. békés!

Jogszabály írja elő a forgalmi cseréjének az illetékét. A jegyzőnél hiába érdeklődsz, inkább az Okmányirodába menj. Vigyázz a határidőkkel, a forgalmi engedélyt is érintő lakcímváltozást 15 napon belül be kell jelentened az Okmányirodában!

A forgalmi engedély üzemben tartójának személyében, illetve személyi adataiban, valamint a jármű azonosító adataiban bekövetkezett változáskor új forgalmi engedélyt kell kiállítani. Az egyéb adatváltozást a forgalmi engedély hivatalos feljegyzések rovatában - a nyilvántartásban való bejegyzéssel egyidejűleg - kell feltüntetni.

A törzskönyvet nem kell cserélni, mivel az nem tartalmazza a tulajdonos lakóhelyét.

békés # 2007.08.08. 06:01

köszi. Nem kellett fizetnem sehol....a lakcímkártyát is ingyen csinálták, ezért sem értem az egészet.Na mindegy majd megkérdezem a jegyzőt.

monalisa1 # 2007.08.07. 19:50

Vélem ennyi a új lakcím miatt az illetéke/költsége az új forgalmnak.

Egyébként amikor az új helyre költöztél - vagy költözött a család -, egy csomó helyen kellett fizetni az új lakáscím miatt.

békés # 2007.08.07. 13:06

ja, bocsi....előre is köszönöm a segítséget!!!

békés # 2007.08.07. 13:04

Sziasztok!

A XI. kerületen belül lakhelyet változattam. Az új lakhelyem környékén minden utca fizető parkolós. Az Önkormányzatnál kértem ingyenes parkolási lehetőséget, amit meg is kapok, csak előbb a forgalmiba be kell jegyezni az új lakcímemet, ehhez viszont a forgalmimat le kell cserélni egy újra, mivel egy érvényben lévő BM rendelet alapján 2007. jan.1.-től a régi forgalmikba már nem lehet semmilyen változást bejegyezni. Ez idáig Oké!! Cseréljék le. De miért kell nekem ezért 12.000.-Ft-ot fizetnem?????